Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-08-06, 10:30   #1
janerad
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wieliczka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 38
Domyślnie Kiedy w końcu ten rozrząd wymienić?

W piątek odebrałem fokę z ABSCAR po wymianie rozrządu. Przy wymianie okazało się, że z napinaczem paska klinowego jest coś nie tak i nie da się paska zdjąć. Trzeba było go ciąć i wymienić napinacz a przy okazji rolki... Do tego wymienona została rura odpowietrzająca silnik. Wszystko wyniosło mnie 1130 PLN, w tym części z Automar 800 PLN.

Czeka mnie jeszcze wydech i prawdopodobnie zawór regulacji wolnych obrotów - po przygazowaniu do ok 4k RPM i puszczeniu pedału obroty spadają tak nisko, że silnik gaśnie...

Ale nie o tym chciałem. Czytałem dzisiaj TIS'a na neroj.com, czytałem wcześniej forum, zajrzałem też do karty gwarancyjnej mojej foki. Na forum ludziska piszą, że rozrząd w 1.8 benzyna wymienia się co 120 kkm lub 5 lat, w TIS i gwarancji, że co 15 kkm lub 10 lat dla Zetec E - inaczej w przypadku zwykłego Zetec'a, jak w mondeo. Mechanicy zaś twierdzą, że to terminy nie na nasze warunki i rozrząd dobrze jest wymienić po przekroczeniu 100 kkm...

Sam już nie wiem, co o tym myśleć. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie pospieszyłem się z tą wymianą, bo za tą kasę zrobiłbym wydech i ten zawór. Ale naczytałem się o padających paskach, o krótkich terminach i się napaliłem, tym bardziej, że koszt miał być niższy...

Wczoraj dosłyszałem się pisków (jakby guma tarła o metal) przy kręceniu kierownicą po przejechaniu kilku kilometrów. Przy zimnym aucie (po nocy) nie słychać nic. Wyczytałem na forum, że to może być droga pompa wspomagania. Podjechałem do ABSa i właściciel powiedział mi, że to wygląda na gumy od macphersonów i żebym się nie przejmował, tylko jeździł. Doszukałem się też dziwnego dźwięku w okolicy kół pasowych osprzętu silnika. Powiedział mi, że to może jakieś łożysko hałasować, ale jest to tak mało słyszalne, że trudno dokładnie określić, które i spokojnie można z tym jeździć.

Ciekawe, czego doszukam się jutro. Zaczynam chyba popadać w paranoję.

A było zostać mechanikiem, to bym się nie przejmował tym wszystkim...

pozdrawiam
janerad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-06, 10:45   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

auta sa zwykle jaki ludzie - kazdemu cos skrzypi i puka... a jak nie, to jeszcze gorzej, bo znaczy ze cos sie gdzies ukrywa i zaatakuje w najmniej odpowiednim momencie

Jezdzac po naszych drogach nie ma opcji, zeby cos nie stukaalo, pukalo i trzeszczalo - auto tez nowe nie jest, wiec czemu sie dziwic...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-06, 10:59   #3
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Nie napisałes jaki ma przebieg Twoja foka to trudno powiedzieć czy sie nie pośpieszyłeś z rozrządem. Prawda jest jednak taka że okolice 100kkm są dobrym momentem. Przekalkuluj sobie ewentualne koszty remontu po zerwaniu paska. Ja też nie czekałem do książkowych 150kkm tylko wymieniłem przy niecałych 130kkm choć jak pytałem mechaniorów w ASO i innym warsztacie to znali w sumie jeden przypadek zerwania w TDDI i to jeszcze bez uszkodzeń w silniku. Jednak w 16V ryzyko jest większe. W benzynkach nie ma osłony pod silnikiem więc wnikanie do komory wody z solą jest większe i szybciej mogą padać napinacze (to są własnie te polskie warunki). Jak walnie napinacz i pasek przeskoczy to jest dramat, bo zawory nadal są popychane przez wałki tylko że w złych momentach. Przy zerwaniu paska jest szansa że się pochowają i do kolizji z tłokiem nie dojdzie albo nastąpi ona na jednym cylindrze.

Cytat:
Napisał janerad
Ciekawe, czego doszukam się jutro. Zaczynam chyba popadać w paranoję.
No własnie - przestań się doszukiwać a zacznij jeździć. Jak nie ma jakiś wyraźnych objawów typu luzy, przeraźliwe piski, stuki itp to daj spokój.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-06, 11:13   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

a tak w ogole, czyzby to bylo twoje pierwsze auto, Janerad?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-06, 11:27   #5
janerad
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wieliczka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2001
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 38
Domyślnie

Przebieg, przy jakim wymieniłem, to 113 kkm (rocznik 2001). Mam to auto jakieś 3 miesiące (to mój drugi samochód) i jeszcze go nie znam, nie mam porównania z innymi egzemplarzami. Mam złe doświadczenia z ASO, w którym wymieniano łożysko w skrzyni przed zakupem - zapomnieli o jakiejś uszczelce i olej wyciekał. Wyczytałem, że w niektórych serwisach podmieniają części, że z ABScar odszedł dobry mechanik i to wszystko razem zebrało się w mieszankę wybuchową...

Mam nadzieję, że jak uporam się z wydechem i tymi obrotami, to już tylko lać i jeździć mi zostanie...

Na szczęście w weekend wybieram się w trasę. Może po dłuższej jeździe humor mi się poprawi?

pozdrawiam
janerad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-06, 22:55   #6
sopel122
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Tychy
Postów: 10
Domyślnie Re: Kiedy w końcu ten rozrząd wymienić?

Cytat:
Napisał janerad
Mechanicy zaś twierdzą, że to terminy nie na nasze warunki i rozrząd dobrze jest wymienić po przekroczeniu 100 kkm...
Masz mądrych mechaników. 100kkm to bardzo dobry moment.
Ja nie czekałem nawet tyle i wymieniłem przy 80kkm więc nie pluj w sobie w brodę i nie szukaj więcej problemów tylko zacznij jeździć. Od tego są auta.
sopel122 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-06, 23:08   #7
marcinb
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 69
Domyślnie

Witam
mtoczynski trafiłeś w sedno sprawy, mojego odebrałem w styczniu ( też czasem coś stuknie coś puknie lub zgrzytnie) z salonu okulałem na nim 10 tyś i jak pomylę że jakiś mechanik barbażyńca będzie do niego łapy pchał za około 5 tyś to zaczynam się niepokoić
bo z samochodami często jest jak z ludźmi jak ktoś ma żyć to nawet lekarz nie pomoże,
Na śląsku jeśli ASO do przeględu to jak myślicie to Multexim, Eurocar a może nowy AutoBosss?
Pozdrawiam
Marcin
Pozdrawiam
marcinb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-06, 15:29   #8
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie

A mi mechanior z renówki wymienił przy 150 tys, rolki były już słabe, ale reszta w miarę spoko, mówi że nie było jeszcze ryzyka zerwania paska. A części wyniosły mnie 3 stówki (ATE) + 100 dla kolesia.
__________________
Gdy mnie pytają: "jak szybki jesteś na 1/4 mili?" odpowiadam: "to zależy ile zakrętów jest na tym odcinku!"
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-06, 15:40   #9
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie

Cytat:
Na śląsku jeśli ASO do przeględu to jak myślicie to Multexim, Eurocar a może nowy AutoBosss?
W Tychach jest serwis zajmujacy sie Fordami i Oplami. Slyszalem duz pozytwow o tym serwisie wuec pstanowilem tam pojechac wymienic plyn hamulcowy....
Koszt to 70zl wraz z plynem ,, rzetelna i prfesionalna bsluga (takie Moje wstepne wrazenie).
Gdy zapytalem i wymiane rozrzadu, padło : 220zl robocizna plus czesci w zaleznosci jakie klient sobie zyczy
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-06, 20:33   #10
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał janerad
Ciekawe, czego doszukam się jutro. Zaczynam chyba popadać w paranoję.
He He...od tego jest to forum - z całym szacunkiem

Ja na początku jaksię naczytałem o wtryskach, turbawkach, złym paliwie, EGR-ach, łuszczących się pompach wtryskowych,nieszczelnych dolotach... etc
To codziennie coś miałem...
Teraz mnie to już j...bie. Leję paliwo i smigam. Niech pukai skrzypi. Będę się martwił jak sane w drodze lub na drodze. Mam AC więc i tak mnie zaciągna do warsztatu... i będę się martwił.
Pozdro i śmigaj a nie słuchaj.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-06, 15:48   #11
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Stosując względem samochodu zasadę "spiskowej teorii dziejów", wymienisz wkrótce połowę auta. Jak się wsłuchujesz, to zawsze coś usłyszysz. Nasłuchuj inaczej, wcale nie nasłuchuj, albo włączaj muzykę i rozkoszuj się jazdą .

Pozdrówki
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 PB - pasek rozrządu , jak wymienić ? piter_777 Inne techniczne 14 10-09-12 20:38
po jakim przebiegu wymienić rozrząd w FFII KrissII Silnik i skrzynia 10 02-11-10 09:11
Rozrząd gdzie wymienić ok. Rzeszów przesuch Silnik i skrzynia 0 08-07-09 12:54
Kiedy zmienić rozrząd? jacolek Silnik i skrzynia 21 07-07-09 20:16
Kiedy zmienić pasek rozrządu!? xlolo Serwis i gwarancja 18 17-10-06 17:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u