Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-06-13, 21:40   #1
cortez79
Turysta
 
Avatar cortez79
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Skąd: Warszawa Grochów
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 58
Domyślnie PZU szkoda komunikacyjna i naprawa na zamiennikach

Witajcie,
Ostatnio miałem przygodę drogową, gdzie gościu wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i takiego miałem niefarta że przycelował w mojego Focusa. Auto trafiło do autoryzowanego zakładu napraw nadwozi Ford w Wawie. I teraz zaczynają się schody. Sprawca kolizji jest ubezpieczony w PZU. Po pierwszej wycenie autoryzowanego serwisu PZU odrzuciło ją i stwierdzili że sami ją będa robić. Pomijam fakt, że trzeba na to czekać ponad tydzień to okazało się, że wyceny robią na częściach zamiennych. Mój samochód wcześniej nie miał żadnej kolizji i nie chcę się godzić na naprawę na częściach zamiennych. Od nowości serwisowany w ASO wszystkie części wyłącznie oryginalne. Czy ktoś z Was ma wiedzę, czy jest jakiś paragraf na tych ubezpieczycieli, którzy tak traktują sprawę? Zakładam, że auto muszą doprowadzić do stanu faktycznego przed kolizją i użyć takich samych części jakie były pierwotnie. Druga sprawa wynikła już podczas oględzin auta. Wersja Gold MK2 miała lampy ciemne, które nie są już produkowane przez Forda W przypadku jednej lampy można wyłącznie zdecydować się na zamiennik lub dokupić za własną kasę drugą taką samą lampę oryginalną. Jedna wielka paranoja.
__________________
cortez79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 22:46   #2
Superozy
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Superozy
 
Daniel
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin/okolice
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
ZPL powiat policki (Police)
Postów: 5 372
Garaż
Domyślnie

Powiedz że chcesz zrobić auto bezgotówkowo i że oddajesz auto do Serwisu Forda, nie będą się cackać, wycenią sobie sami i oni będą się "żreć" z PZU, myślę że Ford nie będzie miał obiekcji żeby się zająć Twoim autem To Ty decydujesz gdzie robisz auto i jak chcesz je zrobić.
__________________
Superozy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 22:50   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

czytasz w ogole?
Cytat:
Napisał cortez79 Zobacz post
Po pierwszej wycenie autoryzowanego serwisu PZU odrzuciło ją
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 22:52   #4
Superozy
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Superozy
 
Daniel
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin/okolice
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
ZPL powiat policki (Police)
Postów: 5 372
Garaż
Domyślnie

Bierzesz dane wszystkie sprawcy, idziesz do Forda, mówisz im, że masz taką i taką sytuację, oni mówią Ci z jakich ubezpieczalni mogą robić auto, dajesz dokumenty i oni zajmują się resztą. Ja miałem tak robić w BMW auto swoje, ale mój sprawca był ubezpieczony w TUW-ie - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, BMW zrezygnowało z naprawy powiedzieli, że robią ale tylko z:
PZU, Compensy, Allianz i z czegoś jeszcze.

Tak samo z autem zastępczym, dałem dane sprawcy firmie, która wypożycza auta i oni się kontaktowali z "TUWem". Dostałem auto (na dwa dni - fokę 1.6 mk2 FL ) bez żadnych problemów, kłopotów, zero dzwonienia do TU sprawcy.
__________________

Ostatnio edytowane przez Superozy ; 06-06-13 o 22:57
Superozy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 23:06   #5
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Superozy - to wybor konkretnego ASO czy chce się przepychac z PZU czy nie... tutaj widocznie nie chcieli

cortez, byles w innych ASO?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 23:26   #6
Superozy
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Superozy
 
Daniel
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Szczecin/okolice
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2004
ZPL powiat policki (Police)
Postów: 5 372
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
Superozy - to wybor konkretnego ASO czy chce się przepychac z PZU czy nie... tutaj widocznie nie chcieli

cortez, byles w innych ASO?
możliwe.
__________________
Superozy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-13, 06:50   #7
cortez79
Turysta
 
Avatar cortez79
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Skąd: Warszawa Grochów
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
Superozy - to wybor konkretnego ASO czy chce się przepychac z PZU czy nie... tutaj widocznie nie chcieli

cortez, byles w innych ASO?
To już drugi autoryzowany serwis. Pierwszy w ogóle od początku zaczął kombinować, więc auto trafiło do miejsca gdzie wcześniej likwidowałem szkody bezproblemowo. Pozostaje w tej chwili czekać do przyszłego tygodnia i zobaczymy co z tego finalnie wyjdzie. Oczywiście likwidacja szkody odbędzie się bezgotówkowo, więc nie chce wyciągnąć od ubezpieczyciela kasy a później robić auto gdzieś w garażu za pół ceny.
__________________

Ostatnio edytowane przez cortez79 ; 07-06-13 o 06:53
cortez79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 23:40   #8
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

po pierwsze na jakiej podstawie odrzucono kosztorys, wogóle żądanie przedstawienia kosztorysu do wstępnej akceptacji TU jest tak naprawdę bez żadnych podstaw prawnych a co tu jeszcze mówić że nie zgodzili się na naprawę wg. kosztorysu przez Ciebie zaproponowanego (za pośrednictwem serwisu). Naprawienie szkody czyli doprowadzenie pojazdu do stanu sprzed kolizji należy dowyboru poszkodowanego, TU aby minimalizować koszty chcą na wstępie to ukrucić i dlatego powiedzieli że się nie zgadzają... standard w likwidacji
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 23:51   #9
Zygi_OP
Sympatyk
Grupa: Opolskie
 
Avatar Zygi_OP
 
Darek
Zarejestrowany: Apr 2013
Skąd: Opole
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2004
OP Opole
Postów: 1 800
Garaż
Domyślnie

to część mojego odwołania od podobnej sytuacji, są tam podstawy prawne, gdyż troszkę poszperałem w przepisach.
Cytat:
...Nadmienię fakt, iż rzeczoznawca uwzględnił amortyzację części w wysokości 50,94 zł, co nie znajduje uzasadnienia w przepisach prawa (Ustawa z dnia 23.04.1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.), gdzie zgodnie z przepisami w/w ustawy oraz zgodnie z uchwałą z dnia 12 kwietnia 2012 r. (sygn. akt III CZP 80/11) Sąd Najwyższy uznał, że „...zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia, odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu...”.
Zatem aby spełniona została kompensacyjna funkcja odszkodowania (naprawa szkody przez świadczenie pieniężne – przywrócenie pojazdu do poprzedniego stanu) zgodnie art. 361 § 2 K.c. kwota odszkodowania winna wynieść wg wyliczeń Autoryzowanego Serwisu Opla w Opolu 2969,25 zł. W przeciwnym wypadku naprawa oraz przywrócenie pojazdu do stanu przed kolizją nie będzie możliwa.
W związku z powyższym proszę o uzupełnienie brakującej kwoty wynikającej z różnicy, pomiędzy Państwa wyceną a rzeczywistymi kosztami naprawy.
mam nadzieję, że się przyda.
Zygi_OP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 23:56   #10
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

czy Wy naprawdę myślicie że czym więcej paragrafów sygnatur to przyniesie większy skutek...
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-13, 11:05   #11
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrafal Zobacz post
czy Wy naprawdę myślicie że czym więcej paragrafów sygnatur to przyniesie większy skutek...
Zazwyczaj pokazuje, że dana osoba conieco wie i ma determinację do działania, paragrafy są dobre jak się siedze w tego typu rzeczach, to się wie, że podstawy prawne są najlepsze do "negocjacji"

---------- Post dodany o 11:05 ---------- Poprzedni post był z 11:04 ----------

Cytat:
Napisał cortez79 Zobacz post
To już drugi autoryzowany serwis. Pierwszy w ogóle od początku zaczął kombinować, więc auto trafiło do miejsca gdzie wcześniej likwidowałem szkody bezproblemowo. Pozostaje w tej chwili czekać do przyszłego tygodnia i zobaczymy co z tego finalnie wyjdzie. Oczywiście likwidacja szkody odbędzie się bezgotówkowo, więc nie chce wyciągnąć od ubezpieczyciela kasy a później robić auto gdzieś w garażu za pół ceny.
Nie zapomnij, że przysługuje ci auto zastępcze na cały czas naprawy. Ja polecam wypożyczalnie SIXT, podstawią ci auto pod ASO i stamtąd odbiorą, cała papierkologia z ich strony to 5minut.
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?

Ostatnio edytowane przez siwy05 ; 07-06-13 o 11:07
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-13, 12:19   #12
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

O ile mnie pamięć nie myli, ale warto to sprawdzić tutaj http://rzu.gov.pl/ to jeśli naprawiasz auto z oc sprawcy, to nie dość że mają je przywrócić do stanu sprzed wypadku, to jeszcze powinni zapłacić za utratę wartości auta po kolizji.

A to że kwestionują wycenę ASO i próbują Ci wcisnąć zamienniki, to norma, liczą na to że zależy Ci na czasie i zgodzisz się na wszystko, albo że się nie znasz.

5 minut szukania z ciekawości i są wyniki

Muszą naprawić na takich samych, czyli oryginalnych http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-py...adajaca__20298

I możesz jeszcze żądać kasy za utratę wartości http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-py...a_warto__20299

Także napisz im eleganckie pisemko, czego się domagasz, podaj sygnatury wyroków z tych tekstów i czekaj na odpowiedź.
Aha, postrasz ich jeszcze, że w razie problemów z ich strony, dalszą korespondencję z nimi będziesz prowadził z włączeniem Komisji Nadzoru Finansowego i Rzecznika Ubezpieczonych.

Przy okazji poproś ASO, aby oszacowało Ci (na piśmie) jak duża jest utrata wartości auta z powodu kolizji i tą kwotę podaj w piśmie domagając się jej zwrotu w gotówce, podaj numer konta.
__________________




Ostatnio edytowane przez SzerszeN ; 07-06-13 o 12:32
SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-13, 21:19   #13
cortez79
Turysta
 
Avatar cortez79
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Skąd: Warszawa Grochów
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 58
Domyślnie

SzerszeN, dzięki za wskazówki.
__________________
cortez79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-13, 22:46   #14
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy05 Zobacz post
Nie zapomnij, że przysługuje ci auto zastępcze na cały czas naprawy. Ja polecam wypożyczalnie SIXT, podstawią ci auto pod ASO i stamtąd odbiorą, cała papierkologia z ich strony to 5minut.
Na technologiczny czas naprawy wynikający z kosztorysu zaakceptowanego przez ubezpieczalnię oraz czasem da się wydoić autko na czas zwłoki spowodowanej opóźnionymi oględzinami itp ze strony ubezpieczalni.

Bo naprawiać autko można dłuuugo.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 10:58   #15
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Foka1223 Zobacz post
Na technologiczny czas naprawy wynikający z kosztorysu zaakceptowanego przez ubezpieczalnię oraz czasem da się wydoić autko na czas zwłoki spowodowanej opóźnionymi oględzinami itp ze strony ubezpieczalni.

Bo naprawiać autko można dłuuugo.
Na czas od oddania auta do warsztatu, do czasu jego odebrania, bo jak wyjaśnisz, że miałem auto zastępcze od środy do wtorku, a malowane były tylko 4 elementy?
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-13, 00:03   #16
Zygi_OP
Sympatyk
Grupa: Opolskie
 
Avatar Zygi_OP
 
Darek
Zarejestrowany: Apr 2013
Skąd: Opole
Ford Focus II
HB 3D
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2004
OP Opole
Postów: 1 800
Garaż
Domyślnie

nie tylko oni maja wszystkich za ciemna mase i mysla ze moga interpretowac przepisy na wlasny sposb. Poza tym jak robisz odwolanie, to na co sie powolasz? na to ze kolega Ci powiedzial, czy ze w gazecie przeczytales? Siedze w przepisach co prawda podatkowych ale wystarczajaco dlugo by wiedziec, ze prawidlowo sporzadzone pismo z odpowiednio powolanymi podstawami prawnymi to podstawa.
Zygi_OP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 09:13   #17
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

likwidator który zajmuję się sam całą likwidacją od początku do końca w większości otrzymuje ok. 5 pisemnych odwołań dziennie to tak średnio (nie liczę mailowych bo tego nikt chyba nie jest w stanie policzyć), nawet nie zagłębia się w akty prawne na które się poszkodowany powołuje tylko w skrócie co chce i szablon z odpowiedzią żeby odbić piłeczkę... no niestety taka prawda może niektórych zaskoczę wiadomo że podstawa prawna przynajmniej w mniejszym stopniu musi być ale to chyba wiadomo, każdy ma styczność z jakimkolwiek pismem "urzędowym" Najlepiej jest w TU gdzie jest odpowiedni sektor do odwołań no to już praca wtedy na akord...
Rynkowy ubytek wartości wylicza się na podstawie konkretnej Instrukcji Rzeczoznawców Samochodowych... trzeba spełnić kryteria po których w ogóle samochód się kwalifikuje do wyliczenia ubytku wg. konkretnego ustalonego wzoru wyliczeniowego (oczywiście znów przy wyliczeniu można na swój sposób odpowiednio "modyfikować" żeby poszkodowany dostał mniej) Chyba prawie wszyscy ubezpieczyciele/rzeczoznawcy kożystają z tej instrukcji
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 11:10   #18
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrafal Zobacz post
likwidator który zajmuję się sam całą likwidacją od początku do końca w większości otrzymuje ok. 5 pisemnych odwołań dziennie to tak średnio (nie liczę mailowych bo tego nikt chyba nie jest w stanie policzyć), nawet nie zagłębia się w akty prawne na które się poszkodowany powołuje tylko w skrócie co chce i szablon z odpowiedzią żeby odbić piłeczkę...

Nie do końca się z tym zgodzę ...
Jeśli pismo jest poparte nowa dokumentacją to już nie jest tylko odbicie piłeczki.
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 12:05   #19
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrafal Zobacz post
oczywiście znów przy wyliczeniu można na swój sposób odpowiednio "modyfikować" żeby poszkodowany dostał mniej
oczywiście, ale nie tylko likwidator ma swoich rzeczoznawców, do tego istnieją sądy, a przy dzisiejszym stanie prawnym likwidator na wygranie takiej sprawy ma marne szanse, a zatem oprócz tego że będzie musiał naprawić szkodę, zwrócić różnicę wartości, to jeszcze zapłacić za proces i opinie niezależnych biegłych
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 12:15   #20
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał SzerszeN Zobacz post
oczywiście, ale nie tylko likwidator ma swoich rzeczoznawców, do tego istnieją sądy, a przy dzisiejszym stanie prawnym likwidator na wygranie takiej sprawy ma marne szanse, a zatem oprócz tego że będzie musiał naprawić szkodę, zwrócić różnicę wartości, to jeszcze zapłacić za proces i opinie niezależnych biegłych
Wszystko prawda z tym że nie likwidator a ubezpieczyciel
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 12:33   #21
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

nawiązałem do terminologii newrafala
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-13, 23:54   #22
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

piłeczka jest odbijana do momentu ewentualnego pisma z KNF a jak wpływa pismo że pozew to wtedy ugoda przed rozprawą i cześć... a teraz powiedzcie mi ile procent spraw trafia do momentu skargi do KNF lub pozwu a ile osób rezygnuje po drodze ...to czysty matematyka
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 09:03   #23
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

ależ oczywiście że tak jest, dlatego od razu trzeba straszyć ich knf, ru i sądem
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 09:21   #24
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Nie wiem czemu tak jest, ale albo nie umiecie rozmawiac z ubezpieczalnia albo ja mam szczescie...

Nie dawno dziadek walnal mi w zderzak, do PZU (ubezpieczalnia sprawcy) zglosilem szkode telefonicznie, babka oczywiscie z automata zaproponowala rozliczenie gotowkowe, bo tak wybiera "az 70% naszych klientow" - a jak, bo trzeba wycenic szkode na mniej, ale Bolek zadowolony bo Zdzichu naprawi u siebie za polowe i jeszcze zostanie na wodeczke. Grzecznie odmowilem, auto ma byc naprawione w ASO, ton pani w telefonie co prawda nie byl tak entuzjastyczny, ale nie bylo oznak sprzeciwu. Na ogledziny sie umowilem w ASO, auto zastepcze dostalem na dwa dni, czyli na czas naprawy, choc musialem na niego czekac dwie godziny bo ubezpieczalnia zapomniala przekazac info wypozyczalni... w kazdym razie, ogolnie z PZU sprawa zalatwiona bez problemow i bez kombinowania.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 09:32   #25
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Atlis, bo naprawiasz auto, gdzie nie ma jeszcze tanich zamienników i ubezpieczyciele nie maja pola do kombinowania
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 15:28   #26
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

jeśli np. ubezpieczyciel korzysta przy pierwszym wyliczeniu np. z Eurotaxu (a chyba w większości tak jest bo jest jest jednym z tańszych programów pod względem licencji), to program z automatu nalicza zamienniki i ewent. amortyzację na oryg. części...
Atlis swoją wypowiedzią tylko potwierdziłeś że większości przypadków odwołują się i ogólnie mega narzekają osoby którą "kombinują"
Masz szkodę z OC zgłaszasz że naprawa bezgotówkowa jak nowy samochód to 100 % uznają Ci części oryg. nowe + refundacja kosztów za wynajem
2 dni wynajmu tak jak to było w Twoim przypadku to jest tak naprawdę nic... standardem jest liczenie 1 dzień na oddanie samochodu + 1 dzień na odbiór więc w Twoim przypadku praktycznie nie było technologi naprawy... więc sprawa prosta jak drut...
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 18:08   #27
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

newrafal, MisiekT - fporzo. no to nie trzeba kombinowac, bo ubezpieczalnie wtedy tez kombinuja.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 18:10   #28
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

taka polska natura i tradycja że z odszkodowania jeszcze musi coś zostać w kieszeni
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-13, 18:11   #29
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jasne, kombinacje najczęściej powodują problemy, ale sprawa jest prosta:
1. nowe auto - eurotax wycenia na nowych gratach
2. stare auto - w katalogach sa już zamienniki (niby w jakości oryginalu, LOL) i automat leci już nizej... nikt nie zabroni naprawić na oryginałach i 20-letniego auta (o ile nie mamy szkody całkowitej), ale trzeba się trochę poboksowac
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-13, 00:07   #30
newrafal
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar newrafal
 
Rafał
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Legionowo/Sochaczew
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
kwiecień
2005
WSC powiat sochaczewski (Sochaczew)
Postów: 370
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
jasne, kombinacje najczęściej powodują problemy, ale sprawa jest prosta:
1. nowe auto - eurotax wycenia na nowych gratach
2. stare auto - w katalogach sa już zamienniki (niby w jakości oryginalu, LOL) i automat leci już nizej... nikt nie zabroni naprawić na oryginałach i 20-letniego auta (o ile nie mamy szkody całkowitej), ale trzeba się trochę poboksowac
Nie ma znaczenia jeśli jest tzw. szkoda całkowita... nie przez przypadek pisze że tzw. szkoda całkowita bo tak naprawdę nie ma w likwidacji szkody z OC sprawcy czegoś takiego jak szkoda całkowita... jest sytuacja że -naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona- to różnica... bo wtedy TU na Twoje życzenie musi Ci wskazać kosztorys który potwierdza że naprawa przekracza wartość pojazdu i dlatego wyliczenia metodą różnicową (wartość pojazdu minus pozostałość)... jeśli w tym momencie przedstawiasz kosztorys z serwisu w który będziesz naprawiać samochód i nie przekroczy on wartości pojazdu (Ty wraz z serwisem tak naprawdę ustalacie jakie mają być części żeby nie przekroczono wartości pojazdu) to ubezpieczyciel nie powinien Ci zabronić takiej naprawy... oczywiście wtedy musowo potwierdzenie po naprawie Fakturą z serwisu i często w zalezności od wysokości szkody TU życzy sobie ogledziny ponaprawcze
__________________
Było F I 99' Jest F II FX Gold 2005' Doszedł S-MAX 2.0


newrafal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Szkoda z ac, szkoda całkowita szol Szkody, Naprawy, Porównania 17 08-06-12 17:09
[Ogólne] szkoda całkowita cywek Szkody, Naprawy, Porównania 5 07-05-11 13:33
[MK2] Szkoda z oc sprawcy Konrad22ww Szkody, Naprawy, Porównania 14 24-09-10 20:34
Szkoda AC ciaptak Szkody, Naprawy, Porównania 3 15-02-09 22:32

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u