Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-10-09, 13:24   #1
Zac
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
DSR powiat średzki (Środa Śląska)
Postów: 71
Domyślnie Wymiana pompy oleju - czy to prosta czynnosc?

Witam, bylem w aso, w zwiazku zhalasami w silniku i potwierdzili diagnoze mechanika lancuch, dodatkowo wskazuja pompe oleju jak glowne zrodlo halasu. I teraz mam pytanie czy trzeba zrzucac skrzynie , zeby wymienic pompe oleju, czy jest dojscie od miski olejowej?? Moze ktos z was wymienial jaki jest mniej wiecej koszt takiej operacji, pompe bede mial uzywana , ale pewna z 2006 roku, wiec nie dojechana.
Zac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-09, 15:55   #2
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Hałasować może koło dwumasowe jeżeli masz ale łancuch i pompa olejowa to są wieczne elementy i tego przeważnie się nie wymienia, no chyba że silnik zarżniety przez mały stan oleju w silniku.Podjedz do różnych fachowców co oni powiedzą.
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-09, 17:53   #3
Zac
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
DSR powiat średzki (Środa Śląska)
Postów: 71
Domyślnie

Pytam, wyraznie o pompe olejowa, kolo dwumasowe nie szura, jak padniete lozysko, po za tym zmienialem je 5 tys temu mam nowe ze sprzeglem, diagnoza mechanika i aso sie pokryla co do lancucha , do tego aso wskazalo jeszcze pompe oleju do wymiany, wiec pytam o wymiane pompy oleju, prosilbym odpowiedzi na temat, dzieki pozdr
Zac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-09, 19:48   #4
bert21
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: zachodniopomorskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2002
ZS Szczecin
Postów: 38
Domyślnie

Ja za wymianę pompy oleju zapłaciłem 200 PLN. Z tego co wiem to nie trzeba ściągać skrzyni itp. Nie jest to generalnie jakaś szczególnie skomplikowana czynność, ale z pewnością potrzebny jest kanał. Zadbaj zawczasu o uszczelniacz i uszczelkę pompy - jest dość nietypowa, z tego co mówił mechanik ma elementy metalowe. U mnie goście tego nie przewidzieli i kosztowało mnie to dodatkowy dzień bez auta (pomijam fakt, że najpierw założyli mi używany uszczelniacz!).
bert21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-09, 21:08   #5
Zac
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
DSR powiat średzki (Środa Śląska)
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał bert21 Zobacz post
Ja za wymianę pompy oleju zapłaciłem 200 PLN. Z tego co wiem to nie trzeba ściągać skrzyni itp. Nie jest to generalnie jakaś szczególnie skomplikowana czynność, ale z pewnością potrzebny jest kanał. Zadbaj zawczasu o uszczelniacz i uszczelkę pompy - jest dość nietypowa, z tego co mówił mechanik ma elementy metalowe. U mnie goście tego nie przewidzieli i kosztowało mnie to dodatkowy dzień bez auta (pomijam fakt, że najpierw założyli mi używany uszczelniacz!).
a zmieniales gdzies szczegolnie , czy w zwyklym warsztacie i czy dostep jest od miski olejowej, bo moj mechanik, nie zmienial tego w focusie i wyjezdza mi o zdejmowaniu ksrzyni, i 2 dniach bez auta wole sie upewnic, a uszczelki gdzie kupiles, w zwyklym sklepie czy w fordzie??
Zac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-09, 06:55   #6
bert21
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: zachodniopomorskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2002
ZS Szczecin
Postów: 38
Domyślnie

Robiłem w zwykłym warsztacie. Miski olejowej w ogóle nie trzeba zdejmować. Mój mechanik też myślał, że trzeba zdejmować michę itp. Jeżeli chodzi o uszczelki to załatwiał to mój mechanior - ma warsztat ze sklepem i ściągnął te elementy z hurtownii. Jak już gość zobaczy tą pompę na żywo to rozwieją się jego wątpliwości. Nie jest to tradycyjna pompa z tzw. "smokiem" wchodzącym do miski olejowej, dostęp do niej jest z zewnątrz (silnik diesla), trzeba tylko ściągnąć koło pasowe.
bert21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-09, 13:33   #7
Zac
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
DSR powiat średzki (Środa Śląska)
Postów: 71
Smile

witam, a jest jakas fachowa nazwa tej uszczelki bo w takim razie musze ja gdzies kupic wsklepie forda powiedzili mi ze nie ma zadnej;
Zac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-09, 16:02   #8
bert21
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: zachodniopomorskie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2002
ZS Szczecin
Postów: 38
Domyślnie

Nie wiem niestety, znam ją tylko z relacji mechanika. Ja jej nie kupowałem.
bert21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-09, 09:47   #9
Zac
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
DSR powiat średzki (Środa Śląska)
Postów: 71
Domyślnie

witam, jestem po wizycie u mechanika, okazalo sie ze pompa byla dobra, ford mnie naciagnal, a raczej chcial naciagnac, ale coz udalo sie zrobic to mneijszym kosztem, lancuch mialem zmieniany w 2008 roku, z rozrzadem komplet sa daty widac, ze wszystko jest swieze, ale jednak dalej ten lancuszek slychac, mechanik zasugerowal sprobowac zmienic olej na lepszy, zalalem Formule E zallegro, moze jakas lewa partie trafilem. I teraz nie wiem czy kupic prawdziwy syntetyk jakis castro edge, magnatec, czy soliny polsyntetyk mobil albo texaco...
Zac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 11:28   #10
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

Odświeże temat. Ostatnio zdiagnozowano u mnie słabe ciśnienie oleju a na rozgrzanym silniku prawie brak cisnienia. Od razu podejrzenie padło na pompę i tak się zastanawiam czy nie chcą mnie naciagnać. Powiedziano mi że żeby się dostać do pompy trzeba cały silnik wyciągnąć i rozbierać i że pewnie panewki od razy trzeba będzie zrobić i że owale sprawdzać itp. Zdziwiło mnie że silnik może być aż w takim złym stanie bo samochód pracuje równo nie ubywa oleju jedynie na rozgrzanym mruga kontrolka. Jak to w końcu jest z tą wymianą pompy ? Dodatkowo zapodali mi cenę nowej pompy 1000zł a znalazłem w sklepie wysyłkowym za 670 zł już uszczelką, więc już na pompie przepłaciłbym trochę.
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 12:11   #11
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Spróbuj wymienić olej na mineralny jak nie przestanie to możliwe że ciśnienie ucieka przez panewki.Na jakim jeżdzisz oleju?
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 12:55   #12
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

po raz drugi zalany jest castrol magnatec 10w40, a mineralny to nie jest zly pomysł dla turbiny ?
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 13:11   #13
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmydu Zobacz post
castrol magnatec 10w40
Ten olej ma 30% syntetyku 70% mineralny to minerał też nie zaszkodzi,bo jak to nie pomoże to remont silnika,trzeba sprawdzić ciśnienie na manometrze.Ja na tym oleju mam już 267tyś i jest OK.
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 14:02   #14
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

Właśnie ciśnienie sprawdzone i dlatego mechanik stwierdził że najprawdopodobniej pompa do wymiany i wracając do tematu czy trzeba do tego wyciągać silnik czy nie ?
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 15:26   #15
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmydu Zobacz post
wyciągać silnik czy nie ?
Ktoś tu opisywał wymianę,jest pod kołem pasowym na wale i nie trzeba wyciągać silnika.
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-10, 16:08   #16
jaceknie
Turysta
 
Avatar jaceknie
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Nowy Dwór Maz.
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2000
Postów: 42
Domyślnie

Kiedyś w zamierzchłych czasach jak super extra olejem był olej SELECTOL do benzyniaków pojawił się w Polsce olej ELF wszyscy rzucili się i lali go do maluchów, bo myśleli, że to będzie super efekt a okazał się totalna porażką. Tak tez może być w tym przypadku, jeżeli samochodzik ma przejechane sporo kilometrów to proponuje kupić i zalać go olejem mineralnym do samochodów z turbosprężarką.
__________________
Jacek
jaceknie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-10, 09:00   #17
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

Teraz ma 160 000, sprowadzony rok temu, ale rzeczywisty przebieg pewnie jest wiele większy. Czyli jakiś np. Castrol GTX 15W40 nie powinien przy okazji rozsypać turbiny ?
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-10, 14:39   #18
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmydu Zobacz post
Właśnie ciśnienie sprawdzone i dlatego mechanik stwierdził że najprawdopodobniej pompa do wymiany i wracając do tematu czy trzeba do tego wyciągać silnik czy nie ?
1. Pompa oleju jest od strony rozrzadu. TRzeba jedynie podeprzes silnik od spodu i odkrecic kolo pasowe, rozrzad i walek pompy.
2. Pompa jest zabudowana w obudowie lancuszka i jako cala czesc sie kupuje
3. Zanim zmienicie pompe sprawdzcie:
- hydrauliczny napinacz lancuszka (ciezki dostep - sruba na klucz 19 na obudowie lancuszka, pod pompa wspomagania) oraz regulator cisnienia (imbus w tej samej okolicy)
- wgniecenie miski - najczestszy powod niskiego cisnienia i uszkodzen turbo. miska ma byc plaska.
- ssak - dosc czesto o-ringi na polaczeniach rurej zasilajacych puszczaja powietrze,
Jezeli jest niskie cisnienie to turbo uszkodzi sie jako pierwsze i to dosc szybko, wiec nie odciagajcie naprawy.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-10, 15:30   #19
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

Ok, dzięki. Samochód zawiozłem do innego mechanika z polecenia tym razem, więc zobaczymy czym to sie skończy.
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-10, 16:03   #20
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Uwazajcie tylko na miski, bo polowa mechanikow przy wymianie pompy ja dogina i cisnienie jeszcze bardziej spada. Wtedy twierdza, ze to jednak silnik. Mialem jua kilka takich przypadkow.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-10, 14:41   #21
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

Samochód jest nadal w warsztacie, sprawdzone w/w rzeczy i wymieniona pompa oleju, niestety ciśnienie trochę wzrosło ale nie jest to to co powinno być, na ciepłym o,6 bara. Co do panewek to mechanik zagladal do nich i twierdzi że nie widać aby coś tam sie złego działo. Co do miski to jest prostawie too tez nie to. Więc poszukiwania trwają nadal.
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-10, 14:49   #22
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Wgnieciona miska olejowa, albo uszkodzone o'ringi ma rurkach (do i z pompy)
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-10, 17:57   #23
szmydu
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
RK Krosno
Postów: 86
Domyślnie

I faktycznie okazało się, że przyczyną jest rozczelnienie przy jednej z rurek wychodzących z pompy oleju. Szkoda że zanim do tego mechanik doszedł (mówiłem o tym od początku) to wymienił pompę. No cóż najważniejsze że naprawione, ciśnienie 2 bary na wolnych obrotach i ciepłym silniku więc wynik dobry. Dzięki za pomoc.
Jakby ktoś był zainteresowany to mam dobrą pompę oleju do sprzedania. Dodałem ogloszenie do działu giełda.
szmydu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-10, 18:40   #24
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmydu Zobacz post
.. Szkoda że zanim do tego mechanik doszedł (mówiłem o tym od początku) to wymienił pompę...
To akurat mnie wcale nie dziwi.
Najwazniejsze ze dziala.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u