Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-10-06, 20:23   #1
antonio
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: dolny śląsk
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
czerwiec
2008
Postów: 11
Domyślnie Słaba foczka

Witam wszystkich czytających.
Jak to zwykle bywa jak sa problemy to szukamy rozwiązania wśród swoich. Moja foczka jest wyraźnie słaba. Dochodzi do tego, że przy włączonej klimie ruszając pod górkę możemy nie ruszyć bez przygazowania. Czy problem będzie w przepływomierzu ? Nie bierze oleju, nie dymi z rury itp Mam również pękniętą na dł ok. 1 cm przednią szybę. Prawdopoobnie od kamyczka. Uszkodzenie nie powiększyło się przez rok. Co robić, szyba jest podgrzewana. Pozdrawiam
__________________
antonio
antonio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-06, 00:18   #2
kris
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: kraków
Postów: 35
Domyślnie

witam
z tego jakie objawy opisujesz moze to byc cewka zaplonowa co sie zdarza w zetecach, a moze sprzeglo sie konczy
kris jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-06, 11:34   #3
antonio
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: dolny śląsk
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
czerwiec
2008
Postów: 11
Domyślnie

Witam. Dzięki za odp. sprzęgło chyba bym wyeliminował, ponieważ nie ma objawu ślizgania. Objaw raczej wygląda tak, że gdy chcesz gwałtownie ruszyć wtedy dławi się do ok. 2,5 tys. później już idzie normalnie. Pozdrawiam
__________________
antonio
antonio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-06, 16:38   #4
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

kurcze, mam to samo.. antonio, robiles cos z tym? wymieniales cewke na przyklad?
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-06, 17:13   #5
Czoperek1984
Turysta
 
Avatar Czoperek1984
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Wrocław?
Postów: 81
Domyślnie

Cytat:
Napisał leniuch
kurcze, mam to samo.. antonio, robiles cos z tym? wymieniales cewke na przyklad?
To raczej nie jest cewka.Jak mi poszla to bez wzgledu na obroty bylo to samo.Pozdrawiam
Czoperek1984 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-06, 17:47   #6
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Czoperek1984
To raczej nie jest cewka.Jak mi poszla to bez wzgledu na obroty bylo to samo.Pozdrawiam
rzeczywiście.. nie pomyślałem o tym.

kurcze, to nie wiem.. może to jest jakaś kwestia wydechowa? już dwóch mechanów powiedziało mi, że powinienem się bliżej przyjrzeć swojemu katalizatorowi.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-06, 18:33   #7
Grzes-U
Turysta
 
Avatar Grzes-U
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: ...
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał leniuch
przyjrzeć swojemu katalizatorowi.
Zapchany katalizator może powodowac spadek mocy , Inga tak miała i po "wyczyszczeniu" katalizatora moc powróciła .
Grzes-U jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-06, 16:03   #8
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

mam jeszcze jedna sugestie... troche specyficzna i pewnie nie zdarza sie to czesto, ale um nie tak bylo, wiec sie podziele.

mialem ten sam problem co ty antonio. w wolnej chwili zaczalem ogladac dolot, pod katem jakiegos lewego powietrza. mialem tez kilka patentow do zrobienia przy samej obudowie filtra powietrza, wiec rozbieram toto i sie okazuje, ze w laczeniu rury dolotu i dolnej czesci obudowy filtra moge sobie ogladac elementy silnika... ? okazalo sie, ze rura byla osadzona na jakiejs 1/3 obwodu. platikowy koniec rury byl pekniety i siedzial zablokowany w tej dziwnej pozycji. skutek tego taki, ze po pierwsze cisnienie powietrza nie bylo takie jakby sobie tego silniczek zyczyl no i ponad polowa powietrza dostarczanego do silnika pochodzila z komory silnika (powietrze raczej do zimnych nie nalezalo).

rozlozylem to na czesci pierwsze, naprawilem co sie rozsypalo, uszczelnilem i zlozylem do kupy. i musze ci powiedziec, ze efekt mnie rozczulil. hehe. silnik "ciagnie" duzo nizej niz przedtem. jakiegos nowego oddechu dostal. teraz przyjemnie sie nim jezdzi.

zdaje sobie sprawe, ze to pewnie dosc rzadki przypadek, ale mysle, ze warto tam zajrzec. duzo czasu to nie zajmuje a efekt jest. tymbardziej warto, bo watpie, zeby to byla robota jakiegos partacza machanika, bo po prostu nie ma po co sie do tego dobierac. nic ciekawego i waznego pod obudowa filtra nie ma! mozliwe jest wiec, ze po prostu czasami, jak sie to laczenie troche wyrobi, lubi sobie samo z siebie wyskoczyc.

pozdrawiam.


p.s. doszedlem, dlaczego wyleciala mi ta rura.. zajrzalem na "redforda" i sie okazalo, ze rura powinna byc zakonczona czyms w rodzaju plastikowej "kotwicy", dzieki ktorej trzyma sie w puszcze obudowy fitra. u mnie kotwicy nie uwidzialem.. za to pare plastikowych patyczkow sie walalo pod filtrem.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-06, 19:43   #9
sztandi1981
Turysta
 
Avatar sztandi1981
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Pruszków
Postów: 5
Domyślnie

mialem podobny problem - moja foczka 1,6 nie miala mocy. do setki miala moze ze 20 sek. spalanie tez niczego sobie - 9.5 l/100 km przy oszczednej jezdzie. problem nie pojawil sie od razu tylko stopniowo auto tracilo moc. na poczatku za bardzo sie tym nie przejmowalem - a to zwalilem na filt powietrza, olej etc.

ostatnio dpoiero przy jezdzie 80km/h na v biegu dalem gaz do dechy a tu obroty zamiast rosnac, spadaly. wtedy oddalem go do mechanika. okazalo sie, ze zawinil katalizator - wklad sie urwal i latal swobodnie w obudowie. znajomy go wycial i wspawal strumienice. teraz foczka jezdzi EXTRA!

sprawdz, moze to katal.
__________________
Pozdro 4 all
sztandi1981 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-07, 16:59   #10
Pastoo
Turysta
 
Mateusz
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gliwice
Inny
HB 5D
grudzień
2016
SG Gliwice
Postów: 395
Domyślnie

Taaa... a na badaniu technicznym w łapę dajesz?? Kat musi być, mimo, że zabiera moc...
__________________
O3 RS 2.0TSI - biały kurak
Pastoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-07, 17:14   #11
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pastoo
Taaa... a na badaniu technicznym w łapę dajesz?? Kat musi być, mimo, że zabiera moc...
Mnie tam jeszcze na żadnym badaniu spalin/wydechu nie sparwdzali
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] foczka 1 wiktor211 Silnik i skrzynia 1 09-04-08 21:28

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u