Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-07-12, 17:02   #1
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie 1.6 Zetec-s Walka z obrotami ciąg dalszy.

Witam. Na wstępie pragnę poprosić żeby ten wątek wszyscy "krokowco doradzaczo wymieniacze" przeczytali troche uważniej i nie odsyłali mnie mnie do innych wątków które znam już na pamięć.
No to lekturę czas zacząć..
Od ponad roku mam problem swoim samochodem. Gdy podczas jazdy wcisnę sprzęgło obroty spadają mi na 150-250 i wskakują potem same na idealnie 900obr/min. Lub też zdarza się tak że samochód po prostu zgaśnie podczas jazdy gdy wcisnę sprzęgło lub jadę na luzie (wiem pouczano mnie że nie jeździ się na luzie, ale ja lubię dojechać na światłach 30m. na luzie). Na włączonej klimatyzacji obroty spadają idealnie na 900 i tak zostają. I na luzie samochód trzyma sztywno obroty bez najmniejszych zawahań. Wczoraj wymieniłem filtr powietrza i paliwa.. z filtra paliwa poleciała smoła. No ale to był początek prac.. następnie zacząłem zabawę z dolotem. rozebrałem rurę idącą do przepustnicy. No i zaczęło się.. wzięliśmy z kolegom środek do czyszczenia silnika od wewnątrz. 3 tys. obrotów i psikanie w przepustnicę. Silnik zaczął porządnie się męczyć a z rury leciały tumany czarnego dymu. Pochodził tak sobie 15min. aż przestał kopcić i szczerze mówiąc silnik z pracy grgrgrgrgr zaczął pracować w stylu buuuuuu. Podczas jazdy testowej zauważyłem że silnik dużo lepiej pracuje i dość lżej wkręca się obroty. Ale to co najważniejsze obroty dalej pierw spadają zbyt nisko a później wracają na 900obr/min i tak już zostają. No chyba że silnik zgaśnie to zostają na 0.. Silnik krokowy dawno już czyściłem i przekładałem od sprawnego i dzieje się to samo. No ale wczoraj też wyciągnąłem ten czujnik od położenie przepustnicy. Wyczyściłem go środkiem do styków elektrycznych i założyłem ale nie podpiąłem i pojechałem na jazde testową. No i że tak powiem bajunia była.. obroty za każdym razem spadały idealnie na 1000 z tym że bardzo wolno spadały.. z 4000obr/min spadał jakieś 3s. ale za to bez żadnych skoków i podbić zatrzymywał sie na 1000obr/min.
Dzisiaj zrobiłem reset komputera. Ale jest to bez różnicy. Na luzie obroty stoją idealnie. No ale podczas jazdy i zgasł i odpadały na 150 i wracały na 900obr/min. Pod domem zacząłem szukać jakiś przedmuchów w wężach. No i znalazłem coś co syczy.. i nie mam pojęcia co to jest.. jak dołożę do tego rękę to słychać jak powietrze leci i je wręcz czuć. W poniedziałek zamawiam czujnik położenia przepustnicy.
Moje pytania są takie.. Co to do ch... może być.. że on się tak zachowuje spadając z obrotów. I czy to coś na fotce co znajduje się na wężu od podciśnienia może syczeć ?
I czy może to być wina tego czujnika co będę zamawiał w poniedziałek.
Dodam jeszcze że gdy dodam mocno gazu na luzie dla prze gazówki to na początku słyszę takie nawet miłe dla ucha chwilowe zasysanie powietrza.

To jest to coś co syczy:
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia

Ostatnio edytowane przez Adrian355 ; 28-07-12 o 17:09
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6 Zetec-SE - Walka z check engine Savio Silnik i skrzynia 44 01-11-17 16:40
[MK1] 1.8 Zetec - problem z obrotami i duże spalanie yuby1988 Silnik i skrzynia 33 09-11-11 16:27
[MK1] 1.8B Walki z niskimi obrotami ciąg dalszy. albanzg Silnik i skrzynia 3 07-09-11 09:00
[MK1] Problemy z wysokimi obrotami w 2.0 zetec Rafał Czauderna Silnik i skrzynia 4 12-10-10 20:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u