Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-02-12, 17:27   #1
arur
Turysta
 
Avatar arur
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Andrychów
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
marzec
2003
KWA powiat wadowicki (Wadowice)
Postów: 559
Domyślnie Montaż uniwersalnego komputera pokładowego Telwis

Montaz tego komputerka nie jest bardzo trudny ale czasochlonny gdyz trzeba ramke pod komputer odpowiednio obrobić no i najwiecej czasu zajmuje pociagniecie przewodow i ich ulozenie.











Zasilanie wzialem z radia czyli masa(GND), +12V i +12V "po stacyjce" Te trzy przewody sa przy zasilaniu radia samochodowego.



Potrzebne byly jeszcze dwa sygnaly z focusa. Czujnik VSS(Sygnał prędkości) i sygnal ktory idzie na jeden z wtryskiwaczy. Do tego potrzebne bylo dostanie sie do sterownika w samochodzie. Jest on po prawej stronie pasazera. Przed odreceniem wtyczki(klucz 10) trzeba odlaczyc akumulator). Znalesc odpowiednie dwa kableki czyli u mnie akurat w st170 sygnal predkosci jest na 58 pinie



a wtrysku na 70,96,20,95 ale tylko trzeba sie podpiac pod jeden ja wybralem 20 pin



bo tak mi bylo najlepiej. Doklady schemat jak wyglada wtyczka gniazdo i jakie sa piny gosc z tej firmy telwis wysyla w pdf wiec jest nawet rozpisany kazdy pin jaki przychodzi do tego zlacza ecu.



I jak juz mamy podpiete te 5 przewodow mozna odpalic ukp Trzeba wykalibrowac komputerek. Ja impulsy z drogi ustawilem na 0,212 gdyz na tym ustawieniu drogimierz w foce pokazywal tyle samo co w ukp. W ukp predkosc jest proporcjonalna przebytej drogi za to w focusie (i pewnie kazdym innym samochodzie) tak nie jest bo predkosciomierz zawyza. Wiec najlepiej ustawic predkosc wedlug nawigacji albo z drogomierza samochodu. Na predkosciomierzu focusa jade 100km/h to nawigacja i ukp pokazuja okolo 108km/h oponki mam 195/55/16. Spalanie chwilowe i srednie najlepiej obliczyc poprzez zatankownie focusa do pelna, wyjezdzeniu baku i zatankowaniu go potem znowu do pelna i bedziemy wiedzieli o ile rozni sie spalanie w ukp a rzeczywiste i na tej podstawie obliczyc o ile stala wtrysku podniesc. Ja ustawilem stala wtrysku na 453 ale to tak po tankaniu po 100km wiec narazie nie jest do konca duza dokladnosc spalania. Jak wyjezdze bak i zatankuje wtedy wprowadze korekte. Podpialem jeszcze dwa czujniki temperatury na zewnatrz focusa(narazie w tym miejscu i zobacze czy bedzie dobrze wskazywal)



Kabelki poprowadzilem w nadkolu tam gdzie jest zlacze. Wywiercilem otwor i poprowadzilem peszel a w nim kabelki.



Puscilem jeszcze 4 dodatkowe bo mozna jeszcze podpiac dodatkowy czujnik prawie dowolny i wtedy sie ustawia jego charakterysyke. Albo bedzie chcial temperature z silnika albo z plynu chlodzacego ale tak czy tak nie mozna sie podpiac pod czujniki w focusie tylko trzeba dokupic nowe i zamontowac. I wewnatrz Nie wiem gdzie go dac aby byla najbardziej wiarygodajna temperatura.



Ciekaw jestem gdzie sa zamontowane czujniki jak jest klimatornik. UKP informuje o nie wlaczonych swiatlach po przekroczeniu 10km/h wpialem sie w przewod od przelacznika swiatel.



Opis wszystkich funkcji jest na stronie producenta. Czas montazu i przygotowania czesci okolo 8 godzin. W razie pytan prosze pisac jak bede umial to pomoge


Pozdrawia arur

Ostatnio edytowane przez arur ; 04-02-12 o 17:38
arur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Montaż komputera pokładowego CAr MK1 138 04-11-18 12:02
[FFI] Montaż komputera pokładowego ? krzysztof.k Inne techniczne 5 13-11-08 21:06
Montaż komputera pokładowego! WASIOR Elektryka, audio i alarmy 1 11-04-07 00:02
Wiązka do komputera pokładowego - montaż CAr Elektryka, audio i alarmy 14 18-08-05 18:11

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u