Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-12-11, 16:16   #1
fFocus
Banned
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 25
Domyślnie Dwa problemy z fotelami.

Pierwszy:
Tylni zagłówek ma wyłamane prowadnice (jak podnoszę zagłówek, to prowadnice wychodzą z otworów). Chciałem to jakoś naprawić, ale jak próbowałem dostać się do prowadnic poprzez tył siedzenia (problem występuje w węższej-tylnej kanapie) to powstrzymał mnie dylemat czy plastikowe zaślepki które łączą tylną ścianę kanapy z bokami wyciągnąć "na chama" czy jest jakiś patent na to, żeby wyciągnąć je bez uszkadzania. A może idzie to w ogóle jakoś inaczej naprawić (ale bez puszczania tam pianki i innych takich cudów).

Drugi:
Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy. Niby nic, ale to też bym chciał naprawić. Oczywiście powodów awarii może być kilka, ale już wykluczyłem bezpiecznikowo-przekaźnikowy. Chcę wymontować przedni fotel i zobaczyć co się tam porobiło. Czy powinienem w związku z tym na coś szczególnie uważać? Jest tam np. poduszka powietrzna. Można ją odpalić przypadkowo?

Pozdrawiam.
fFocus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-11, 07:12   #2
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

jak jest poduszka to dla pewności można by odłączyć akumulator choć niektórzy grzebią przy poduszkach przy podłączonym aku
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 11:08   #3
Jaromir
Turysta
Grupa: Warmińsko-Mazurskie
 
Avatar Jaromir
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
NO Olsztyn
Postów: 326
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał fFocus Zobacz post
Pierwszy:
Tylni zagłówek ma wyłamane prowadnice (jak podnoszę zagłówek, to prowadnice wychodzą z otworów). Chciałem to jakoś naprawić, ale jak próbowałem dostać się do prowadnic poprzez tył siedzenia (problem występuje w węższej-tylnej kanapie) to powstrzymał mnie dylemat czy plastikowe zaślepki które łączą tylną ścianę kanapy z bokami wyciągnąć "na chama" czy jest jakiś patent na to, żeby wyciągnąć je bez uszkadzania. A może idzie to w ogóle jakoś inaczej naprawić (ale bez puszczania tam pianki i innych takich cudów).

Drugi:
Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy. Niby nic, ale to też bym chciał naprawić. Oczywiście powodów awarii może być kilka, ale już wykluczyłem bezpiecznikowo-przekaźnikowy. Chcę wymontować przedni fotel i zobaczyć co się tam porobiło. Czy powinienem w związku z tym na coś szczególnie uważać? Jest tam np. poduszka powietrzna. Można ją odpalić przypadkowo?

Pozdrawiam.
Tu możesz wyczytać jak dostać się do oparcia kanapy od tyłu. Ja korzystałem z tego posta jak montowałem trzeci pas.
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7933
__________________
http://szczupak.org/
Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, ze wszyscy miewamy czasami wątpliwości.
Świeca zapłonowa przyświeca drogę tłokowi żeby nie przypier... w głowicę!
Give me fuel, Give me fire, Give me that which I desire
Jaromir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 15:15   #4
fFocus
Banned
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 25
Domyślnie

Co do zagłówków, to okazało się, że prowadnica zagłówka jest złamana w połowie (poprzedni właściciel po prostu na siłę chciał wyciągnąć lub włożyć zagłówek). Okazało się też, że całą prowadnicę można wyciągnąć bez demontażu siedzenia. Taka prowadnica ma u góry kwadratowy otworek, w który wsadza się drut (musi być sztywny). Tym drutem odciąga się zaczep, równocześnie ciągnąć prowadnicę do góry.
Ja wykręciłem oparcie, a dolną część prowadnicy, która się odłamała i wpadła w przestrzeń oparcia, wyciągnąłem przez otwór z zatrzaskiem (prawy-górny-tylni róg).

W książce "Ford. Sam naprawiam" czy jakoś tak, autor radzi, aby przed odłączeniem kostki przedniego fotela odłączyć akumulator i poczekać co najmniej minutę.
Czy ktoś mi może powiedzieć jak zlokalizować kabel doprowadzający prąd do nagrzewnicy przedniego siedzenia? Jaki ma kolor?
fFocus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-11, 15:21   #5
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał fFocus Zobacz post
W książce "Ford. Sam naprawiam" czy jakoś tak, autor radzi, aby przed odłączeniem kostki przedniego fotela odłączyć akumulator i poczekać co najmniej minutę.
Czy ktoś mi może powiedzieć jak zlokalizować kabel doprowadzający prąd do nagrzewnicy przedniego siedzenia? Jaki ma kolor?
Ogólnie czarny

Odpnij aku, zdejmij kostkę, wykręc poddupek z fotela, rozbierz tapicerkę, odklej matę z fotela, sprawdz, czy kable z wtyczki do grzałki przewodzą prąd. Jak przewodzą to [dupa]
Szukaj nowej maty ...

Mi też nie grzeje, a szukac juz mie siem nie chce.
Ostania oferta jaką miałem to 250 PLN, za uzywany fotel
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] problemy z odpalaniem edi-ed Silnik i skrzynia 1 13-06-10 19:49
Problemy z Klaksonem Sugar Inne techniczne 18 09-02-10 23:53
coś dziwnego pod fotelami ktr Inne techniczne 2 19-11-07 17:57
Problemy z policją andro998 Tuning mechaniczny 31 06-10-06 15:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u