Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-12-14, 23:51   #1
b_rog
Turysta
 
Avatar b_rog
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie Problem z tylnym światłem mijania od strony kierowcy

Witajcie,
przeglądałem forum, ale nie natrafiłem na podobny problem.
W focusie mam mały ale upierdliwy problem z tylnym światłem. Mianowicie, można powiedzieć, że 'przerywa', tzn. zazwyczaj po odpaleniu auta świeci jedynie żarówka od strony pasażera. Wystarczy puknąć delikatnie w klosz lampy i zapala się również ta felerna strona. Innym sposobem, którego używam, aby jeździć mimo wszystko poprawnie oświetlonym z tyłu, jest otwarcie i zamknięcie klapy bagażnika - wtedy również zapala się żarówka. O dziwo, kiedy wszystkie światła działają i zgaszę silnik zostawiając auto na dłuższy okres czasu, tj. powyżej 15-20 minut, kiedy zapalę go ponownie żarówka znów nie świeci (pomimo tego, że przed zgaszeniem działały wszystkie po zastosowaniu jednej z opisywanych wyżej metod). Jako, że znów nie świeci, muszę czynność powtarzać... Jak pisałem, jest to mały problem, ale dokuczający i chciałbym się go pozbyć. Dodam, że komputer nie wyświetla informacji o awarii żarówki.
Co to może być? Kable gdzieś 'nie stykają', jest jakieś zwarcie od wilgoci w kloszu?
Macie jakieś rady od czego mógłbym zacząć sprawdzanie przyczyn?

Z góry dzięki za wszelką pomoc!
b_rog
b_rog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-14, 07:42   #2
Zdon
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Zdon
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: 3-miasto
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2008
GA Gdynia
Postów: 169
Garaż
Domyślnie

Wymieniłeś żarówkę? Takie włączanie po "puknięciu" to oznaka umierania samej żarówki
Zdon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-14, 08:48   #3
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Zacząć od najbardziej oczywistego, czyli od żarówki.

Z tyłu nie ma świateł "mijania". Poczytaj materiały na kurs prawa jazdy.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-15, 12:09   #4
b_rog
Turysta
 
Avatar b_rog
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Faktycznie, pomyłka z mojej strony, dzięki za uwagę z tymi tylnymi światłami mijania.

Zacząłem jak radziliście od wymiany żarówki. Później czyściłem i odgiąłem trochę styki, "docisnąłem" kable. Problem jak był tak pozostał... Zauważyłem, że jak trzymam odkręcony reflektor który jest wciąż podłączony wiązką, to światło się zapala jak poruszam nim w różne nieregularne strony, ale tak żeby kable się napięły. Dziwne.
Może spróbować wymienić gniazdo żarówki?
Co sądzicie?
Dzięki za dalsze porady,
b_rog
b_rog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-15, 12:15   #5
Darelk
Dukacz
 
Avatar Darelk
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Ełk KO13ET
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2001
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 1 076
Domyślnie

może kabel ci przegnił ? miernik w rękę i sprawdź czy podczas ruszania kablami masz przejście czy przerywa czy jak
__________________
POZDRO
Mobil: Anytone At-6666 + Densei 2002(mod) + Sirio Megawatt w otworze
Baza: Sirio 2016 + President Lincoln+Altai DM-315E
Darelk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-15, 16:04   #6
b_rog
Turysta
 
Avatar b_rog
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Rozwiązanie problemu, o którym pisałem powyżej na przyszłość dla innych użytkowników:
- zgodnie z Waszymi uwagami wymieniłem żarówkę, miernikiem sprawdzałem czy mam przejście - wszystko było w porządku, jednak światła dalej nie miałem
- coś mnie podkusiło żeby wrócić do żarówki raz jeszcze - pamiętałem, że w sklepie wybierałem z kilku opcji, wszystkie informowały o jej zgodności z moją wersją foki
- za pierwszym razem kupiłem białą żarówkę, teraz wziąłem czerwoną - problem zniknął!

Wniosek: w Mk-2 FL w tylnych światłach pozycyjnych nie działają żarówki białe, tylko czerwone!

Dzięki za Wasze rady.
b_rog
b_rog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-15, 04:32   #7
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał b_rog Zobacz post
Wniosek: w Mk-2 FL w tylnych światłach pozycyjnych nie działają żarówki białe, tylko czerwone!
Re-we-la-cyj-ny ten wniosek! Nawet niedługo (mniej niż pół roku) ci zajęło zorientowanie się, że przeźroczysta bańka żarówki za przeźroczystym kloszem nie zaświeci na czerwono. Gratuluję!

Właściwie to chciałeś zrobić coś na kształt świateł mijania...
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442

Ostatnio edytowane przez weuek ; 03-06-15 o 04:34
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-15, 20:39   #8
yarek444
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar yarek444
 
Jarek
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Warsaw
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2008
Postów: 654
Garaż
Domyślnie

A ta biala malowales na czerwono czy Ci swiecilo na bialo?
yarek444 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-15, 09:48   #9
b_rog
Turysta
 
Avatar b_rog
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Nawet bystre z tymi światłami mijania!
Gorzej z czytaniem ze zrozumieniem - zwrot "wszystko było w porządku, jednak światła dalej nie miałem" stwierdza raczej brak jakiegokolwiek światła aniżeli świecenie na czerwono żarówki z białym kloszem.

Pozdrawiam!
b_rog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-15, 11:16   #10
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

I naprawdę niemal pół roku był stan "brak jakiegokolwiek światła"? Poważnie myślałeś, że zaświeci na czerwono?

Natomiast z czytaniem to jest bardzo dobrze - zarabiam na życie ucząc ludzi jak to robić. Pomyśl też jak brak światła może się zgadzać ze stanem "wszystko w porządku"...
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-15, 11:58   #11
b_rog
Turysta
 
Avatar b_rog
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 6
Domyślnie

Szlachetna misja, doceniam!
Stwierdzam jednak, że nie chciałbym uczestniczyć w Twoich lekcjach:
- "wszystko w porządku" odnosi się do badania miernikiem, chociaż faktycznie przyznaję, że brakuje słowa "tutaj" przed samym zwrotem,
- "brak jakiegokolwiek światła" i "Poważnie myślałeś, że zaświeci na czerwono?" to zwroty przeciwstawne i wskazujące na brak logiki w zadanym pytaniu.

Jeśli natomiast martwi Cię tak bardzo czas reakcji, śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż w związku z wykonaną operacją nogi, przez ostatnie 4 miesiące nie mogłem prowadzić auta.

Ja swoją misję przekazania informacji innym wykonałem. Odnośnie Twojej uważam, że są lepsze miejsca niż to forum do zarabiania na życie ucząc ludzi czytania - w Twoim przekazie brak bowiem merytoryki, a o to głównie chyba chodzi w FKP. Jeśli jednak wciąż czujesz taką potrzebę, jest na to odpowiedni dział forum i nazywa się Hyde Park - lekcje czytania można w tym przypadku przyporządkować do grupy "to, co nie pasuje nigdzie" (zgodnie z opisem tegoż tematu).

Na koniec, naprawdę życzę uczniów wyłącznie z tak ogromnymi problemami z czytaniem, jakich znalazłeś tutaj. Powodzenia!

Temat awarii tylnego światła pozycyjnego w mojej foce uważam za zamknięty.
b_rog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-15, 12:56   #12
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał b_rog Zobacz post
Ja swoją misję przekazania informacji innym wykonałem.
Nikt jej nie potrzebował, bo nikt usiłowałby tam włożyć żarówki, która nie jest czerwona. Myślę, że jesteś pionierem takiego bezsensu.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Światła mijania od strony Kierowcy nemore Elektryka, audio i alarmy 1 08-10-13 23:28
[MK1] Problem z otwieraniem drzwi od strony kierowcy z kluczyka Yak Inne techniczne 3 02-05-11 14:53
[MK2] Problem ze światłami mijania timjurgin Elektryka, audio i alarmy 8 17-02-11 16:22
[MK1] zamek od strony kierowcy - problem ert4 Elektryka, audio i alarmy 2 06-02-11 21:07

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u