Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-12-13, 23:36   #1
mr.daras
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2013
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie Złe wskazania wyświetlacza focus Mk2 1.6 PB oraz większe spalanie w 1.6 TDCI 109 KM

Witam,

Mam Focusa MK2 z 2008 roku z silnikiem 1.6 PB i drugiego MK2 kombi z 2009 roku z silnikiem 1.6 TDCI (109 KM)

1) W tym benzynowym 1.6 pojawił się problem z centralnym wyświetlaczem.
We wtorek miniony miałem zasięg 11 km do przejechania do zatankowania. Podjechałem na stację i po zatankowaniu ok 8 litrów zasięg pozostał na poziomie 9 km, a wskazówka poziomu paliwa odchyliła się odpowiednio do zatankowanego paliwa. Udało mi się dojechać do domu z wartością "4 km do zatankowania".
Odłączyłem akumulator na ok 10 minut i po podłączeniu ponownie zasięg zrobił się na 94 km, ale temperatura zewnętrzna zatrzymała się na -55 st.C (i to mnie zdziwiło)
Spalanie średnie ogólnie jest na poziomie 8,6L, ale po uruchomieniu silnika rośnie do 10 litrów i spada znowu do tych 8,6-8,8L

Zrobiłem test wskaźników i ogólnie powiedzmy, że jest OK oprócz kilku parametrów.

parametr ODO ROLL COUNT pokazuje 0, a auto ma przejechane 89 tys km jeżeli chodzi o cały przebieg (nie wiem czy tak powinno być)
parametr FUEL GAUGE - pokazuje 0095 i nie wiem co to oznacza
parametr FUEL PERCENT - pokazuje 000C, a paliwa jest na ok 78 km już teraz czyli jakaś tam wartość powinna być poziomu paliwa procentowo, a czujnik poziomu paliwa działa prawidłowo.
parametr DIST. TO EMPTY - pokazuje 0, a paliwa jest na ok 78 km.

Najgorsze jest to, że akumulator ma 12V napięcie wg testu. Miernikiem w stanie spoczynku wychodzi 12,3V i podczas rozruchu spada do 9,8-10V.

POdejrzewam kiepski stan akumulatora i w związku z tym fiksują wskaźniki??
Czy ktoś z użytkowników miał może taki problem i jak to rozwiązaliście ewentualnie??

2) W drugim focusie 1.6 TDCI pojawił się problem ze spalaniem.
Jednym razem robiąc trasę ok 17 km zasięg do tankowania zmniejszył się o 40 km jadąc normalnie. Innym razem na trasie 68 km zasięg do tankowania zmniejszył się 102 km. Jak na razie średnie spalanie wzrosło z 5,8 do 6,0, ale podejrzewam, że będzie rosło. Uważam, że auto dużo pali, a nie było tak wcześniej. Tyle co zrobiłem to test wskaźników i jest jeden kod błędu D900 z magistralą CAN (brak zapalonej kontrolki silnika)
Silnik odpala prawidłowo, nie przebiera, pracuje równo, przyspiesza normalnie lekko zakopci na zimnym, ale na ciepłym nie dymi wcale. Nie sprawdzałem jeszcze kodów błędu testerem.
Tak się skłaniam w stronę wtryskiwaczy, że może nadmiernie leją, ale nie ma objaw, które by to potwierdziły, a też nie sprawdzałem jeszcze próby przelewowej, aczkolwiek chyba mnie to nie ominie.
Czy ktoś może miał taki problem, wie gdzie co jeszcze sprawdzić??

Rozpisałem się trochę, ale będę wdzięczny za odpowiedź.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,

Ostatnio edytowane przez mr.daras ; 26-12-13 o 23:39
mr.daras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-13, 23:51   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

AD.1
1. slabe aku
2. zatankowales za mało, żeby komp przeliczyl zasieg

AD.2
17km?! zrob 1000km i sprawdz wtedy spalanie spod dystrybutora - komp to tylko bardzo, bardzo orientacyjne wskazanie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-13, 14:31   #3
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Nie wiem co jest problemem ale po małym tankowaniu mam podobnie, dodatkowo jak mam powiedzmy paliwa na około 100 km i mniej to często przy uruchamianiu pokazuje mi zasięg 0 , muszę kilkukrotnie właczyć i wyłaczyć zapłon żeby wkońcu "zaskoczyło" i pokazało zasięg.
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-13, 21:45   #4
mr.daras
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2013
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie

AD.1
Jak zatankujesz 8L to komputer już powinien przeliczyć zasięg. Po resecie akumulatora zasięg pojawił się na 94 km.
Dzisiaj też ustabilizowała się temp otoczenia. Już nie ma -55 st. ociepliło się
Jakoś bardziej stawiam na akumulator słaby już. Na wyłączonym silniku akumulator ma napięcie 12,3V to już trochę mało i zalecana wymiana chyba będzie. Poobserwuję jeszcze. Na razie wszystko się jakoś ustabilizowało.

Co do AD 2 to jedyna słuszna metoda do sprawdzenia. Zatankować do pełna i po 100 km dolać znowu do pełnia i będzie wszystko jasne. Jak na dzisiaj to tu też wszystko jakoś wróciło do normy.
Cudowne ozdrowienia występują w tych moich fokach
mr.daras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-13, 22:43   #5
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Co do pierwszego przeczytaj instrukcje i zobaczysz po jakiej minimalnej ilości paliwa komputer to poczuje. Przynajmniej w FFI to było opisane to pewnie i w FFII też jest. Akumulator nic nie ma do liczenia zasięgu ani spalania.
Co do drugiego, gdzie matematyki Ciebie uczyli? Chcesz policzyć średnie spalanie to przejedź jakiś rozsądny odcinek a nie te 100 km. Co to za filozofia? Tankujesz do pełna, spisujesz przebieg, jeździsz tak z minimum 500 - 600 km, tak żeby spalić prawie cały zbiornik, w między czasie możesz sobie tankować ile chcesz ważne żeby liczyć ile tankowane, po odpowiednim przebiegu tankujesz znowu do pełna, liczysz paliwo, kilometry i masz powiedzmy średnio dokładny pomiar, ze 100 km to masz takie średnie spalanie jak z koziej d.y trąbka.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-13, 02:18   #6
mr.daras
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2013
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2009
Postów: 8
Domyślnie

Kolego moons. MK2 benzynę mam od 6 lat i znam ten samochód i wiem jak się zachowuje. Bywało, że zatankowałem ok 4 litry i komputer aktualizował się od razu po zatankowaniu i pokazywał zasięg więc nie mów mi, że po zatankowaniu 8L nagle jest za mało paliwa, żeby komputer przeliczył zasięg. Coś Ci tutaj nie wyszło z tą odp. No raczej nie jest normalne, że pokazuje zasięg 9km skoro masz paliwa 8L.
Powiedz mi zestaw wskaźników, wyświetlacz itp. z czego jest zasilany jak nie z akumulatora poprzez pewnie jakiś moduł, sterownik?? Dlaczego fiksuje wartość temp. otoczenia, średnie spalanie, zasięg przekłamuje?? Doczytałem się opinii, że przy słabym akumulatorze cuda się dzieją z wyświetlaczem, zegarami. Twoim zdaniem przy wyłączonym silniku napięcie akumulatora 12,3V to jest dobrze?? Jak tak studiujesz instrukcję to wg niej przynajmniej dla MK2 taka wartość wskazuje na rozładowany akumulator.

Co do drugiego przypadku zapytałem o opinię czy ktoś też już miał taki przypadek bo dla mnie to nie jest prawidłowe działanie tym bardziej, że tak nie było. Myślałem, że może wyświetlacz może przekłamywać, wtryski mogą lać. Zapytałem o opinię.
TDCi przez pół roku zrobiłem 18 tys km dla jednych mało dla innych może dużo więc potrafię policzyć spalanie wg tankowania. Te swoje uszczypliwości zachowaj dla siebie łagodnie mówiąc. Jak nie masz zamiaru pomóc to po prostu nie pisz. To że jesteś na forum od dawna i postów masz kilka tysięcy nie oznacza, że więcej możesz.
mr.daras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-13, 10:38   #7
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Ja mam takie cuda z zasięgiem od początku więc to na pewno nie kwestia aku. Obstawiam pompę albo kompa ale dawno przestałem się tym przejmować.

---------- Post dodany o 10:38 ---------- Poprzedni post był z 10:35 ----------

Co do diesla bierzesz pod uwagę że jest zimniej , dłużej się rozgrzewa i stąd może być wzrost spalania na krótkich trasach?
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
dziwne zachowanie wyświetlacza megamind Inne techniczne 15 25-07-15 04:58
[MK2] ciągłe świecenie wyświetlacza kilometrów focusauto Inne techniczne 1 19-12-10 20:40
[MK1] Podświetlenie wyświetlacza komputera nie działa ziomal007 Elektryka, audio i alarmy 1 10-08-10 21:22
[FFI] Przekładka wyświetlacza z anglika DarknesS Elektryka, audio i alarmy 8 17-01-09 12:30
Brak podświetlenia wyświetlacza kilometrów jackob84 Elektryka, audio i alarmy 0 30-12-06 18:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u