Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 15-06-05, 10:24   #1
przemecki
Turysta
 
Avatar przemecki
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 171
Domyślnie CENTRUM DOBRA ZNOWU :((

Troche bedzie dlugie, ale dla przestrogi...
W piatek po umowieniu sie podjechalem do ASO. Zlozylem 4 reklamacje:
1. Pas kierowcy zaczal sie mechacic - zazadalem wymiany
2. Plastik w drzwiach kierowcy przy klamce zaczal sie luszczyc - zazadalem wymiany
3. Drzenie kierownicy podczas hamowania - zazadalem wymiany tarcz i klockow
4. Smrod po wylaczeniu klimy - chcialem, aby cos z tym zrobili.

Wynik piatkowej wizyty.
1. zamowiono pas do wymiany na gwarancji
2. zamowiono nowy element do wymiany gwarancyjnej
3. po owalizacji wyszlo, ze odchyl od normy wynosi maks 11%. A od 20% FP zwroci ASO koszty takiej wymiany - nic nie wskuralem
4. za 99pln moglem dokonac dezynfekcji ukladu.

AD. 4 smrod pojawial sie w chwile po wylaczeniu klimy. "Fachowiec" w krawacie stwierdza, ze to nie klima, tylko nawiewy Przychodzi mechanik i tlumaczy, ze w komorze parownika podczas pracy klimy zbiera sie woda. Wiec nalezy przed wylaczeniem zamknac obieg oraz podniesc temperature. Wtedy woda zostanie odparowana i nie bedzie warunkow do powstania "grzyba". Wydalo mi sie to sensowne, ale nigdzie w Instrukcji Obslugi nie jest to napisane, wiec mam prawo o tym nie wiedziec, czyli powinni dokonac dezynfekcji free.

W poniedzialek zadzwonili, ze dojechaly czesci na wymiane gwarancyjna. Umowilem zone na wtorek, czyli wczoraj (ja nie moglem podjechac)
Nie wspomne, ze wizyta byla umowiona na 13:20, a dopiero po moim telefonie o 14:30 auto wjechalo na warszat.

Okolo 16:00 zona przyjezdza po mnie do pracy. Prosze ja, aby otworzyla mi bagaznik. Naciska guzik na konsoli - a tu nic. OK - wrzuce plecak za siedzienie pasazera. lapie za klamke drzwi zamkniete, drugie tez. A przeciez po wylaczeniu silnika centralny zamek otwiera wszystkie drzwi i odwrotnie. Siadam za kierownica, przekrecam kluczyk - drzwi sie nie zamykaja. Zona mowi, ze siedzienie pasezera jest brudne. Zwrocila na to uwage w ASO - odpowiedz: na pewno to juz bylo takie brudne (nie wydalismy ponad 70KPLN za auto, zeby latac w srodku w ubraniu w smarze ) Odpalam bryke i z powrotem z Woli na Dobra.
Podjezdzam i mowie, ze po ich wymianie nie dziala mi centralny zamek (alarm OK). Oczekiwalem, ze w takiej sytuacji, kiedy ktos czegos nie dopatrzyl wczesniej, zostawia biezaca robote i naprawia swoj blad. Niestety musielismy odczekac jakies 20 minut zanim ktos laskawie zajal sie autem. w miedzyczasie padlo stwierdzenie juz znane: Musialo byc juz tak wczesniej.
Oczywiscie nikt sie pokwapil, aby zalozyc folie ochronne na siedzenia. Dopiero jak zwrocilem uwage kierownikowi serwisu. W miedczyczasie odbylem krotka rozmowe z szefem salonu. Chcialem otrzymac rekompensate za stracony czas i paliwo w postaci dezynfekcji klimy. Pan sie obruszyl, ze to nie w porzadku z mojej strony, ze od razu zadam czegos w zamian (kur..ca mnie zaraz strzeli ) , bo zdarza sie ludzki blad. Rozumiem, ze moze sie zdarzyc, samemu mi sie zdarza - nie ma ludzi doskonalych - ale jak popelnie blad zostawiam wszystko i prostuje sprawe.
W wyniku ogledzin i szukania przyczyny stwierdzono, ze jeden z silownikow w drzwiach w jakis sposob sie blokuje, nastepuje skok napiecia i wywala bezpiecznik. Wiec grzecznie prosze o wymiane wadliwego silownika w drzwiach. A mowia, ze nie maja narzedzi na zweryfikowanie, w ktorych drzwiach blokuje sie silownik. RECE OPADAJA. I mam teraz zaobserwowac, czy ktores drzwi podczas zamykania badz otwieranie nie zaskocza z opoznieniem. Wtedy bedzie wiadomo, ktore to. A jak wywali bezpiecznik musze jechac do nich w celu wymiany, bo gwarancja itd.
A jak juz bede wiedzial, ktory to i bedzie juz po gwarancji, to zrobie free, bo niby zglaszalem problem wczesniej.

Oczywiscie nie ma winnego, nikt sie przyznaje. A tylne drzwi byly zamkniete recznie, wiec juz ktos wiedzial... Na pewno nie zona. Przyzwyczajenie robi swoje - jeszcze nigdy nie zamykalismy tylnych drzwi recznie

Wyjechalem stamtad i nawet nie uslyszalem "przepraszamy za klopot" albo cos w tym stylu.


UFFFF chyba wszystko

Pisze zaraz do FP

P.S.
A dzis rano zaczely mi piszczec klocki

Kolejna wizyta Sroda 16/06/2005
Od wczorajszego wieczora nie moge zamknac auta ani kluczykiem ani recznie. Mam na mysli rozbierane przez ASO drzwi kierowcy. Na szczescie zamykanie auta z pilota dziala.
Odwiedzilem to samo ASO dzisiaj z zadaniem usuniecia usterki. Pierwszy wolny termin w przyszlym tygodniu Po mojej zdecydowanej postawie postanowiono sprawdzic auto, co jednak sie nie stalo. Po prostu zamowiono caly zamek. W zwiazku z tym, ze nie ma w Polsce, bedzie w nalblizszy wtorek. Jak przyjedzie dostane telefon z taka informacja i zostane przelaczony do serwisu w celu umowienia wizyty. Czyli z zalozenia kolejny tydzien Oswiadczylem, ze jak tylko dostane info, ze nowy zamek dojechal, wsiadam w foke i przyjezdzam i nie interesuja mnie zadne terminy. W koncu gdyby nie uszkodzili, nie musialbym jechac ani w poniedzialek, ani dzisiaj, ani w przyszly wtorek.

Jeszcze zaproponowano, abym dzis zostawil do popoludnia auta w celu sprawdzenia centralnego. OK - nie ma problemu. Odpuszcze sobie stracony czas, ale za bilety komunikacji miejskiej nie mam zamiaru placic

Wiec we wtorek jade po raz ostatni na wymiane zamka
__________________
przemecki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
ASO Centrum Dobra KP Serwis i gwarancja 1 14-01-06 12:21
Pochwała dla Centrum Dobra Niedźwiedź Serwis i gwarancja 0 24-10-05 16:54
Znowu OMC w dół, a Centrum Dobra w górę. Niedźwiedź Serwis i gwarancja 1 22-10-05 12:30
Centrum Dobra Warszawa kriskros Serwis i gwarancja 9 21-04-05 10:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u