Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-03-08, 16:11   #1
MatD123
Turysta
 
Avatar MatD123
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: mazury rules
Postów: 94
Domyślnie Dziura w jezdni i .....same kłopoty

witam,

Wpadłem Focusem w wyrwę w jezdni zalaną wodą .........efekt pęknięta opona, zgięta felga samochód przy kierownicy ustawionej do jazdy na wprost jeździ w prawo

wezwałem kogo trzeba, zgłosiłem szkodę do Gminy , gmina do swojego ubezpieczyciela przyjechał likwidator ...oszacował szkodę i pojechałem z tym do ASO bo auto na gwarancji.

W ASO stwierdzili że zawieszenie wymaga regulacji i zrobili to wymieniono mi oponę na nową ...ale z felgą zaczęły się jaja w ASO twierdzą że felg alu się nie prostuję i tyle należy kopić nową i zmienić likwidator szkód na to że się prostuję i nie da kasy na zakup nowej a jedynie na regenerację starej .....bo jak się ją wyprostuje to jest ok na maszynce do wyważania kół .....

jestem w kropce i moje pytanie jest takie jak zmusić likwidatora szkód do wypłaty kasy na nową felgę ....czy jest jakaś metoda oceny przydatności felgi do dalszej eksploatacji ...?!?! w ASO twierdzą że felg generalnie sie nie prostuje a w TU ALLIANZ że się prostuje i efekt taki że oni się kłócą a ja mam pogiętą ( wyprostowaną ) felgę ......

proszę o pomoc.....

pozdrawiam i nie życzę nikomu wjechania w dziurę na jezdni bo można osiwieć jak się papierkową robotę załatwia a efekt jest taki jak opisałem ...
__________________
Pozdrawiam MatD123

Księga Ezechiela: 25, 17. Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

MatD123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-08, 16:40   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

MatD123, ale nie do konca rozumiem - jak robisz bezgotowkowo w ASO, to ASO naprawia i oni zalatwiaja sprawe z ubezpieczycielem...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-08, 16:48   #3
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MatD123
jestem w kropce i moje pytanie jest takie jak zmusić likwidatora szkód do wypłaty kasy na nową felgę ....czy jest jakaś metoda oceny przydatności felgi do dalszej eksploatacji ...?!?! w ASO twierdzą że felg generalnie sie nie prostuje a w TU ALLIANZ że się prostuje i efekt taki że oni się kłócą a ja mam pogiętą ( wyprostowaną ) felgę ......
Zarządaj od allianza pisemnego potwierdzenia, że felga po naprawie spełnia w 100% warunki techniczne nowej felgi.
Oraz zobowiązanie, że w razie powstania szkody spowodowanej przez przedmiotową felgę, TU Allianz zobowiązuje się do pełnej odpowiedzialności za zaistniałą szkodę.

Po drugie jest tak jak Misiek pisze.
Przy bezgotówku nie masz sie czym przejmowac, tylko dobrze pogadaj z ASO


BTW.

Też mam dwie pogiete felgi w mundku, ale sie zgapiłem i nie wołałem straży wiejskiej.
Innymi słowy 120 pójdzie w plecy w ramach prostowania
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-08, 16:52   #4
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

Pewnie, że się prostuje ale zależy to oczywiście od stopnia uszkodzenia.
W ASO to by pewnie chcieli, żeby nawet piór wycieraczek nie wymieniać tylko całe kompletne ramiona kupować
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-08, 20:43   #5
Vadero
Turysta
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Katowice
Inny
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2007
SPS powiat pszczyński (Pszczyna)
Postów: 396
Domyślnie Re: Dziura w jezdni i .....same kłopoty

odstawiasz samochód do ASO, kazesz naprawiać i niech sobie do nich jeździ likwidator i się z nimi o kase użera. oni mają swoich prawników i juz do swego dojdą.
Chyba że zgodzileś się na wycenę TU, to wtedy niestety ciezka przeprawa może cię czekać.

Zwykle TU boją się sadów, bo nie lubią miec w statystykach że są często pozywane, więc jak w odpowiedzi na ich pismo, ze nie dadzą ci na nowego aluma odpiszesz, ze zgodnie z opinią ASO (i tu adres itp, albo najlepiej jeszcze jakiegos rzeczoznawce pod to dać) felga kwalifikuje się do wymiany i jeśli nie zgodzą się na to będziesz zmuszony skierować sprawę na drogę sądowną, powinni w nastepnym piśmi juz napisac ze kasa przelana w moich przypadkach zawsze pomagało

powodzenia

[ Dodano: Czw 06 Mar, 2008 20:46 ]
Cytat:
Napisał Emf
Pewnie, że się prostuje ale zależy to oczywiście od stopnia uszkodzenia.
W ASO to by pewnie chcieli, żeby nawet piór wycieraczek nie wymieniać tylko całe kompletne ramiona kupować
kiedys wpadlem matizem w dziurę i nicsie alumowi nie stało. jak jechałem po alumie ręką to czulem minimalnie jakby wgłębienie, chociaz nie bylem tego pewien. mimo to alufelga zostałą zakwalifikowana do wymiany - alumów sie nie prostuje. po stłuczce auto ma być przywrócone do stanu poprzedniego a poprzednio nikt na pogiętym alumie tym autem nie jeździł - nalezy sie nowa felga. jesli pekła z kolei opona to należą się 2 opony, bo opony zmienia się parami, a nie pojedyńczo. i nie ma zmiłuj i nie ma "bo coś"
__________________
Focus mkII '06 1.6
Vadero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-08, 11:54   #6
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie

Wszystko zależy od uszkodzenia ale z reguły pogięta alufela jest do wyrzucenia. Po wgnieceniu zmienia się struktura aluminium a prostowanie pogłębia tylko ten stan. Zazwyczaj takiej felgi nie da się później poprawnie wyważyć. Jak napisali poprzednicy skoro robisz w ASO bezgotówkowo to chromol zabawę z prostowaniem i kup nową (chyba, że masz fele za parę tysięcy sztuka )
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-08, 12:47   #7
Miner
Sympatyk
 
Avatar Miner
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolny Śląsk
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150KM manual
2013
Postów: 119
Domyślnie

Znajomy miał podobną sytuację. Napisał do producenta felg, czy dopuszcza naprawę felg aluminiowych poprzez prostowanie. W odpowiedzi poinformowano, że nie można prostować.
Z tym pismem poszedł do TU i pokryli koszt nowej felgi i opony.
__________________
Pierwsza zasada dobrego inżyniera - nie spieszyć się z robotą.
Ford Focus I 1.8 tdci 100 KM - był
Miner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-08, 12:15   #8
Piotr_78
Turysta
 
Avatar Piotr_78
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Poznań/Podolany
Postów: 375
Domyślnie

Wszystko można prostować , tak jak mozna jeść trujące grzyby. Zjeść można ale ostatni raz w życiu. Nie ma co sie spierac TU musi zapłacic jesli przyjmie odpowiedzialność. Jesli uznali , że felga uległa uszkodzeniu to sposób naprawy jest wyborem poszkodowanego.
Piotr_78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-08, 08:13   #9
MatD123
Turysta
 
Avatar MatD123
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: mazury rules
Postów: 94
Domyślnie

Panowie sprawa wygląda tak ......samochód wstawiony do ASo ...ASO twierdzi że felga do wymiany .....Tu że nie, maja swoją opinię swojego biegłego i felga po wyprostowaniu jest OK.......efekt taki że albo jeżdżę na pogiętej feldze I wtedy nie wiadomo co z gwarancją na samochód ) albo kupię sobie nową a kosztami będę próbował obciążyć TU .....sprawa może potrwać bo TU straszy sądem i że tam się rozstrzygnie ......


P>S> ASO doradziło aby kupić nową felgę i obciążyć kosztami TU nawet jak sprawa będzie się ciągnąć to i tak nic nie tracę bo o zwrot kosztów będę męczył TU.

Morał opowieści w Polsce nic nie jest oczywiste pomimo "klarownych przepisów itp..."

jak to śpiewał Kazik ...polska mieszkam w polsce .....
__________________
Pozdrawiam MatD123

Księga Ezechiela: 25, 17. Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

MatD123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-08, 08:47   #10
tomek242
Turysta
 
Avatar tomek242
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
październik
2007
DW Wrocław
Postów: 320
Garaż
Domyślnie

We wczorajszym Auto Świecie, wypowiada się nawet jakiś specjalista i jasno jest napisane, że aluminiowych się nie prostuje i dlaczego. Może TU podesłać gazetkę, niech sobie poczytają :P turbodebile po prostu. Kup felge, i walcz z nimi. Trzymam kciuki.
__________________
były
FFII Kombi 1,8TDCI 135KM Platinium X Panther Black
FFII Kombi 1,6TDCI 90KM
FFI Kombi 1,4 75KM
tomek242 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-08, 22:22   #11
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miner
Napisał do producenta felg, czy dopuszcza naprawę felg aluminiowych poprzez prostowanie. W odpowiedzi poinformowano, że nie można prostować.
Z tym pismem poszedł do TU i pokryli koszt nowej felgi i opony.
MatD123, a takie pismo od producenta felg, ze sie nie porostuje to jest glowny element tej gry A co ten biegly jakis producent czy jak wie lepiej od producenta

bez jaj - rzuc papier od producenta i niech sie gonia
Pzdr.
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-08, 15:02   #12
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vadero
jesli pekła z kolei opona to należą się 2 opony, bo opony zmienia się parami, a nie pojedyńczo
mi wymienili jak mi bombel wyskoczył podczas "pokonywania" nierownych plyt torowiska tramwajowego, ale policzyli amortyzacje materiału.
co do felgi(alu) to nie miałem pokrzywionej, tylko drasnieta lekko, oddali za naprawe,(szpachlowanie, malowanie) ale felga i tak poszła na zapas
z tego co sobie przypominam to mialem tez nielada batalie z TU, musialem sam zdjecia robic uszkodzonego odcinka jezdni tlumaczylem sobie to tak, ze musza miec jakis proceder zniechecania, w koncu chodzi o kase x iles tam tysiecy zdarzen to juz niezle sumy do wyplaty odszkodowan wychodza.

Wiem na przyszlosc ze nie mozna popuscic i nalezy ich meczyc i straszyc sadem w zdecydowanej wiekszosci przypadkow to pomaga.
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-08, 22:08   #13
Markes
Sympatyk
 
Avatar Markes
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - Bielany
Ford Focus C-Max
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
luty
2014
WD Warszawa Bielany
Postów: 712
Domyślnie

Mnie też przytrafiła się taka sytuacja:



Cztery miesiące (w tym dwa na szukanie zaginionych dokumentów) i dostałem dwie nowe.
Jako ze takich jak połamałem nie było możliwe w Polsce dostać, PZU zwróciło za nowe o takich samych parametrach. Rozliczenie bezgotówkowe.

Tak więc walcz o swoje

Pozdrawiam
Markes
__________________
Markes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-08, 08:14   #14
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

MatD123, miałem podobną sytułację tyle że ja pogiąłem dwie alufelgi i zniszczyłem dwie opony. Ubezpieczony w TU Cigna z AC dostałem nowe felgi i opony - nie było nawet mowy o prostowaniu a wgniecenia nie były bardzo duże.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-08, 10:29   #15
MatD123
Turysta
 
Avatar MatD123
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: mazury rules
Postów: 94
Domyślnie

witam

kolejna wizyta w ASO i walka z likwidatorem

1. zawieszenie sprawdzenie regulacja -> ASO zrobiło zapłaci TU
2. Wymiana opony ASO zrobiło -> zapłaci TU ( wymienili tylko jedną bo była używana 2 miesiące niecałe i stwierdzili ze nie ma sensu wymieniać dwóch ( nie protestowałem )
3. Wymiana felgi ASO ma swoją opinię TU powołało swojego biegłego i ma swoją opinie oczywiście sprzeczną z moją -> efekt taki że mam agresję 10/10 jak gadam z likwidatorem i chyba bym go gołymi rekami zaj........ gdyby nie ludzie z ASO

felgę wymieniłem za własne PLN-y i teraz sprawa trafi do sądu sad powoła niezależnego biegłego i będzie ostateczny werdykt kto przegra płaci koszta sądowe i płaci za felgę

dam znać jak sie skończyło...
__________________
Pozdrawiam MatD123

Księga Ezechiela: 25, 17. Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

MatD123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-08, 10:51   #16
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MatD123
dam znać jak sie skończyło...
Powodzenia!!
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-08, 11:42   #17
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

MatD123, powodzenia w boju
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-08, 14:29   #18
MatD123
Turysta
 
Avatar MatD123
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: mazury rules
Postów: 94
Domyślnie

Witajcie

koniec sprawy .....wstyd ale się poddałem

reasumując:

1. przegląd w ASO -> zapłaciło TU
2. regulacja zawieszenia w ASO -> zapłaciło TU
3. wymiana opon 2 sztuki -> zapłaciło TU
4. wymiana felgi na nową ( nową felgę kupiłem sam TU dało kasę tylko na regenerację bo wg nich to wystarczy ) ASO nie pomogło bo nie chciało albo nie miało w tym interesu tylko zasłaniało sie że oni nie są producentem felgi i do niego muszę pisać ..... ;-(

dostałem już decyzję ostateczną z TU i jak się nie zgodzę sprawa trafia na wokandę ....odpuściłem temat bo nie jestem z olsztyna ( a tam miała być sprawa ) bo więcej czasu i pieniędzy straciłbym na dojazdy niż zapłaciłem za felgę ...... może dałem ciała ale miałem już dość tych przepychanek pism , oględzin auta , składania wyjaśnień szarpania się z debilnym likwidatorem i jeszcze jeżdżenia po sądach ....
__________________
Pozdrawiam MatD123

Księga Ezechiela: 25, 17. Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

MatD123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Kłopoty z ruchomieniem zenziol Silnik i skrzynia 0 22-04-07 13:24
Kłopoty z komputerem sokolnik Elektryka, audio i alarmy 2 28-11-06 18:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u