Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-07-11, 14:07   #1
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie Czujnik kontroli trakcji

witam wszystkich, po zmianie kół na inne często wydaje mi się że bez powodu załącza mi się kontrola trakcji w aucie, więc albo mam nędzne opony na nowych alusach i nie trzymają się podłoża albo czujnik kontroli trakcji się wyłożył...

zatem pytanko -

gdzie on się znajduje??

coś czytałem , że gdzieś koło tylnego nadkola (choć mogę się mylić) i to pasowałoby, że mogło się coś stać przy zmianie kół włąśnie z owym czujnikiem... - zatem - wie ktoś gdzie on jest????
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 15:00   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jak rozumiem masz w aucie system TCS, znaczy się ikonka i włącznik z kołem wyrzucającym piach z pod siebie . Jeśli o tym systemie mówimy to tu nie ma specjalnych czujników, jest specjalna pompa hamulcowa, czujniki ABS i moduł ABS. Więcej nic nie ma.
Natomiast prze ESP jest jeszcze czujnik na kolumnie kierownicy do tego inny moduł ABS z ESP i też system jest raczej prosty.
Moduł ABS/TCS/ESP jest przy pompie hamulcowej czy raczej razem z pompą hamulcową.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 15:08   #3
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A czy masz ten sam rozmiar kółek przód - tył? Bo kontrola trakcji szaleje nawet jak założysz ten sam rozmiar kół ale inny rozmiar opony ...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 15:11   #4
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Jak rozumiem masz w aucie system TCS
dokładnie jak piszesz

przed chwilką pojechałem na taki szybszy wypadzik za miasto żeby sprawdzić jak to działa i normalnie jak ruszam z piskiem - kontrolka się normalnie załącza czyli działa, ale w momencie kiedy sobie jadę- powiedzmy 80-100km/h mi nadal przyśpieszam - niezależnie czy są jakieś koleiny, nierówności kontrolka czasem się znowu świeci i czuję, że wtedy nie przyśpiesza...ewentualnie jeśli przyśpiesza to maksymalnie powoli... zasatanawiam się na ile tu mają moje powiedzmy opony coś do powiedzenia - kupiłem ostatnio fele z oponami od qrczakosa i z przodu mam 195/60/15 z tyłu 195/65/15 - ponadto jak się dziś przyjrzałem z tyłu są chyba nalewki bo podwójne oznaczenie produkcji - zarówno przód jak i tył mają datę na około 2008rok - MOŻNA TO JAKOŚ POWIĄZAC DO MOJEJ PRZYPADŁOŚCI Z ZAŁĄCZAJĄCYM SIĘ TCSem??

PS
można jakoś sprawdzić czy opona jeszcze ma swoje właściwości - trzymania się nawierzchni - czy zdechła już??

pozdr

---------- Post dodany o 15:11 ---------- Poprzedni post był z 15:10 ----------

Cytat:
Napisał K@mix Zobacz post
A czy masz ten sam rozmiar kółek przód - tył? Bo kontrola trakcji szaleje nawet jak założysz ten sam rozmiar kół ale inny rozmiar opony ...
no włąśnie u mnie chyba qźwa może być ten problem tył mam balon 65 a przód 60;/
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 15:13   #5
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommy-ky Zobacz post


no włąśnie u mnie chyba qźwa może być ten problem tył mam balon 65 a przód 60;/
Masz rozwiązanie problemu Fakt ja to testowałem na kołach przód 14 tył 15 ale podejrzewam że to właśnie wina rozmiarów opon. Czujniki ABS wyłapują różnice prędkości na tylnej i przedniej osi i dlatego załącza się kontrola trakcji.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 15:25   #6
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał K@mix Zobacz post
Masz rozwiązanie problemu Fakt ja to testowałem na kołach przód 14 tył 15 ale podejrzewam że to właśnie wina rozmiarów opon. Czujniki ABS wyłapują różnice prędkości na tylnej i przedniej osi i dlatego załącza się kontrola trakcji.
i kolejny dylemat-sprawdziłbym czy na pewno czy to jest wina innych profili ale szkoda nowych opon na ten eksperyment no i mysle o uzywanych.... a w piątek jadę na 3dni do Bydgoszczy i nie chaiłabym jechać ciotersko 80km/h))

pozdr
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 16:27   #7
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jak będziesz w BDG a byś opon nie zmieniał a by były problemy z trakcja pisz na priv przełożymy moje kółka i zobaczymy czy to wina kółek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 16:33   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Na 100% wina kółek tak jak pisał K@mix, system trochę wariuje bo wychodzą mu różne prędkości z kół z przodu i tyłu.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 17:14   #9
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

dzięki moons i k@mix za wypowiedzi a dla kamixa szacun za chęć w podmiance kółek
w BDG bede na duży procent u rodzinki mojej żonki nocować bede na Przodowników PRacy albo na Białogardzkiej ... netbooka z netem bede miał e sobą a jakbym miał jakiś problem dam znac i gdzieś się spykniemy TYMCZASEM DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-11, 17:38   #10
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Żaden problem Jak coś prawie zawsze jestem na forum
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-11, 11:54   #11
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

koła zmienione tyłu na ten sam profil i autko lata jak ta lala))
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrola trakcji


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Problem z kontrolą trakcji/TCS Madox Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 32 16-03-13 00:54
[MK1] 1.8 TDDI - brak kontrolki poduszek powietrznych i kontroli trakcji daras Elektryka, audio i alarmy 17 31-01-11 17:18
Problem z przyciskiem kontroli trakcji korba Elektryka, audio i alarmy 16 30-01-11 21:52
kontrola trakcji i abs??? mariuszmar Inne techniczne 15 14-03-08 09:28
Czy to jest kontrola trakcji? Nico Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 29-10-07 16:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u