Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-01-11, 03:09   #1
pekari
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 8
Domyślnie focus rs mk2 - problem z trakcją

Panowie,
od mniej więcej 2 tygodni mam problem z moim RSem. Tak w skrócie problem wygląda następująco: podczas przyspieszania auto ucieka na prawą stronę... Im niższy bieg i większe przyspieszenie tym większy efekt, wręcz wyrywa z rąk ster!!! (zaznaczam, że znosi tylko w prawo, żeby nie było, że szpera i nie równe drogi). Co ciekawe po ustabilizowaniu prędkości i odjęciu pedału przyspieszenia auto jedzie idealnie prosto... W momencie dotknięcia pedału przyspieszenia od razu zaczyna uciekać na prawą stronę. Dla odmiany podczas hamowania (im większa prędkość tym większy babol) auto zaczyna nurkować w lewo...
Na koniec należy dodać, iż auto zostało już przebadane przez ASO Auto Plaza, włącznie z kompleksową geometrią i zmianą kół na letnie aby wykluczyć wadę opon i nic. Panowie po kilku dniach przekazali, że po konsultacjach z inżynierem z Ford Polska (który nawet nie siedział w aucie) nic więcej nie mogą zrobić, gdyż dostali informację, że te typy tak mają...

Pominąłem w opowieści oczywiście całą masę żenujących rozmów ze specjalistami z ASO Ford....

Pytanie czy macie Panowie pomysł co to może być oraz gdzie ew udać się po pomoc? Jakie ASO Forda podejmie równą walkę z zagadnieniem.

Napisałem do nich (AP) pismo o moim odczuciach i zagrożeniach w związku z powyższym (do wiadomości Ford Polska) i od poniedziałku zamierzam atakować kierownictwo serwisu i Ford Polska.


Pzdr.
pekari jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 10:05   #2
saint89
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar saint89
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2004
DW Wrocław
Postów: 70
Garaż
Domyślnie

Mnie tak nosiło jak miałem rozwalone mocowanie sworznia w zwrotnicy (z lewej strony) ale skoro sprawdzali to kto wie
__________________
Moja Foczka

saint89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 10:10   #3
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

ewidentnie cos sie przesuwa. Tylko teraz pytanie co. Teśc mój miał taki efekt przy wybitej tuleji w wahaczu w escorcie ale to zakładam że by zauwazyli "szpenie" z aso. może poduszka pod silnikiem albo skrzynią?
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 10:26   #4
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

W RS jest specjalna konstrukcja przedniej zwrotnicy, mająca na celu niwelowanie tego efektu, ale z tego co pamiętam, kierowcy rajdowi testujący RS-a stwierdzali, że nie do końca to działa i jednak tak olbrzymi moment obrotowy przenoszony na jedną i to przednią oś, musi generować powyższe zjawisko, więc jeżeli faktycznie samochód jest sprawny, to zaproponuję 2 abstrakcyjne (patrząc przez pryzmat zakupu takiej furki) rozwiązania:
1. Ruszaj powoli (tryb emeryt)
2. Obetnij moc i moment, choćby w V-TECH'u
lub: trzymaj mocno kierownicę, żeby opanować ten dragster (sam chcę kupić coś takiego).

Powodzenia
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 11:28   #5
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Jakby to byka wina samego mementu to auto by myszkowalo przodem przy palowaniu. Ewidentnie masz problem z geometria lub kolami. Podjedz do innego warsztatu na pelna geometrie z wywazeniem opon.
Mozesz jeszcze sprobowac podjechac na stache diagnostyczna na szarpaki.
Naprawde nie oczekuj od ASO wiekszej wiedzy niz wymiana oleju w 1.6
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 14:46   #6
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

No właśnie - z tą fachowością to jest różnie.... Powiem tylko, że w moim 18TDCI/seryjne 280 - 300 Nm (overboost), przy mocnym depnięciu na gaz na niskim biegu, też wyrywa kierownicę z łapek (a to przeszło 100 Nm mniej, niż w RS, tyle że z tym zwrotnicowym wynalazkiem).
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 15:37   #7
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

ja mialem problem ze ściąganiem w lewo przy hamowaniu. pojawilo sie przy ok 2000km przebiegu. w aso stwierdzili ze byl problem w tylnim lewym kole. niestety kierownik serwisu nie chcial powiedziec co bylo przyczyna. od innej osoby z serwisu na odejscie uslyszalem zebym nie oszczedzal tak hebli. i tak sobie mysle ze moze klocek sie przyszklił? prawdy nie poznalem.
Natomiast przy ostrym przyspieszaniu na prostym rownym asfalcie kiere mozna trzymac jedną ręką. jedynie po ostatnim malym pałowaniu zaczęło cos popiskiwac/poskrzypywać jak auto idzie pelnym ogniem. Jaki masz przebieg i czy auto jest bezwypadkowe?
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 15:52   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

skoro jestes z Wawy, to umow sie na sprawdzenie zawiasu i geometrie w ASKO
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-11, 22:12   #9
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Sprawdź belkę poprzeczną z przodu i mocowanie wachaczy. Tam są takie duże śrubki które kiedyś lubiły sie gubić i była nawet akcja serwisowa dla RS500 żeby te śrubki wymienić i zakleić przy okazji. Mi mechanik sprawdził wszystkie śruby pod spodem jak mi hamulce przy cofaniu tłukły i okazało się że niektóre z nich powinny być dokręcone żeby spełniać standardy FORD. Jeżeli to jest to, to zbieżność w sytuacji gdzie auto stoi może być ok ale może się rozjeżdżać przy sytuacjach gwałtownego przyśpieszania lub hamowania. Gdzieś musi być jakiś luz i stąd efekty specjalne.

Fotki kolegi MABZ-a



Co do ściągania w prawo przy przyśpieszaniu: nie zaobserwowałem niczego takiego u siebie w żadnej sytuacji. Mam więcej niż 40 lat, prawo jazdy od 1986, w Świętego Mikołaja nie wierzę. I nikt mi nie wytłumaczy że te typy tak mają !!! To jest jakaś piramidalna bzdura. Niech ci w formie pisemnej wskażą gdzie w dokumentach które otrzymujesz jako Klient z autem jest napisane że taki efekt ma prawo występować.

Nie poddawaj się i daj znać jak poszło.

Co do RevoKnuckle - zazwyczaj wyrywanie kierownicy (czyli torque steer) wynika z tego że oś środka masy koła jest oddalona od osi obrotu zwrotnicy (koła przedniego). W RS przy ET60 (seryjne felgi) ta odległośc jest mała (inna konstrukcja zwrotnicy - RevoKnuckle) i praktycznie nie wyrywa kierownicy (albo co najmniej słabiej). Jak przełożysz felgi z innym ET, dasz dystanse lub w inny sposób zmienisz rozkład masy, to cały efekt idzie papa. Ale to działa na oba przednie koła nie na prawe.
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K

Ostatnio edytowane przez KrisSz ; 30-01-11 o 22:14
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 00:03   #10
pekari
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 8
Domyślnie

[B]Panowie,
wielkie dzięki za odzew... Nie miałem przekierowania na maila i nie wiedziałem, że ktoś podjął w ogóle temat. Nawet rozmawiałem z jednym z kolegów z forum i zasugerował przekopiowanie wątku pod ten dość długi dotyczący RSów aby pojawiła się większa aktywność
Skoro jednak fordowska brać pomaga w znalezieniu rozwiązania to ja spieszę donieść, że geometrię poza tym, że sprawdzili w ASO, ja zweryfikowałem i jest idealnie ustawiona - zbieżność, kąty ... itd.
Co ciekawe z nowych objawów, podczas hamowania obecnie już ściąga nie tylko w lewo ale i w prawo, dzisiaj na Marymonckiej ktoś mi wyjechał i ściągnęło mnie w prawo i obróciło o ok. 30 stopni od osi jezdni... Mało zabawne.
Dodatkowo, rano 2 raz w ciągu 4 dni po przejechaniu 50 metrów na ok. 15-20 sek. zapaliła się kontrolka trakcji i zgasła...

Aha, ktoś zapytał jeszcze o stan auta - nie miało żadnych przygód i ma obecnie przebieg ok. 11000. Tak więc pachnie jeszcze nowością... i nie upalałem nim.

Generalnie z powyższych Waszych podpowiedzi i własnych obserwacji nasuwa mi się myśl, że jest to problem, rzekłbym ze stabilnością przedniego zawieszenia lub belki mocującej silnik - czyt. przesuwanie się, czy też pływanie zwrotnicy (w przypadku zawieszenia) lub silnika wraz z układem przeniesienia napędu, po przyłożeniu siły (momentu) w trakcie przyspieszania lub hamowania.

Teraz polityka
Panowie z AP po wymianie pism w końcu przyznali, że sami sobie nie poradzą z problemem i zaproszą na konsultację kogoś z Ford Polska, w związku z powyższym zostawiłem dzisiaj auto w serwisie. Nie wiem skąd taka zmiana, może ktoś z Ford Polska do nich dzwonił, bo ja przeprowadziłem rozmowę w nawiązaniu do korespondencji pisemnej i obiecano zająć się tematem.
Zobaczymy co się zadzieje. Jak nic nie wymyślą sam zweryfikuję spód auta i chętnie spotkam się z jakimś użytkownikiem RSa z Wawy i okolic na jakimś teście, może w trakcie jazdy jakiś pomysł się pojawi.

Dzięki Panowie za wsparcie, ja generalnie nie zamierzam odpuszczać tym bardziej, że to duży babol. Namierzyłem nawet starego znajomego w TVN Turbo, z którym kiedyś kręciliśmy coś w Ułężu i jego koledzy z odpowiedniego działu zainteresowali się tematem "słabo" działającego RS... i wyrazili chęć spotkania i nakręcenia jakiegoś filmiku.

Będę informował na bieżąco.

Pzdr.
A
pekari jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 11:32   #11
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Jeżeli uważasz że mechanicznie jest ok a bez powodu zapala Ci się lampka trakcji, to być może któryś z czujników zwariował i "drugi" kierowca w aucie czyli komputer decyduje za Ciebie którą stronę mocniej hamować i takie efekty specjalne się pojawiają.

Może na próbę wyłącz elektronikę (EBS,TCS,ABS - wyjęcie bezpieczników ? jeżeli się da) i w kontrolowanych warunkach (nie na ulicy) zobacz czy ściąga. Jak nie - to elektronika gdzieś zwariowałą. Jak Tak - coś mechanicznie musi być nie halo.

Oczywiście mogę się mylić ....
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 17:57   #12
pekari
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 8
Domyślnie

Nie uważam aby mechanicznie było ok. Wręcz przeciwnie tak jak napisałem powyżej.
Uważam, że coś pływa... Nie mniej jednak jak specjaliści z Forda znowu nic nie znajdą zacznę od odpięcia elektroniki tak jak poradziłeś. Swoją drogą żałuję że wcześniej nie wpadłem na pomysł aby wyjąć bezpieczniki....


Pzdr.
A
pekari jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 18:43   #13
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał pekari Zobacz post
Swoją drogą żałuję że wcześniej nie wpadłem na pomysł aby wyjąć bezpieczniki
cóż człowiek cały czas się uczy.
Co do tych śrób odkręcających się TO KOPARA MI OPADŁA.
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 19:56   #14
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Powoli czar pryska
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 22:38   #15
pekari
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 8
Domyślnie

Przyznam, że jeszcze mam wiarę, iż pojadę swoim RSem pełnym ogniem i zapomnę o tym prawo skręcie. Niemniej jednak jestem "lekko zniesmaczony" takim stanem rzeczy...
pekari jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 23:35   #16
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Mi tam czar wcale nie prysł.

Jak w każdym aucie coś musi padać a to autko zdaje się do słabeuszy raczej nie należy. Historia chorób wieku dziecięcego jest raczej długa: wybuchające kolektory dolotowe, spadek mocy pomiedzy 3 a 4 tys obrotów, na starych mapach wcale nie osiągał 305 KM, odkręcający się od turbiny downpipe, odkręcające się śruby mocowania belki, walace przy cofaniu hamulce, nierówne zdzieranie opon, cieńki lakier w białym, spryskiwacze smarkające na maskę, trudno zamontować hak, gaz się da (jak było widać na jednym zdjęciu z tego forum), fotele nie mają regulacji pionowej a w masce są jakieś dziury zatkane plastikami za grube pieniądze no i pali jak cholera (Buhahaahha). Nic tylko się powiescić - w takiej sytuacji chętnie przyjmę w spadku drugiego RS-a dla żony

Jak kupowałem byłem świadom co robię, ale to absolutnie nie psuje mi przyjemności z jazdy. To jest auto i jak każdy mechanizm potrafi się psuć. Znacznie bardziej powalająca jest słaba jakość serwisu. Jest paru ogarniętych mechaników (niekoniecznie w ASO) i przed tymi czapki z głów ale w wiekszości ASO po prostu nie wiedzą co robią. Nie odpuszczaj nie trać wiary i daj znac co Panowie z Ford PL wymyślą.
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K

Ostatnio edytowane przez KrisSz ; 02-02-11 o 23:37
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 08:08   #17
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KrisSz Zobacz post
no i pali jak cholera
zartujesz? przecież to cholernie ekonomiczne auto jak się nie ma kupy zamiast mózgu. ale ma zajebistą wadę po za tymi innymi co wymieniłeś. wczoraj musialem troche polatac w trasie mondkiem 1.8TDCi 125KUCA przez pierwsze 100km zastanawiałem sie czy aby turbo pompuje bo nic nie przyspieszał a wyprzedzanie było koszmarem.
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-11, 23:46   #18
pekari
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 8
Domyślnie

Generalnie trafiłeś w punkt - poziom obsługi serwisowej. Generalnie spychologia i brak stosownych kompetencji. Ręce i nogi opadają... Chłopaki powinni zabrać auto (nawet nie mówię, że dać zastępcze), zrobić burzę mózgów (jeżeli mają) i zwrócić sprawne auto z informacją na koniec - ogarnęliśmy problem, sorry za kłopot, gdyby coś się działo proszę dzwonić, jesteśmy do dyspozycji. Może to idealny świat ale sam jestem usługodawcą i staram się tak postępować względem moich klientów, bo wiem, że warto.

KrisSz - swojego RSa nie oddam, ale mogę się zamienić skoro dysponujesz identycznym egzemplarzem jak mój Zakładam jednak, że "nie skręca w prawo"
Pzdr.
A
pekari jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 08:14   #19
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Jak się trochę zestarzejesz też nie będziesz już (być może) potrzebował tyle ognia pod gazem. Tango trzeba wysłać na kuracje >140 kucy
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 09:01   #20
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Przemek - Kupa zamiast mózgu to może być jeden z powodów wysokiego spalania. Ja pocieszam się że u mnie to krótka trasa (4km) i pogoda/korki. Jak jadę dalej albo w trasę to spalanie spada. Ale przestałem się już spalaniem przejmować - średnio jest 30% drożej niż w innych fokach z beznyną 1,6 ale poziom fanu jest 300% wyższy.

Pekari - zamiana foki nie rozwiązuje głównej kwesti - chodziło o to żeby były 2 a nie jedna . Trzymam kciuki - daj znać jak to się skońćzy - podobna przypadłość może dotknąć każdego z posiadaczy RS-a.

Wyzwaniem rzeczywiście może być zakup następnego auta po RS-ie. Będzie trudno znaleść auto o podobnym charakterze i osiągach.
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K

Ostatnio edytowane przez KrisSz ; 03-02-11 o 09:04
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 11:13   #21
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KrisSz Zobacz post
Przemek - Kupa zamiast mózgu to może być jeden z powodów wysokiego spalania. Ja pocieszam się że u mnie to krótka trasa (4km) i pogoda/korki.
Myślalem ze o tym spalaniu to tak zażartowałes. Nie zamierzałem Cie obrazić. ja srednio robie ok 40km dziennie z czego 20 w jedna. zanim auto się rozgrzeje to już pól trasy potem małe koreczki i jestem w firmie. komp pokazuje 12,5 a dystrybutor 13,2. przy podobnym stylu jazdy poprzednie moje 1.6 wychodziło 10-11l/100. a fan jazdy
Cytat:
Napisał KrisSz Zobacz post
jest 300% wyższy
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 12:59   #22
Pramus
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar Pramus
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2008
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
maj
2012
EBR powiat brzeziński (Brzeziny)
Postów: 828
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Przemek Deja Zobacz post
komp pokazuje 12,5 a dystrybutor 13,2. przy podobnym stylu jazdy poprzednie moje 1.6 wychodziło 10-11l/100.
Moje 1.6 przy palowaniu do bolu pociagnelo kolo 11 litrow (okolo, dokladnie nie moglem sprawdzic bo nie lalem do pelna). Na codzien jak sobie raz na czas przycisne (ile tam 1.6 daje) pali kolo 8litrow- frajda z jazdy w porownaniu do RSa mierna
Pramus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 15:46   #23
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pramus Zobacz post
Moje 1.6 przy palowaniu do bolu pociagnelo kolo 11 litrow
ale moje mialo 122KM i 165Nm i wciągalo seryjne 2.0 z palcem w... a przy ostrym pałowaniu wyszedł 25/100

---------- Post dodany o 15:46 ---------- Poprzedni post był z 15:45 ----------

Cytat:
Napisał KrisSz Zobacz post
lub trasę to do 20l/100
nie wiem jak u mnie wyszło ale 1/4baku wg wskażnika ledwie starcza mi czasami na 60km
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 15:49   #24
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

[QUOTE=Przemek Deja;535938]ale moje mialo 122KM i 165Nm i wciągalo seryjne 2.0 z palcem w... QUOTE]

Bo kierowca tamtego wozu wcześniej pił calutką noc i nie wiedział gdzie jest góra a gdzie dół.....
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 15:53   #25
Pramus
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar Pramus
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2008
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
maj
2012
EBR powiat brzeziński (Brzeziny)
Postów: 828
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Przemek Deja Zobacz post
ale moje mialo 122KM i 165Nm i wciągalo seryjne 2.0 z palcem w...
U mnie tylko przepustka- na lekki zamach szkoda mi kasiorki
Ale 25litrow jak Ci polknal, to nie wiem jakiego rodzaju to bylo palowanie, ale ciezko mi to sobie wyobrazic
Pramus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 09:24   #26
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Evo IX
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 13:02   #27
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Co wy marudzicie. Mondek 2.0B przy pałowaniu po Wawie wciąga 18, na trasie 12~13
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 14:37   #28
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Przemek - ja się wcale nie obrażam mam sporo dystansu do własnej osoby, talentów i ograniczeń więc pełny luzik......

Co do spalania to u mnie jest jakie jest a tak konkretnie średnio 14,65 l/100 - jak korki i tylko krótka trasa 4km dom- fabryka bez wyjazdu dalej w miasto lub trasę to do 20l/100 (jak w użyciu 2 pierwsze biegi, max 30km/h w korku - średnia koło 13 km/h). Pełna historia choroby w linku poniżej:

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/23989
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 16:21   #29
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Przy upalaniu to i powyżej 30l/100 poleci .....spali tyle ile wlejesz.Nie myśl o tym. Są osiągi - jest zabawa
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-11, 17:09   #30
Pramus
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar Pramus
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2008
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
maj
2012
EBR powiat brzeziński (Brzeziny)
Postów: 828
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KrisSz Zobacz post
Są osiągi - jest zabawa
Chiba nie wypatrzyles ze mowie o swoim i Przemkowym 1.6
Pramus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Problemy z trakcją na prawych zakrętach Przemek_ST Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 38 20-06-11 01:23
Focus 1 - problem z zawieszeniem Streetlegal Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 13 14-09-10 19:44
[MK1] Problem z jazdą focus I artur_mlody Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 10 17-06-10 21:27
[MK1] Problem z jazdą focus I artur_mlody Inne techniczne 2 14-06-10 02:07
focus gold fx - mam problem !! Mieciu Inne techniczne 10 23-08-05 13:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u