Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-08-08, 16:12   #1
dymek666
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Wa-wa
Postów: 7
Domyślnie paliwo żeglugowe

Witam,
Czy jeździł ktoś może na paliwie żeglugowym TDCI?
Z tego co słyszałem paliwo bardzo dobrej jakości dodatkowo w odpowiednim odczynie i kolorze ale poza tym ponoć TOP!
poproszę o komentarze.
z góry dzięki!
pozdr.
d.

krynica morska
dymek666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-08, 18:11   #2
krzychooo75
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Lubin
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 20
Domyślnie

kolor to nie wszystko, a naprawa silnika kosztuje. Ale jak pamiętam pionierzy zawsze mieli pod górkę
__________________
Powered by: Focus 1.6 16V. Mój pierwszy, lecz 6 w rodzinie . Pozdrowienia i szerokości na drogach.
krzychooo75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-08, 18:42   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

czego to Polak nie wymysli
dobrej jakosci mowisz... a z tego co ja sie orientuje to silniki na statkach nie sa mega wysilonymi jednostami z zaawansowanymi systemami wtryskow, wiec nie sadze zeby byl powod robic do nich paliwo super jakosci...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-08, 21:54   #4
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Ludzie z calym szacunkiem, dajcie spokój z kombinowaniem na paliwie, to się naprawdę nie opłaca Można i na opale, i na roślinnym i co ....
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-08, 10:59   #5
dymek666
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Wa-wa
Postów: 7
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzychooo75
kolor to nie wszystko, a naprawa silnika kosztuje. Ale jak pamiętam pionierzy zawsze mieli pod górkę
ja pionierem na pewno nie bede bo to sie nie oplaca

ciesze sie, ze jest forum i mozna zapytac o to i owo. jak kazdy napisze cos z zycia to od razu latwiej podjac decyzje.

za wszystkie za i przeciw dzieki
dymek666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-08, 22:09   #6
Stasiu47
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Żary
Postów: 15
Domyślnie Paliwo żeglugowe

Był, a może jeszcze jest olej napędowy oznaczany chyba jako II do silników wolnobieżnych, ale w tym wypadku wydaje mi się, że chodzi o normalnego diesla tylko przeznaczonego do żeglugi. Dowcip polega na tym, że rybacy morscy i inni "pływający po morzach i oceanach" wywalczyli sobie paliwo ze zmniejszoną akcyzą czy wręcz bez akcyzy. O to samo walczą rolnicy (w niektórych krajach Unii już wywalczyli). Pozostanie poszukać sobie wujka rybaka lub rolnika i kupić diesla.
__________________
Stasiu47
Stasiu47 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-08, 12:24   #7
dymek666
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Wa-wa
Postów: 7
Domyślnie Re: Paliwo żeglugowe

Cytat:
Napisał Stasiu47
Był, a może jeszcze jest olej napędowy oznaczany chyba jako II do silników wolnobieżnych, ale w tym wypadku wydaje mi się, że chodzi o normalnego diesla tylko przeznaczonego do żeglugi. Dowcip polega na tym, że rybacy morscy i inni "pływający po morzach i oceanach" wywalczyli sobie paliwo ze zmniejszoną akcyzą czy wręcz bez akcyzy. O to samo walczą rolnicy (w niektórych krajach Unii już wywalczyli). Pozostanie poszukać sobie wujka rybaka lub rolnika i kupić diesla.
fajnie by bylo ale wolnossaka ja nie! na bank zostaje przy turbinie bo zupelnie inna jazda. zastanawiam sie czy da sie nieco taniej, ale nie jest to dla mnie priorytet. auto ma jezdzic a nie stac w warsztacie
dymek666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-08, 12:54   #8
jedrek244
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radawiec/Warszawa
1.8 TDDi 90KM manual
Postów: 10
Domyślnie Re: Paliwo żeglugowe

witam, to ja może trochę zboczę od disla
mój szwagier jest pilotem, paliwo na jakich lata jest to benzyna 100 oktanowa koloru niebieskiego, oczywiście ma samochód z silnikiem benzynowym ale z 1990 roku, jezdzi juz chyba z 5 lat miedzy czasie raz wymienial pompe paliwa i nic wiecej, mechanicy pracujacy przy samolotach twierdza ze jezdza juz 20 lat i jest ok, tylko ze nie polecja lac tego paliwa do nowszych jednostek silnikowych, sam przyznam ze jezdzilem sporo na tym paliwie pompke paliwa tez wymienialem zle to bardziej wynikalo z tego ze mialem auto zagazowane i sie zapiekla jak mialem sucho w baku (zreszta auto szwagra tez mialo wszesniej instalacje gazowa tyle ze zdemontowal )

pozdrawiam!!!
jedrek244 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-08, 11:19   #9
konfuzja
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar konfuzja
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: KRK
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
luty
2008
KR Kraków
Postów: 129
Domyślnie

Nie chcę nikogo urazić, ale jak czytam takie wpisy, to mi się po prostu chce rzygać

Wiem, jak bieda przyciśnie, to człowiek może wiele świństw popełnić. Gdyby zabrakło mi na chleb dla dziecka, to bym wziął każdą legalną albo i niegelną pracę by na ten chleb zarobić. A gdyby nie było takiej możliwości, to bym ukradł.

Ale jak czytam, że ktoś tam jest pilotem - czyli raczej nie bieduje - i jeździ na lotniczym paliwie, ba, zdemontował sobie gaz w samochodzie...

Żenada, Panowie...

Ps. A tak się obruszamy, gdy za granicą opinia o "Polaczkach" jest jednoznaczna...
konfuzja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-08, 21:45   #10
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Dzisiejsze paliwo - olej napędowy - nie jest zwykłą, tak zwaną ropą, ale bardzo skomplikowaną mieszaniną wielu, bardzo różnych i często ściśle ze sobą powiązanych związków chemicznych. W całej Europie obowiązuje jedna norma na ON "EN 590" oraz nieco bardziej rozbudowana "Karta Paliw", które precyzyjnie określają własności ON. Producenci silników dość dokładnie projektują uikłady paliwowe w oparciu właśnie o te normy. Zmiana, nawet w niewielkim stopniu którejś z własnosci ON automatycznie wpływa na silnik. Niektóre z parametrów ON po ich zmianie nie są odczuwalne przez kierowcę (skłonność do pienienia lub właściwosci korozyjne) ale mogą znacząco wpłynąć na na trwałość aparatury wtryskowej w następnych latach. Inne z dodatków od razu są odczuwalne (lepkość, liczba cetanowa).
Zawsze należy stosować paliwo o dostępnie najlepszej jakości. Kto tego nie robi, ten po prostu zabija pomału swoje auto.
I przypomnę, że 50% awarii silników diesla spowodowanych jest niesprwnościa układu paliwowego, a ponad 50% niesprawnosci układu paliwowego wynika z zanieczyszczenia paliwa. Dlatego, dla własnego dobra należy co 5 lat wyjąć zbiornik paliwa i go wyczyścić. Nikt z producentów o tym nie wspomina, ale każdy z profesjonalnych znawców motoryzacji potwierdzi, że czysty zbiornik + czyste paliwo = długie życie diesla.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
czuc paliwo naskret Inne techniczne 3 01-07-08 23:37
Sposób na paliwo Jackiller Silnik i skrzynia 5 08-05-06 13:54
zamarza paliwo??? Tomasz Silnik i skrzynia 5 24-01-06 12:37
Paliwo 98 miki1 Inne techniczne 1 21-03-05 14:51

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u