Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-07-06, 13:38   #1
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie Gdzie ( i jak) naprawiać? - FFII

Cześć.
W dniu dzisiejszym dzięki @#%^&* panu, który raczył zjechać z pasa dla skręcających w lewo na pas środkowy, by "szybciej" pokonać skrzyżowanie mam teraz takiego focusa ( 7-miesięcznego )


sorry za jakość - zdjęcie z kom.

Niestety mimo,że wgniecenia nie są zbyt groźne to dość mocno wgnieciony jest tylny błotnik i tu jest problem... co lepsze- zgodzić się na wycinanie czy naprawę i szpachlowanie?
Oczywiście koszty pokryte będą z OC sprawcy, chociaż mam pewne obawy ,bo to Link 4 .,ale co będzie "lepsze" dla samochodu?
Jestem jeszcze przed wizytą rzeczoznawcy, na wycenę też przyjdzie mi poczekać kilka dni, a za dwa tygodnie mam jechać na urlop Zastanawiam się też nad wyborem warsztatu.... naprawiał ktoś z Was na Uczniowskiej ( OMC)? Niestety nie mają podpisanej umowy z LINK4, co dodatkowo komplikuje sprawę.. trzeba zapłacić najpierw z własnej kieszeni,a poźniej odebrać od ubezpieczyciela....
Za wszelkie sugestie i rady będę wdzięczny.
Pozdr.
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-06, 17:19   #2
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Co do techniki naprawy, to faktycznie ze zdjecia ciezko stwierdzic
Jesli da sie wyklepac na zimno (tylko nie przypadkiem po podgrzaniu palnikiem ), to lepiej jest wyklepac, zagruntowac i szpachlowac.

Jesli sie nie da, to trzeba wycinac, ale wtedy nie ma mocnych, zeby za jakis czas na spawach nie rdzewialo

Co do Link4, warsztatu, etc., to juz niech sie koledzy wypowiedza, bo ja niemiejscowy jestem.
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-06, 22:03   #3
marcinb
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 69
Domyślnie

a przy 7 miesięcznym aucie chyba należało by się upierać zeby ubezpieczalnia pokryła koszty naprawy w ASO, powinieneś mieć 2 letmią mechaniczną gwarancję 3 lata lakier o perforacji to nie wspomnę.
daj znać czy można w ten sposób załatwić sprawę i obym nie musiał tego ćwiczyć
a tak wogóle to współczuję, a takimu skur........ jak ten gość co ci to zrobił to by trza furę młoteczkiem wyklepać i to całą. W katowicach tacy szmaciarze też się zdarzają
marcinb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-06, 17:28   #4
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Artpe,

radzę ci tylko i wyłącznie robic przez rozliczenie bezgotówkowe.
Zadzwoń do linka i dowiedz siem, z którym ASO mają umowę na bezgotówkowe.
Nawet jeżeli to nie będzie twoje flotowe, czy "domowe" aso.
Jak zapłacisz, a później będą mieli oddawac to będziesz mógł się liczyc z potrąceniami kwoty ze strony link.
Jak zrobisz bezgotówkowe to płacisz tylko vat przy odbiorze (firma). Jak z os fizycznymi to nie wiem. W każdym razie o zwrot ewentualnych uszczerbków i potrąceń od kwoty naprawy walczyc będzie aso a nie TY.

Co do uszkodzeń to blotnik będziesz miał na 90% cięty.
Niedawno robiłem z ac focusa 1 i miał podobnie tyl przetarty tyle, pojechał po słupku. Błotnik był ciety.
Z drugiej strony dało by sie to zrobic w nieautoryzowanym za 600,-

Cokolwiek zrobisz, pamiętaj w link nie bez powodów mają tak niskie stawki za OC
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-06, 17:34   #5
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artpe
Niestety mimo,że wgniecenia nie są zbyt groźne to dość mocno wgnieciony jest tylny błotnik i tu jest problem... co lepsze- zgodzić się na wycinanie czy naprawę i szpachlowanie?
Miałem podobną przygodę, w wersji light. Ja osobiście nie zgodziłbym się na cięcie. Fakt, element miałbyś nowy, ale nie wiem czy przyglądnąłeś się gdzie byłoby wycinane ... ze względu na niechlubne opinie o FF i rdzy wolałbym szpachlę.
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-06, 20:15   #6
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał cisza
Artpe napisał/a:
Niestety mimo,że wgniecenia nie są zbyt groźne to dość mocno wgnieciony jest tylny błotnik i tu jest problem... co lepsze- zgodzić się na wycinanie czy naprawę i szpachlowanie?

Miałem podobną przygodę, w wersji light. Ja osobiście nie zgodziłbym się na cięcie. Fakt, element miałbyś nowy, ale nie wiem czy przyglądnąłeś się gdzie byłoby wycinane ... ze względu na niechlubne opinie o FF i rdzy wolałbym szpachlę
Raczej tutaj będzie decydowała technologia naprawy wg katalogu Forda. Wybór będzie conajwyżej pomiędzy utratą gwarancji a jej kontynuacją.
Serwis musi zarobic jak najwięcej

pozdr
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-06, 13:39   #7
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gimnastikball
Artpe,

radzę ci tylko i wyłącznie robic przez rozliczenie bezgotówkowe.
No właśnie z tym jest problem,bo żadne ASO FOrda w Wawie nie ma podpisanej umowy na rozliczenia bezgotówkowe. Można zrobić to jednak w inny sposób - upoważnić warsztat do naprawy, renegocjacji kosztów i odbioru pieniędzy itp.
Na razie czekam na wycenę, wszystko będzie zależało od niej. Można się też rozliczyć na podstawie faktur... LINK zapewnia,że nie bedzie z tym problemu... zobaczymy.
Co do samej technologii naprawy to w dwóch ASO powiedzieli mi,żeby błotnik naprawiać -chyba będę za...... prawdopodobnie szpachli nie będzie dużo.... a cięcie błotnika i tak by się wiążało z wyrównywaniem szpachlą...
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Gdzie zamontować czujniki parkowania w FFII kombi? ToMeK.sZ Elektryka, audio i alarmy 7 13-06-09 22:29
[FFII] Gdzie mozna kupic cos do FFII ?? Muniek Tuning mechaniczny 20 01-06-08 14:25
Gdzie naprawiać Fokę II - pomorskie/warmińsko-mazurskie Azaziz Serwis i gwarancja 7 26-03-07 19:00
[FFI] ASO nie umie naprawiać!!! Aras Serwis i gwarancja 4 18-04-06 09:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u