Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-04-09, 11:15   #1
aristo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Dolny Slask
Postów: 13
Domyślnie 2001 1,8 TDCI potzrebna POMOC | wtryski/pompa Dolny Slask

Podczas wyprzedzania auto zmuliło, zaswieciła sie kontrolka swiec i miga, auto przeszlo w tryb awaryjny... (akurat wyruszalem w dluga trase SICK!!) wracam sie lece do swojego mechanika

diagnoza1: zawór wysokiego ciśnienia, wtryski albo pompa, kazal leciec na komputer

lece na najblizszy (wolny) komputer do jakiegos miejscowego Zenka

diagnoza2: pompa albo wtrysk, przelewa na 3 cylindrze (nawet bledu mi nie skasowal)

jezdze wkur.... nikt czasu nie ma, ja tez go nei mam, lece do ASO komputer 300zł SICK

diagnoza: pompa i wtryski 3ci, ale wymienic juz tzreba wszystkie (regenerowane 25tys temu;/), pokazuje mi szklanke z ropą odlana z filtra paliwa, pokazuje opiłki (fuck), najmniejszy szczegol to to ze baran co wymienial filtr nie zdjal z niego folii, ale opier.. go nastepnym razem,

rada dobrego "WUJKA Z ASO" wymienic u nich pompe i wtryski calosc 13.000 2 lata gwar, i bede zadowolony, chwilowy zawrot glowy, wizja konca swiata, odradza regenerowanie bo bedzie to samo... siak srak czy inak 13 tys to jakis kosmos i nierealne

działanie: szukam dzwonei pytam jezdze, ceny wszedzie rozne kazdy mowi co innego, ze bledna diagnoza moze byc w ASO ze mozliwe ze tylko pompa, ze to ze sramto

POMOC: szukam sprawdzony firm/ zakladow gdzie dojda wymienia to co tzreba a nie cala pompe i wszystkie wtryski bo tak wygodniej i wiecej$$$ ,

przeszukalem watki, ale tutaj prosze Was adresy warsztatow i jezeli znacie mieliscie podobne sytuacje orientacyjne ceny, a jak nie to same adresiki ja juz podzwonei pojezdze.

W ASO skasowali mi blad poki co musze tak jezdzic, modle sie zeby mina nie wybuchla...

PLEASE pomozcie cos doradzcie, taki wlasnie "zarcik" sprawił mi los w 1.04.09 , zapamietam ten Prima Aprilis pewnie do konca zycia...
aristo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 12:41   #2
1-szy ford
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: bydgoszcz
Postów: 12
Domyślnie

Co ja Ci poradzę, adres z kuj-pomorskiego chyba Ci niepotrzebny? Załamałeś mnie tylko tym, że po regeneracji przejechałeś 25tysiaków. Sam wydałem ostatnio prawie 3 koła za pompe i wtryski i co mam na tym tylko niecałe 30tys zrobić? Ogólnie ten cały układ delphi w tdci to jakaś mega porażka. Kogo się nie spytam to zawsze to samo, pompa wtryski itd
1-szy ford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 14:20   #3
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Jak go palisz i nierówno pracuje,to ja bym obstawiał zawór wysokiego ciśnienia. Jak leje 1 wtrysk to bym zregenerował 1,oczywiście jeśli pozostałe sa w normie. Jedyna znaną dobą firmą która regeneruje to Pezal w Gdańsku.
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 16:40   #4
aristo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Dolny Slask
Postów: 13
Domyślnie

a co z tymi "opiłkami" co podobno tworzy scierajaca sie pompa i co spowoduje zatarcie sie nastepnych wtryskiwaczy.?


oto nastepna diagnoza, koles polecony mi przez pare osob, powiedzial: robimy najpierw czyszczenie calego ukladu paliwowego wymieniamy jeszcze raz filtr powietrza i zobaczymy jak to zareaguje.
aristo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 16:45   #5
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał aristo
a co z tymi "opiłkami" co podobno tworzy scierajaca sie pompa i co spowoduje zatarcie sie nastepnych wtryskiwaczy.?


oto nastepna diagnoza, koles polecony mi przez pare osob, powiedzial: robimy najpierw czyszczenie calego ukladu paliwowego wymieniamy jeszcze raz filtr powietrza i zobaczymy jak to zareaguje.
Chyba paliwa, ale spróbuj. Swoją drogą gdyby działał Ci filtr paliwa (w sensie miał zdjęta folię) to może by Ci tego wtryskiwacza nie zatarło, bo rozumiem, że to przez ten opiłki siadł?
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 17:53   #6
aristo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Dolny Slask
Postów: 13
Domyślnie

w ASO powiedzieli ze nie padł przez ta folie, bo i tak byl przeplyw paliwa, tylko przez opilki ktore dostaly sie zaworem zwrotnym w ukladzie paliwowym z pompy ktora sie sciera , i aby wszystko bylo ok tzreba wymienic 3 wtryskiwacz bo przelewa, a najlepiej od razu 4ry , oraz pompe,. Z kolei w serwisie normalnym powiedzili ze te opilki to normalna rzecz i jakas dawka jest przewidziana i ten filter mogl zablokowac ten przeplwy.

mam wykres badania w ASO jak ktos jest kumaty. , tak wiec na poczatek radzi mi wyczyscic caly uklad paliwowy. i to chyba najpierw zrobie. Serce mnie boli


edit: tak chodzilo mi o filtr paliwa
aristo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-09, 19:54   #7
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Zaczałbym od zdjecia zbiornika paliwa i zobaczyc co tam sie dzieje,jak jest dużo opiłków bo bedzie kaszana-pompa do wymiany,jak nie bedzie wcale to filtr paliwa do wymiany 3 wtrysk do regeneracji i tyle,takie jest maje zdanie.
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-09, 02:07   #8
aristo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Dolny Slask
Postów: 13
Domyślnie

witam ponownie wpadlem napisac jak sprawa wyglada, na jakim jest etapie.

1) zostal wyczyszczony uklad paliwa, wymieniony filtr na jakis z wyzszej polki (140zl kosztowal) szok... nie pamietam firmy

2) pojezdzilem tydzien zadnych problemow (podczas jazdy) jutro jade do goscia na kompa
podpiac aby sprawdzil czy jakies bledy sa....

3) poajwila sie natomiast inna sprawa czego nie bylo przed czyszczeniem ukladu

4) autko gasnie przy odpalaniu na zimnym, tzn po nocy lub po dluzszym nie jezdzeniu, krecic mozna 5-10 razy szarpie i gasnie, tzreba mu pomoc lekko gazem , zaskoczy pusci troche dymu (wczesniej tego nie bylo..... ;/;/ buu) ,

-jakies sugesie? zawor na pompie? (tak wyczytalem na forum) , jeszcze czytalem cos o jakims EGR

5) inna sprawa to na postoju lekkie stuki przy skrecaniu kol prawo lewo przy jezdzie to nei wystepuje
-koles mowil ze kolumna , da sie to to z tym jezdzic , nie po drodze mi wywalac 1,5k plus robota na to, a czytalem ze da sie ztym jezdzic, nawet u niektorych wytarczylo jakis krzyzak dokrecic....

jutro wroce z kompa to napisze co i jak,

OFTOPIC
koles mowi ze jak beda wtryski to wymienic wszystkie najlepiej i najlepiej nowe (budzet studenta 4k nie ma szans ;/ ) regenerowane sa az tak straszne, koles mowil ze regenerowane to syf i zaraz znowu padna, ze ludzie wymieniaja jada kawalek dalej i po nim

nie wiem nie znam na autach kompletnie, najlepiej sam bym zrobil ta probe przelewowa i zobacyzl czy to aby ktorys z wtryskow (podana byla instrukcja na forum jak to sprawdzic, bezpieczne to jest? )

Szkoda mi FOKI fajne autko zwaze no szkoda mi nie chce sie pozbywac jej, troszke nadwyrezyla moje zaufanie ;/ ehhh ale tak czy siak zrobic trzeba... boje sienia ruszac w dluzsze trasy, boje sie ze padnie zgasnie w drodze i bedzie pipa , nie daj boze na zakrecie...


ktos cos podsunie w sprawie tego odpalania pierwszego, ? jak jzu odpali to chwilke nierowno popracuje i juz jest Wszystko OK , nastepne odpalanie bez problemu

PRZED CZYSZCZENIEM Ukladu tego nei bylo1!! ;/ ''korek odkrecalem nei zaysa w baku powietrza''

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 14:52 ]
Wiec bylem dzis podlaczac Foke pod kompa u mechaniora co mi uklad caly czyscil, na pocztaek rano proba odpalenia 7-8 razy za 8mym razem zaskoczyl (z pomoca gazu) siakos poszlo, Foka plynie nie traci mocy, przelciala sie zwawo do mechaniora, podlaczyl pod kompa, zadnych bledow wszystko ok, opowiedzialem mu co i jak z odpaleniem mowi ze musze zostawic na noc zeby on rano odpalil i zobaczyl co jest nie tak, siccc.... no bo jak raz juz zapali to osa do konca dnia... ale tak pogadal pogadal ja mu mowilem co czytalem to powiedzia ze tzreba EGR wyczyscic, (a nie dalbym rady sam jakos tego wyczyscic?) . OK wracajac od mechaniora zajechalem jeszcze do innego co polecila mi znajoma , pogadali pogadali nikt czasu nei ma zeby od razu kuknac na foke wszyscy za tydzien... ale ten powiedzial ze EGR nie ma nic wspolnego z odpaleniem, musze foke zostawic musi pomierzyc cisnienia itd... , Fuck przeciez jeszcze tydzien temu odpalal cacy nic nie bylo ;/ , mechanior nr 1 , mowi ze moze filtr paliwa, mowie: przeciez dopiero coPan wstawil za 140zl !!! znowu nowy? odp: czasami tak tzreba , bywaly takie przypadki ze:... (i tu historie.... bla bla bla SICK) , pytam czy zrobic probe przelewowa wtryskow aby sie upewnic albo czy on zrobi, a on mowi: Panie odepniesz wezyk i podepniesz z powrotem wtrysk moze szlak trafic, Fuck co ja kupilem auto czy porcelane!! nie no nie mam sil,

moge cos sam poprobowac pogrzebac? przeczyscic, czy sie nie pchac?

aaa i pytanko, moge tak przez jakis czas jezdzic , ? zanim minie te1,5tygi zajade do mechniora bo postawic auto moge tylko w czwartek a w poiatek Swieto ;/

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 12:27 ]
auto ktore oddalem do calkiem innego mechanika ktorymu powiedzialem co i jak sie dzialo i co juz bylo robione i sprawdzane , po 1 dniu dostaje smsa: Dzien dobry firma XXX Zapraszam po odbior samochodu, wykonalismy naprawe zasilania sterownika silnika i programowanie wtryskiwaczy, koszt 450zl, WOW, mam nadzieje ze wsiade i bedzie cacy, podoba mi sie profesionalizm firmy , ale ohy i Ahy napisze jak odbiore FOKE

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 09:26 ]
Auto smiga ale problem odpalania pozostal, nie pali za 1 razem (jak postoi 10-12h) , odpala za 2 razem a pozniej caly dzien juz smiga!

co to moze byc:

Swiece? mozna samemu jakos je srpawdzic, tudziez wymienic?

zawor zwrotny?

........
aristo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pompa czy wtryski czy co innego? POMOCY! jabol13 Silnik i skrzynia 12 17-08-13 15:01
1,8 TDCI wtryski próba - ZDJECIE aristo Szkody, Naprawy, Porównania 1 17-05-09 18:29
wyjazd...padła pompa i wtryski...masakra Krystian Markow Silnik i skrzynia 48 20-09-08 14:07
Prośba o pomoc - pompa paliwa Oskar Inne techniczne 10 20-02-05 18:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u