Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-05-08, 14:56   #1
wojt
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: szczecin
Postów: 2
Domyślnie Wymiana paska rozrządu focus 1.8 tddi

Witam, niedawno wymieniłem pasek rozrządu (focus 1.8 tddi 140 tys km). Od tego momentu na zimnym silniku z komory silnika dochodzi ledwo słyszalne buczenie (później ustępuje). Ponadto uważam, że silnik pracuje głośniej i stracil moc. Zgupiałem już...nie wiem czy to po prostu przewrażliwienie czy jednak nieprofesjonalna usługa mechanika? może to coś zupełnie innego?
wojt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-08, 16:01   #2
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

moze pasek o jeden zabek przeskoczył przy zakladaniu, bylo juz na forum o tym troche, poszukaj
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-08, 01:14   #3
AndrzejJ
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 40
Domyślnie

Moim zdaniem przeskoczenie o jeden ząbek może spowodować skrajne trudności w uruchomieniu silnika. Natomiast zmiana mocy jest dość.... typowa. Większość warsztatów wykonuje wymianę w sposób szybki i bezpieczny dla nich tzn. zaznaczają położenie kółek, po czym zakładają pasek pilnując, aby kółka pozostały w tych samych pozycjach. To jest pójście na ławiznę dające jednak gwarancję, że przy jakiś niedociągnięciach nie uszkodzi się silnika. Owocuje to jednak zmianą mocy. Stary pasek jest znikomo bardziej 'rozciągnięty' a poza tym po założeniu nowego nie sposób zachować tego samego co przy starym naciągnięcia. Efekt jest taki, że po wymianie wg metody opisanej powyżej zmienia się minimalnie położenie wałka rozrządu względem pompy wtryskowej. Ta zmiana właśnie jest przyczyną zmiany mocy. Prawidłowa procedura wymiany paska jest dużo bardziej złożona ale pozwala skompensować różnice i zachować położenie wałka względem pompy. Trochę się rozpisałem a przecież w tym przypadku przyczyna może być także inna
AndrzejJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-08, 13:18   #4
wojt
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: szczecin
Postów: 2
Domyślnie

wielkie dzięki za sugestie. zdążyłem już się trochę rozeznać w temacie. ostatnia opinia chyba potwierdza moje wątpliwości. wymiana paska przebiegła błyskawicznie (ok. godz.), więc przypuszczam że gość nie przyłożył się do tego. efekt jest taki, że silnik pracuje inaczej. zastanwiam się czy zostać z tym stanem sprawy czy jechać do mechanika i prosić o ponowną wymianę?
wojt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-08, 13:05   #5
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

mialem wymieniany pasek z napinaczem "na szybko" w garazu i nic sie potem nie stalo z foka, chodzi jak przecinak...

Co do Twojej teorii AndrzejJ, to przeciez naciag nowego paska reguluje sie wlasnie napinaczem/rolka, pozatym to walek nie ma prawa miec zadnego luzu zeby sobie zmienial ot tak swoje ustawienie wobec pompy.
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-08, 13:16   #6
andrew1.8TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
lipiec
2001
Postów: 21
Domyślnie

akurat w przypadku wymiany rozrządu w 1.8 TDDI czasowo wychodzi to rewelacyjnie w porównaniu co do np. Japońców.
Ja wymieniałem to w tym silniku pierwszy raz i zeszło mi jakieś niecałe 2godz. więc doświadczony mechanik poradzi sobie z tym szybciej.

W tym temacie popieram opinie Hoss-a -jak najbardziej ma racje.
andrew1.8TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-08, 21:16   #7
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

max. 30min.
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-08, 00:09   #8
AndrzejJ
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 40
Domyślnie

Dawno nie zaglądałem... a chciałbym dodać, że 'szybka' wymiana rozrządu nie musi zawsze skończyć się utratą mocy. Poza tym ma korzyści polegające na tym, że nic nie uszkodzimy. Jednak prawidłowa procedura wymiany rozrządu jest inna, kiedyś coś już pisałem o tym:
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=21089
Procedura ta jest dlatego bardziej skomplikowana, że zapewnia poprawne zgranie pracy zaworów z momentami wtrysku i położeniem tłoków - co jest absolutnie kluczowe w silniku diesla do uzyskania maksymalnej mocy. Sam po pierwszej wymianie rozrządu w warsztacie zauważyłem odczuwalny spadek mocy. Drugą wymianę też zrobiłem 'szybką' metodą. Dopiero po awarii pompy wtryskowej i samodzielnym ustawieniu wszystkiego przy montażu (pompa, rozrząd) auto przechodzi drugą młodość
AndrzejJ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana paska rozrządu !! Mati_Gdansk Silnik i skrzynia 36 20-08-09 00:11
Wymiana paska rozrządu w 1,6 TDCI 109 bez DPF Mejfok Silnik i skrzynia 8 09-03-09 14:54
FF1 TDCi - po ilu Kkm wymiana paska rozrządu? TLo Silnik i skrzynia 1 09-03-09 10:22
Co ile km wymiana paska rozrządu? kasiaewamonika Silnik i skrzynia 18 14-11-08 12:26
Co ile wymiana paska rozrządu w Zetec 1,6 16V zinio Silnik i skrzynia 2 03-10-05 20:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u