Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 21-11-16, 22:00   #1
FFMK2
Turysta
 
Avatar FFMK2
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Płońsk
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2010
Postów: 67
Domyślnie Kontrolka otwartych drzwi

Cześć,

Szukałem na forum czy ktoś miał podobny temat ale niestety nic nie znalazłem.

Powiedzmy, że około tygodnia temu zauważyłem, że moja lampka oświetlająca bagażnik nie świeci (FF MK2 KOMBI). Tzn świeci ale nie automatycznie. Po otwarciu klapy jest ciemno. Mogę ją włączyć ale ręcznie. Wtedy działa. Ale to nie koniec... dzisiaj rano jadąc do pracy zaczęła mi bić po oczach czerwona kontrolka otwartych drzwi. Nie świeci się cały czas. Mryga. Strasznie upierdliwie mi mryga. Nie wiem czy dobrze rozumuję ale łączę ze sobą te 2 sytuacje. Na 99% zapalająca się kontrolka ma związek z bagażnikiem. Przecież gdyby coś było z drzwiami to pewnie ponadto zapalało by się oświetlenie podsufitki kierowcy i oświetlenie na nogi. Tylko teraz pytanie co robić? Przejrzałem wstępnie to co mogłem i nic ciekawego nie zauważyłem. Zdjąłem obudowę lampki z bagażnika, przejrzałem przewody, pokręciłem konektorami i nic. Przewody nie mają śladów przetarcia ani nic z tych rzeczy. Co do czujnika to kurcze nie wiem... Na zgaszonym aucie (ale z włączonym zapłonem) przeprowadziłem test. Mianowicie otworzyłem i zamknąłem drzwi. Kontrolka zapala się i gaśnie. Przy otwartej klapie nie gaśnie. Czyli wszystko wskazuje że czujnik jest ok. Otwierałem i zamykałem klapę i drzwi we wszelakich możliwych kombinacjach i zawsze było ok. Zamek też działa bo jak klikam to jest charakterystyczne "prztyknięcie" po czym się otwiera. Przewody które po otwarciu klapy widzimy (te idące w stronę dachu) też nie mają śladów przetarć. Wina bezpiecznika też to nie jest bo by wcale nie świeciło. Strasznie mnie irytuje ta mrugająca czerwona kontrolka a niebawem wybieram się w dalszą podróż i chciałbym załatwić sprawę jak należy bo inaczej nie będę mógł spokojnie prowadzić Dodam, że odkąd mam Focusa (ponad rok) to z klapą bagażnika zawsze było coś nie tak bo żeby ją zamknąć to trzeba było nią dobrze walnąć. Inaczej się nie zamknęła. Poza tym zamek wydaje mi się że wyjątkowo głośno pracuje... jak się siedzi wewnątrz auta i ktoś otwiera klapę to moim zdaniem zamek otwiera się wyjątkowo głośno. Więc teraz pytanie: gdzie szukać przyczyny? Może gdzieś masuje przewód? Ale gdzie? To wina tego przycisku (klamki) nad tablicą rejestracyjną czy raczej mechanizmu zamka? Gdzie jest umieszczony czujnik? Miał ktoś podobny problem? Będę bardzo zobowiązany za pomoc w odnalezieniu przyczyny mrugającej kontrolki. Zapewne każdego by coś takiego drażniło...
FFMK2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Kontrolka otwartych drzwi aartur Elektryka, audio i alarmy 4 27-10-11 09:29
[MK1] kontrolka otwartych drzwi. przemcio1508 Elektryka, audio i alarmy 3 18-08-11 22:11
[MK1] Kontrolka otwartych drzwi bartiko Elektryka, audio i alarmy 1 10-05-11 08:39
Kontrolka otwartych drzwi ghost001 Elektryka, audio i alarmy 0 13-02-11 19:56
kontrolka otwartych drzwi tede209 Elektryka, audio i alarmy 3 20-05-09 14:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u