Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-03-13, 06:13   #91
czarkoski
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar czarkoski
 
Czarek
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Chynów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
WGR powiat grójecki (Grójec)
Postów: 796
Garaż
Domyślnie

no to lepsza cena niż w Szybex-ie
czarkoski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-13, 09:49   #92
kamilmk1
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
Postów: 36
Domyślnie

Ta cena to w aga-pol już tam 3sztuki wymieniałem ale w skodzie fabii służbowej
kamilmk1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-13, 14:37   #93
-Majkel-
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Lublin
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2008
LU Lublin
Postów: 42
Domyślnie

Hej !
Czytam wasze odpowiedzi, no ale co z przypadkiem gdy zerwalo sie tasme laczaca podszybie, te druciki metalowe, czy jest sposob na nowo ja przyczepic przylutowac? Ktos moze z was juz tak robil? Informuje ze kawalek zostal miedzy szyba a tym tworzywem laczaca podszybie, czyli nie ma mozliwosci jej dokladnego wlozenia, jedynie sklejenie w jakis sposob lub lutowanie.
-Majkel- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-13, 14:46   #94
czarkoski
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar czarkoski
 
Czarek
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Chynów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
WGR powiat grójecki (Grójec)
Postów: 796
Garaż
Domyślnie

mi sie udało, ta taśma miedziana jest w takim hm plastiku czy czymś, podgrzałem to lutownicą i część taśmy miedzianej się pobieliła (pokryła cyną) zrobiłem to samo z częścią taśmy od strony kostki, zlutowałem razem i zabezpieczyłem żeby się nie trząchało
i byłem zadowolony bbo działało dopóki sam nie zbiłem szyby przy zmianie lusterka
czarkoski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-13, 19:18   #95
modytom
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Chorzów
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2009
Postów: 57
Garaż
Domyślnie Brak napięcia na podgrzewanej szybie

Siema. Temat wałkowany na forum nie raz - zdaje sobie z tego sprawę. Chciałem jednak zapytać, co jeszcze moge we własnym zakresie sprawdzić, nim oddam auto w ręce jakiegoś elektryka. A problem klasyczny - przednia grzana szyba nie grzeje. Po włączeniu grzania zapala sie kontrolka, obroty silnika spadają i na chwile przygasa światło, jednak potem nic sie nie dzieje. Postanowiłem ostatnio ściągnąc podszybie, żeby sprawdzic, czy aby taśma jest cała. Taśma z obu stron jest ok, bez przetarć. No to pomyślałem ze może bezpiecznik/przekaźnik nawalily - okazuje sie że oba sa sprawne. Ostatecznie miernikiem sprawdziłem napiecie przy wtyczce od zasilania, zaraz przy miedzianej tasmie od szyby - no i okazuje sie, ze w ogole nie ma zasilania (oczywiscie na wlaczonym silniku i grzaniu szyby). Czy macie jakies sugestie gdzie lub co sprawdzic, czemu nie dochodzi zasilanie? Czy moze to byc kwestia braku "masy"? (czytalem ,ze jest pod lampka w suficie). Dzieki z gory za pomoc.
modytom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-13, 21:04   #96
czarkoski
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar czarkoski
 
Czarek
Zarejestrowany: Apr 2011
Skąd: Chynów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
WGR powiat grójecki (Grójec)
Postów: 796
Garaż
Domyślnie

Jeżeli mierzyłeś miernikiem w obu punktach przy szybie to wynik 0 V (zero voltów) jest poprawny,musisz zmierzyć między obydwoma punktami względem masy auta,tam są dwa PLUSy zasilania,na obie połowy szyby,masy są po lamką w posufitce.
Do pomiarów masę możesz łapać z karoserii,akumulatora...

Ostatnio edytowane przez czarkoski ; 25-06-13 o 21:04 Powód: literówki,jak zwykle
czarkoski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-14, 01:11   #97
disaster
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 18
Domyślnie

Dla potomnych:
Dzisiaj "odkryłem", że podgrzewanie przedniej szyby przestało działać.
Nie działał też przycisk (nie zapalała się kontrolka).
Lektura forum i for pokrewnych nic nie wniosła, dodatkowo wszyscy upierali się, że za podgrzewanie odpowiada jedynie bezpiecznik nr 4 z dodatkowej skrzynki bezpieczników wraz z przekaźnikiem R3.

Odwołałem się więc do schematów auta i w pierwszym rzucie zacząłem podejrzewać GEM, ale ostatecznie okazało się, że po drodze znajduje się przekaźnik R13 i bezpiecznik nr.28.

Winny był właśnie przekaźnik R13 - po wyczyszczeniu styków podgrzewanie zaczęło działać.
disaster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-15, 21:46   #98
Krzychu1989
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2003
Postów: 46
Domyślnie Nietypowa usterka podgrzewania przedniej szyby

Witam, jestem posiadaczem focusa z 2003 roku z podgrzewaną przednia szybą i podczas jednych z mroźniejszych dni, szyba odmówiła współpracy, grzało może z 10 cm, resztę musiałem skrobaczka podrapać, ale jak było powyżej 0, to szyba jakimś cudem ożywała i grzała, nie idealnie ale grzała zadowalająco. Oddałem auto do mechanika, który jak stwierdził były problemy z kontaktem, cała wtyczka wyleciała, polutował i powinno być ok. Wczoraj skorzystałem z szyby i tak. Strona kierowcy grzeje super, naprawdę 2 min i nie ma szronu, natomiast strona pasażera, znacznie gorzej niż grzała... Wcześniej jak było powyżej 0 to grzała prawie cała, a teraz ledwie kawałeczek. Czy w moim focusie szyba ma wyprowadzenia po dwóch stronach?
Krzychu1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-15, 16:21   #99
tomaliusz
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2002
Postów: 21
Domyślnie

Witam, odkopię temat.
Mam focusa mk1 2002r. 1.6 benzyna
Z dnia na dzień padło mi całkowicie ogrzewanie przedniej szyby.
Przekopałem tematy i co już zrobiłem, sprawdziłem.
Włącznik ogrzewania działa, świeci się lampka i wyraźnie widać że po załączeniu obciąża silnik.
Bezpiecznik sprawny jak i przekaźnik.
Sprawdziłem czy dochodzi prąd do kostki i też jest OK.
Sama taśma też wygląda bardzo dobrze a ogrzewania jak nie było tak nie ma
Masa pod oświetleniem cała, przykręcona i też wygląda b. dobrze.
Czy mogę jeszcze coś sprawdzić?
Taśma i kostka - zdjęcie:

Ostatnio edytowane przez tomaliusz ; 30-12-15 o 16:32
tomaliusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-16, 15:41   #100
nightrider
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomaliusz Zobacz post
Włącznik ogrzewania działa, świeci się lampka i wyraźnie widać że po załączeniu obciąża silnik.
skoro widać obciążenie silnika to coś go obciąża prawda? A jedyne co może go obciążać to szyba ... Wiec jeśli widać po załączeniu spadek bądź zawahanie obrotów, tzn że szyba powinna działać.
nightrider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-16, 12:05   #101
tomaliusz
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2002
Postów: 21
Domyślnie

No właśnie powinna działać a nie działa
Przecież jakby nie byłoby obiegu, prąd-masa to by nie obciążało silnika, prawda?
To już nie wiem co robić
Szybka pięknie działała i nagle klops.

Ostatnio edytowane przez tomaliusz ; 04-01-16 o 12:11
tomaliusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-16, 11:34   #102
nightrider
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 129
Domyślnie

Jest zimno może wolniej działa? Ja mam nowa szybę i też jak jest cieplej działa sprawniej a na tych mrozach teraz to trochę muszę poczekać zanim ruszy szron na szybie.
nightrider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-16, 12:22   #103
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomaliusz Zobacz post
wyraźnie widać że po załączeniu obciąża silnik
Co to znaczy? spada napięcie w instalacji, spadają obroty?
Jeśli szyba nie grzeje nawet po dłuższym czasie to nie masz jakieś magicznej szyby która nie działa a pobiera prąd. Jest widocznie inne źródło które włącza się u Ciebie jednocześnie z szybą, albo po prostu masz takie złudzenie że coś dzieje z silnikiem.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-16, 17:22   #104
qluk
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Śląsk
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 712
Garaż
Domyślnie

Napięcie spada chwilowo widać to po przygasnieciu np. klimatyzacji albo światełka do czytania, obroty tez na chwile spadają ale zaraz wraca do normy. Przy wyłączeniu czasem obroty mogą ciut wzrosnąć ale to też mały chwilowy skok. Nie ma co się innego włączać w tym obwodzie, ale przy -9st C czy niższych temperaturach to czasem automat może wyłączyć juz ogrzewanie a efektu nie widać. To nie jest stopa żelazka ze w chwile osiąga >50st C. Atermicznosc tym bardziej nie pomaga.
qluk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-16, 14:08   #105
tomaliusz
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2002
Postów: 21
Domyślnie

Automat wyłącza ogrzewanie po ok. 3min. i ponowne kilkukrotne włączanie na kolejne 3min. nie powoduję żadnego efektu.
Nawet zaparowania nie likwiduję, wiem jak to powinno działać bo wcześniej działało.
Po załączeniu na chwilę tak jak piszecie spadają obroty (obniżają się deko) i napięcie (przygasają światła na chwilę).
Zawsze tak miałem, tylko teraz szyba nie grzeję

Ostatnio edytowane przez tomaliusz ; 07-01-16 o 14:32
tomaliusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-16, 16:02   #106
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Co to znaczy? spada napięcie w instalacji, spadają obroty?
Jeśli szyba nie grzeje nawet po dłuższym czasie to nie masz jakieś magicznej szyby która nie działa a pobiera prąd. Jest widocznie inne źródło które włącza się u Ciebie jednocześnie z szybą, albo po prostu masz takie złudzenie że coś dzieje z silnikiem.
Pozdrawiam
Z reguly przy podgrzewanej przedniej szybie jesli wystapuje to wlaczajac szybe wlaczamy rowniez podgrzewanie spryskiwaczy przedniej szyby
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-16, 16:59   #107
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Żeby zebrać już wszystko w jednym temacie i na jednym forum, bo tak to jest bez sensu.
Masz Focusa po lifcie czyli grzaną szybą steruje GEM, wydawało mi się że tam jest tylko ogranicznik że włączoną przednią szybę GEM wyłączy po 12 minutach, a nie żadne sterowanie w cyklach 3 minutowych. Ale spierać się nie będę, bo nie mam jak tego sprawdzić, a czytać w TIS też mi się dziś nie chce.
Układ grzanej szyby jest prosty jak przysłowiowy drut. Włącznik steruje GEMem a GEM załącza przekaźnik przez który prąd płynie już na szybę.
Podgrzewane spryskiwacze działają zawsze czy lato czy zima.
Jeśli jest gdzieś przerwa w obwodzie sterowania przekaźnika to wiadomo że przekaźnik się nie załączy, szyba również i żadnego efektu nie będzie. natomiast jeśli jest przerwa w obwodzie przed szybą albo w samej szybie a po przekaźniku, to przekaźnik powinien "zaskoczyć" ale też żadnego efektu nie powinno być. Sam przekaźnik bierze tyle mało prądu że praktycznie nie bierze.
Jeśli niby silnik się obciąża a szyba nie grzeje to albo jest to złudzenie albo jakiś inny odbiornik prądu w tym samy czasie pobiera prąd. Takie są prawa fizyki, jeśli szyba nie grzeje to gdzieś jest przerwa w obwodzie, a jeśli jest przerwa to nie pobiera prądu.
Najprościej wziąć miernik w dłoń i sprawdzić gdzie prąd jest a gdzie nie i czy szyba jest cała czy jednak ma przerwany obwód, wtedy wszystko będzie jasne. Szybę sprawdza się dokładnie tak samo jak zwykły kawałek drutu czy jest przerwany czy nie, jeśli daje jakąkolwiek rezystancję to znaczy że jest cały, jak nic to znaczy się że jest przerwa. Oczywiście szybę sprawdzamy pomiędzy wtyczkami z podszybia a jakimś dobrym punktem masowym.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-16, 20:13   #108
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

A szyba nie grzeje w lato jak sie ja wlaczy U mnie grzala w MK1 i teraz grzeje w MK2 nie zaleznie od temperatury.
Napisalem tylko ze podgrzewane dysze spryskiwaczy moga obciazyc silnik po wlaczeniu szyby a szyba moze byc uszkodzona i nie grzac. Chociaz problem podejrzewam nie lezy w samej szybie bo u brata w Escorcie czesc szyby grzeje a czesc nie.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-16, 20:16   #109
Falcon
Ja tu tylko sprzątam...
Zlotowicz
Grupa: WLKP
 
Avatar Falcon
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: WLKP
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2012
PSE powiat śremski (Śrem)
Postów: 9 739
Garaż
Domyślnie

Daj spokój z tymi spryskami, one pobierają tyle prądu co nic, wiec tego nie zauważysz. Poza tym one są niezależne od szyby i grzeją cały czas, a nie przy włączonej szybie.
Falcon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-16, 21:26   #110
tomaliusz
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2002
Postów: 21
Domyślnie

Dziękuję za wszystkie wpisy i porady.
Jak znajdę czas i dopiszę pogoda to będę walczył dalej i o efektach nie zapomnę napisać
Edit:
Ogrzewanie szyby działa, nie wiem co do końca było przyczyną ale poczyściłem wszystkie przewody i wtyczki w podszybiu jak i przy sufitówce.
Coś musiało słabo stykać

Ostatnio edytowane przez tomaliusz ; 08-04-16 o 10:25
tomaliusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Podgrzewana przednia szyba w FF'03 moon Elektryka, audio i alarmy 28 11-02-09 19:40
podgrzewana przednia szyba? lysy-rob Elektryka, audio i alarmy 10 28-03-08 12:07
TCS czy podgrzewana przednia szyba? Nico Elektryka, audio i alarmy 14 13-11-07 21:25
[FFI] podgrzewana przednia szyba mjakubczyk Elektryka, audio i alarmy 4 28-04-07 06:41
antena GPS a podgrzewana przednia szyba hawky Inne techniczne 11 14-04-06 11:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u