Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-06-07, 17:36   #1
Andrzej
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 14
Domyślnie Czas trwania naprawy gwarancyjnej

Witam.
Czy wiecie może ile maksymalnie zgodnie z prawem powinna trwać naprawa gwarancyjna. Szukałem w książce serwisowej, ale nic tam nie znalazłem. Może znajdzie się osoba bardziej zorinentowana, Właśnie zaczyna się 4 tydzień jak auto stoi w serwisie i zaczyna mi się to niepodobać. Powoli dojrzewam do tego aby gdzieś "uderzyć' ale nie do końca wiem gdzie (Inspekcja Handlowa itp.). Proszę o podpowiedź...
Andrzej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-07, 19:39   #2
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Może po prostu powiedz im, że skoro im sie to auto tak podoba, to niech sobie wezmą a Tobie dadzą w zamian inne - najlepiej nowe .
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-07, 21:56   #3
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

A nie masz tego zapisanego w umowie gwarancyjnej?
U nas w firmie dali zastępczego "parcha", jak nie mogli na czas naprawić samochodu.
PS
"parcha" bo to z samochodem nie miało za dużo wspólnego, ale jeździło...
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-07, 22:38   #4
delfin
Turysta
 
Avatar delfin
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Postów: 16
Domyślnie

Witam!

Spróbuj może rozmawiać z ASO (bo rozumiem, że oni trzymają Twoją fokę) pisemnie, tzn. daj im pismo za potwierdzeniem odbioru z zapytaniem co i jak długo jeszcze... . Na to pismo muszą odpowiedzieć Ci na pisemnie do 14 dni.

W Jastrzębiu w urzędzie miasta jest Rzecznik Praw Konsumenta. W Gdyni też chyba będzie taki ktoś. Można z nim porozmawiać i posłuchać rady. On napewno zna się na tym. Mi parę razy pomógł, tzn.: albo zadzwonił do sklepu i pomogło, albo napisał pisma gdzie trzeba (ja nie wiem gdzie), ale też pomogło. Myślę, że to jest dobra droga.

Szerokiej drogi i życzę powodzenia.
__________________
FF II 1,6 100 KM

Pozdrawiam i szerokiej drogi
delfin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-07, 00:07   #5
kasłoń
Turysta
 
Avatar kasłoń
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Złotoryja
Postów: 133
Domyślnie

A nie jest tak, jak ze wszystkim - 14 dni roboczych na naprawę, wymianę itp.? A w szczególnych przypadkach 21 chyba.
__________________
STARPLEX - wyroby z plexi
STARPLEX - aukcje na allegro.pl

Ford Focus kombi 1,8 tddi '2002
Volkswagen Touran 1,9 TDI '2005
kasłoń jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-07, 18:21   #6
Andrzej
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 14
Domyślnie

"Parcha" dostałem, jeżdżę już trzecim z kolei, ale przestaje mnie już to bawić. Czuję że jest jakiś sposób aby wymóc skuteczną naprawę, a być może jest jakiś sposób na to aby "odstąpić od umowy kupna z uwagi na niezgodność towaru z opisem" Osoba w Inspekcji Handlowej w Gdańsku mówi tak jakby nic jej się nie chciało mówić i robić...wszystko takie lelum polelum. Żadnych konkretów. Dzisiaj znowu serwis dał znać że jednak to co podobno było przyczyną 100% czyli kable od silnika nic nie dało...
czyli znowu szukamy, w końcu kiedyś musi się udać.
Andrzej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-07, 19:31   #7
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

kolega delfin ma rację - tylko pismem ich bo tak będziesz się bujał aż samochód przejdzie przez zasiedzenie na ASO...
Pytałem dziś kolegi we firmie co prowadzi park samochodów i faktycznie jak nam tego "parcha" do jeżdżenia dali to się do ASO przejechał tym "parchem" i spisali kwita co i na kiedy zrobią tyko, że ten samochód (ten remontowany) to już był dawno po gwarancji - czyli naprawiali za kasę a i tak nie mogli się wyrobić...
To było w ASO Forda w K-cha w MotoSarze - tego co już nie istnieje... (doigrali się...)
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-07, 19:51   #8
delfin
Turysta
 
Avatar delfin
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Postów: 16
Domyślnie

Witam!

Gaduche na papierze zaproponował mi Rzecznik Praw Konsumenta. To jedyny oficjalny sposób dialogu, jaki można z "nimi" prowadzić. Okazuje się, że rzecznik jest zatrudniony przez urząd miasta i załatwia sprawy mieszkańców Naszego miasta. Nie wiem jak wygląda to w Gdynii, ale proponuję spróbować. Gdyby nie było takiego "mondrali" w 3mieście to daj znać na prv. Trochę znam sprawę Twojego "pupila" z innych postów, ale szczątkowo. Podaj mi szczegóły to spróbuję zapytać go o linię obrony.

Pozdrawiam.
__________________
FF II 1,6 100 KM

Pozdrawiam i szerokiej drogi
delfin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Naprawy powypadkowe w Trójmieście? irbin Szkody, Naprawy, Porównania 6 26-07-09 12:23
czas naprawy pepo Serwis i gwarancja 3 15-09-06 07:49
Co z gwarancją podczas naprawy w ASO? Przemkoskib Serwis i gwarancja 7 12-01-06 13:29
No i zachcialo mi sie naprawy gwarancyjnej w Mieszku Pendrzec Serwis i gwarancja 6 11-04-05 23:50
Auto zastępcze na czas naprawy gwarancyjnej. Whisky_Boy Inne techniczne 19 18-01-05 15:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u