Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-10-06, 21:03   #1
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie Kolizja-parę pytań+fotka

Witam
Dziś pewna baba załadowała mi astrą w tył focusa ( kurde jeszcze ręcę mi sie trzęsą,fotki wkrótce). W związku z czym zgłosiłem to odrazu to na infolinię PZU w celu umówienia oględzin. Podczas rozmowy z infolinią konsultantka zapytała się czy naprawa ma być na zasadzie oni wyceniaja i dają mi kasę czy bezgotówkowo czyli PZU płaci warsztatowi. Z tego co wiem z uwagi na gwarancje , naprawę nalezy wykonać o Forda. W związku z czym mam pytanie czy po ogledzinach przez PZU jak zawiozę focusa do ASO Forda, naprawa odbędzie się odrazu ( zakładam że będą mieli wolne moce przerobowe) czy dopiero jak PZU ureguluje sprawy finansowe z warszatem (przyznam że zależy mi na czasie).
Po drugie czy stracę jakies zniżki ( mam pełne w OC i AC w PZU ) jeżeli ja nie byłem sprawcą kolizji i naprawa leci z OC sprawcy?
Z góry dzięki za informacje.
Pzdr

Zgodnie z obietnicą fotka mojej dupci. Tu klikać
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-06, 21:46   #2
cezar
Turysta
 
Avatar cezar
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
sierpień
2005
WE Warszawa Mokotów
Postów: 58
Domyślnie

Jak w ASO to PZU ureguluje płatność na podstawie faktury z warsztatu,zniżek nie stracisz bo jest sprawca wypadku.tylko trochę to potrwau mnie to (przy escorcie)były 3 tygodnie(radziłbym nie brać kasy bo stracisz na tym)
__________________
pozdrówka [you:92b812f773]
cezar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-06, 21:50   #3
lukaa
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Andrychów
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
KWA powiat wadowicki (Wadowice)
Postów: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał cezar
Jak w ASO to PZU ureguluje płatność na podstawie faktury z warsztatu,zniżek nie stracisz bo jest sprawca wypadku.tylko trochę to potrwau mnie to (przy escorcie)były 3 tygodnie(radziłbym nie brać kasy bo stracisz na tym)
Potwierdzam w 100% i Powodzenia
lukaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-06, 23:58   #4
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

do warsztatu będziesz mógł go wstawić dopiero jak PZU zrobi wycenę szkody, bez tego warsztat nie zacznie naprawy.
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-06, 13:31   #5
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

PZU robi wycenę ?
Przecież jak odda na bezgotówkową naprawę do serwisu to oni wyceniają naprawiają, ty odbierasz auto a ASO się z PZU już siłuje o kasę.
Zadzwoń do ASO i PZU i zapytaj jak to będzie dokładnie.
Moja mam jakieś 2 lata temu robiła z OC w serwisie naprawę i tylko oddała auto z kluczykami i potem odebrała zrobione + podpis kilku papierków.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-06, 15:48   #6
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
PZU robi wycenę ?
Przecież jak odda na bezgotówkową naprawę do serwisu to oni wyceniają naprawiają, ty odbierasz auto a ASO się z PZU już siłuje o kasę.
Zadzwoń do ASO i PZU i zapytaj jak to będzie dokładnie.
Moja mam jakieś 2 lata temu robiła z OC w serwisie naprawę i tylko oddała auto z kluczykami i potem odebrała zrobione + podpis kilku papierków.
Byłem dziś w ASO się popytać i gościu powiedział że po oględzinach rzeczoznawcy mam odrazu przywieśc auto do nich. Dodatkowo podobno zrobią ponowna wycenę naprawy. W sumie się okazało że PZU ma z ASO podpisana umowę( sieć naprawcza PZU) i wystarczyło podjechać wrakiem bezpośrednio do nich i o nic się nie martwić. Naprawa potrwa około 7 dni roboczych.Przy okazji przetestuję jak się sprawuje nowo otwarty serwis AutoBoss przy średnicówce w Chorzowie ( tak na marginesie to nie zauważyłem żeby tam mieli blacharnię-lakiernie, widocznie to robią w innym miejscu)
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-06, 21:46   #7
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

z tymi zniżkami to nie do końca tak jest...
wstawiając auto do aso będziesz je naprawiał z własnego AC z regresem (zanim wyjai się ubezpieczyciel OC sprawcy to potrwa to pewnie iesiąc lub więcej)... iteraz UWAGA: jeśli np za 2 miesiące kończy ci się ubezpieczenie i PZU nie zdąży zrobić regresu (a w 100% nie będzie im się spieszyć), to przy ubezpieczeniu będzie to widoczne jako naprawa z AC! wszystko zależy od osoby która ci to ubezpiecza, bo pewnie nie ma problemu pogadać z agentem, że to z OC sprawcy, tylkojest jedno ale - jak wyjedziesz nie tracąc zniżek i w coś dupniesz, to polisa okaże się nie ważna...

co do wyceny rzeczoznawcy - wycena jest potrzebna zawsze, ale robi to za ciebie warsztat, więc się nie fatygujesz nie jeździsz itd (tylko termin będzie dłuższy, bo wstawiasz uszkodzone jeżdżące auto, a za nim rzeczoznawca zrobi wycenę to i 3dni albo i tydzień może minąć)
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 11:54   #8
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
wstawiając auto do aso będziesz je naprawiał z własnego AC z regresem (zanim wyjai się ubezpieczyciel OC sprawcy to potrwa to pewnie iesiąc lub więcej).
Guzik prawda. ASO bierze się za naprawę dopiero jak PZU zrobi oględziny i powierdzi że jest sprawca z OC. Regresy stosuje się wtedy jak jest niepewna kwestia wypłaty z OC a Tobie się śpieszy z naprawą. Coś takiego ćwiczyłem dawno temu z matissem gdy sprawcę dorwałem dopiero tydzień po szkodzie i było już zgłoszone z AC. Regres chyba trwał 3 miesiące.... Ojciec też miał niedawno sprawę że PZU uznało jego winę. Naprawę zrobił z AC a jak już DAS wytłumaczył PZU że się mylą i winny był ten drugi to poszedł regres z polisy OC sprawcy.
Cytat:
Napisał olo
Przy okazji przetestuję jak się sprawuje nowo otwarty serwis AutoBoss przy średnicówce w Chorzowie ( tak na marginesie to nie zauważyłem żeby tam mieli blacharnię-lakiernie, widocznie to robią w innym miejscu)
Ja bym się 3 razy zastanowił. Oni nie mają swojej lakierni/blacharni i auta wożą na lawecie do Bielska . Ponoć ta lakiernia w Bielsku jest dobra ale weź pod uwagę że dochodzą dwa dni na wożenie auta tam i na zad, a w razie wykrycia że coś spartolili reklamacje też będą trwały. Często też po rozebraniu auta potrzebne są dodatkowe oględziny, tylko że jedne były w Chorzowie, drugie w Bielsku, przepływ dokumentów, czas, czas.... Spróbuj lepiej w Multeximie albo CityCar - auto będzie na miejscu to łatwiej zapanować nad wszystkim.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 12:54   #9
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

no właśnie napisałem - regres stosuje się wtedy gdy zależy na czasie...
też to ćwiczyłem, do kolizji była wezwana policja, polisa wygasała dopiero za 11 miesięcy, gościu ubezpieczony w hdi samopomoc i czas oczekiwania jak dzwoniłem do nich na potwierdzenie że sprawa z ich OC to jakieś 20 dni...
wziąłem regres, auto z wypozyczalni na czas trwania naprawy, a oni pokrywali też koszty auta zastępczego... (w tym pomógł DAS, bo się na początku migali)
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 18:46   #10
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekj
Ponoć ta lakiernia w Bielsku jest dobra ale weź pod uwagę że dochodzą dwa dni na wożenie auta tam i na zad, a w razie wykrycia że coś spartolili reklamacje też będą trwały. Często też po rozebraniu auta potrzebne są dodatkowe oględziny, tylko że jedne były w Chorzowie, drugie w Bielsku, przepływ dokumentów, czas, czas.... Spróbuj lepiej w Multeximie albo CityCar - auto będzie na miejscu to łatwiej zapanować nad wszystkim.
Kurcze w zasadzie to już się umówiłem z Auto Bossem na jutro po oględzinach rzeczoznawcy w PZU żeby auto zostawić. Z drugiej strony nowy salon to może nie odwalą fuszerki i w miarę szybko to zrobią ( gościu mówił że potrwa to około 7 dni roboczych).
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-06, 06:18   #11
cezar
Turysta
 
Avatar cezar
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
sierpień
2005
WE Warszawa Mokotów
Postów: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał olo
gościu mówił że potrwa to około 7 dni roboczych
__________________
pozdrówka [you:92b812f773]
cezar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-06, 11:36   #12
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał olo
Kurcze w zasadzie to już się umówiłem z Auto Bossem na jutro po oględzinach rzeczoznawcy w PZU żeby auto zostawić. Z drugiej strony nowy salon to może nie odwalą fuszerki i w miarę szybko to zrobią ( gościu mówił że potrwa to około 7 dni roboczych).
Salon w Chorzowie jest nowy ale i tak robic będą w Bielsku w "starym" autobossie. Co do tych siedmiu dni to dorzuć do tego tak z 5 jeszcze i powinni się zmieścić, ale i tak najważniejsze jest zeby zrobili do porządku i nie trzeba było go wozić na kolejne poprawki.

Sam chciałem tam jechać ostatnio na przegląd blach i ich lakierowanie bo mam po drodze do pracy ale jak się dowiedziałem że nie mają u siebie lakierni dałem se spokój.

Nie mniej powodzenia życzę żeby foczka jak najszybciej wróciła do swojej pierwotnej formy.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Spryskiwacze reflektorów - pare pytań Lord Morte Inne techniczne 2 06-05-09 20:55
[FFI] Parę pytań odnośnie autka Adrian355 Inne techniczne 5 29-08-08 21:19
Koło zamachowe ?? 2.0 zetec ?? PARE PYTAN - HELP!! drG Silnik i skrzynia 16 24-04-07 00:14
Pare pytań TDDi Alister Inne techniczne 6 24-10-06 13:40
Pare pytan o felgi 16" muody Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 05-12-05 17:25

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u