Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-08-08, 14:34   #1
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie Kolory przewodów - centralny zamek

Witam!
Zabrałem się za podłączanie sterownika zamka centralnego. Tzn. mam centralny, tyle że z kluczyka a chciałbym mieć z pilota. Moduł który kupiłem podłącza się 4 przewodami, z czego 2 to masa. Następne 2 podłączyć trzeba do przewodu czarno-zielonego i czarno-pomarańczowego. Przewody zlokalizowałem wg instrukcji w progu kierowcy. Z pierwszym nie było problemu. Co do drugiego to są dwa takie przewody o tym oznaczeniu. Z pewnością jeden z nich jest czarno-pomarańczowy a drugi pomarańczowo-czarny... Jak je odróżnić? Mało tego - spodziewałem się że jeden z nich będzie miał identyczną średnicę jak przewód czarno-zielony ale niestety tak nie jest.
Może ktoś się w tym grzebał i pomoże?
Dzięki z góry.

A może jeszcze z innej strony: może ktoś wie jakie kolory przewodów idą od przełącznika "lock" w drzwiach kierowcy? W innych tematach wyczytałem że zamek Foki sterowany jest masą. Znalezione przeze mnie przewody w progu, po podaniu na nie masy nie wywołują żadnej reakcji zamka.
Jutro najprawdopodobniej ściągam boczek z drzwi kierowcy i wtedy powinno się wiele wyjaśnić.
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-08, 00:45   #2
sharpmw
Turysta
 
Avatar sharpmw
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wągrowiec - WLKP
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2007
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

Oba przewody masz za schowkiem po stronie pasażera w 16-to pinowym, zielonym złączu.
Czarno-zielony (otwórz) - poz.13, czarno-pomarańczowy (zamknij) - poz.1.
__________________
sharpmw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-08, 10:06   #3
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie

No to dorzucam swój punkcik dla ciebie Wszystko działa jak należy - kolory się zgadzają. Jak mi jeszcze powiesz czy w tej wiązce jest przewód na który po podaniu masy otworzy się bagażnik to okrzyknę cię świętym No i jakiego on jest koloru oczywiście.

Aha - no i potwierdzam na 100% sterowanie masą, bo we wcześniejszych tematach bywały wątpliwości.
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-08, 20:57   #4
sharpmw
Turysta
 
Avatar sharpmw
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wągrowiec - WLKP
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2007
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

Sprawdź czarno/niebieski kabel obsadzony na pierwszym pinie złącza opisanego (jeśli się nie mylę) C-F za skrzynką bezpieczników koło miejsca kierowcy.
__________________
sharpmw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-08, 18:08   #5
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie

Kurde - nie mogę zlokalizować tego przewodu. Dobrałem się do złącz przedstawionych na fotce ale tam jest kilka przewodów tego koloru. Czy w w tej wiązce też jest szukany przeze mnie przewód?

Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-08, 01:15   #6
sharpmw
Turysta
 
Avatar sharpmw
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wągrowiec - WLKP
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2007
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

A który rok auta, bo FF1 przed liftem różnią się od poliftowych. Te pierwsze (do '00) miały do klapy czerwono/niebieski 1mm2 w progu kierowcy, drugie - jak wyżej.
__________________
sharpmw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-08, 06:05   #7
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie

Mam '99 więc łapię się na czerwono-niebieski
__________________
Witajcie Witajcie!
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-09-08, 11:30   #8
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

czyli tak:
Czarno-zielony (otwórz) - poz.13, czarno-pomarańczowy (zamknij) - szukam za schowkiem
czerwono/niebieski - szukam w slupku dolnym kolo kierowcy - dlaczemu tam???

Crayou, znaczy ze sie zalozyles, wszystko zgadzalo sie z opisem? tez bede montowal wiec pytam :P
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-08, 10:30   #9
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie

Jeżeli chodzi o drzwi to wszytko hula jak napisał sharpmw. Dzisiaj będę bawił się z bagażnikiem. Czarno-niebieski przewód okazał się być niewłaściwy.

No i jestem po działaniach na bagażniku. Zlokalizowałem przewód (był zdaje się tylko jeden w tych barwach), ale po podaniu masy nic się nie stało Może to nie ten przewód a może bagażnik sterowany jest plusem? Czekam na opinie sharpmw albo innego biegłego w tym temacie. Może od razu podpowiedzą gdzie się wpiąć w kierunki albo którędy najlepiej i najłatwiej przeciągnąć przewód ze sterownika pod maskę do syrenki?
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-08, 21:02   #10
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Crayou
Czarno-niebieski przewód okazał się być niewłaściwy.
wczesniej wyczytalem ze czerwono niebieski, wiec?



jesli chodzi o kierunki to ostatnio montowalem znajomemu w escorcie centralny i kabelek ktory dawal impuls na kierunki (szt.1) trzeba bylo rozgalezic na 2 szt. i przez diody prostownicze podlaczyc pod odpowiednie kabelki za bezpiecznikami, hula az milo



Crayou, jaki model alarmu/centralki wybrales i jakie koszty??? polecisz cos?
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-08, 23:20   #11
sharpmw
Turysta
 
Avatar sharpmw
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Wągrowiec - WLKP
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2007
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

Chłopaki dałem tu kiedyś rozpiski FFI http://forum.focusklubpolska.pl/view...=301728#301728 (in inglisz). Macie tam kabelki, kolory, miejsca we wtyczkach i takie inne pierdoły potrzebne do włożenia alarmu do auta
Crayou - nie pamiętam dokładnie ale sterowanie klapy było bodajże plusem - sprawdź kontrolką poprzez żarówkę.
__________________
sharpmw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-08, 11:36   #12
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie

Hoss - ja kupiłem ten http://moto.allegro.pl/item429672585..._kierunki.html
Jest jeszcze wersja bez bagażnika, jakieś 20zł tańsza chyba.
Wybrałem tego sprzedawcę bo to rzut beretem ode mnie i odbierałem osobiście.
__________________
Witajcie Witajcie!
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-08, 12:02   #13
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

jak juz opanujesz ten kabel od klapy to daj znac + jakiegos malego opisa, bede wdzieczny
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-08, 13:25   #14
Crayou
Turysta
 
Avatar Crayou
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Police
Postów: 42
Domyślnie

Jak tylko ogarnę temat to napiszę parę słów.
__________________
Witajcie Witajcie!
Crayou jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-08, 16:28   #15
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hoss
jak juz opanujesz ten kabel od klapy to daj znac + jakiegos malego opisa, bede wdzieczny
Ja podłączyłem sie do przewodu żółto czarnego (jak dobrze pamiętam, on biegnie w dół ale nie udało mi się go znaleźć w złączu pod bezpiecznikami) jest takie złacze w lewym słupku między szybą przednią a drzwiami kierowcy (juz nad deską ). Trzeba zdjąc tapicerkę i jest tam złaczka taka sama jak ta co jest przy zamku. Ostrożnie z plastikową tapicerką bo są tam takie dwa zatrzaski które sie łatwo łamia i to w osłonie .
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-08, 22:12   #16
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

jakies postepy w pracach?, ma ktos gotowca jak to ustrojstwo zamontowac?
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-08, 23:35   #17
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hoss
jakies postepy w pracach?, ma ktos gotowca jak to ustrojstwo zamontowac?
Podpowiem gdzie można znaleźć potrzebne przewody lecz sposób podlączenia w/g własnego uznania, takie rzeczy nie powinny być robione standardowo bo to ułatwia złodziejom robotę.
Ja włączyłem sie w przewody w róznych miejscach w wiązkach i starałem się zrobić to tak aby nie było łatwo sie do tego dostac (nameczyłem się przy tym okrutnie). Centralke też musisz dobrze schować, pamiętając jednak aby antena nie była za mocno zasłonięta metalowymi osłonami bo to osłabi zasięg pilota.

Foka rok 2000 Kombi, Diesel
Alarm safe car lub fai 440

Z alarmu przewód Biały (Kierunkowskazy przewód z wlutowanymi diodami - Podłączamy oddzielnie do przewodów niebieskiego i niebiesko-czarnego umieszczonych w złączu w lewym progu (nogi kierowcy)
Z alarmu przewód czerwony +12V - podłaczamy np do przewodu czerwonego grubego za złaczem bezpieczników wtyczka opisana jako CP.
Z alarmu przewód Brązowy Syrenka - podłączamy do czerwonego (+) z syrenki. Minus syrenki na mase w komorze silnika.
Z alarmu przewód czarny (-) - Na masę podkręcamy do karoserji pod jakąś śrubę.
Z alarmu przewód żółty +12V po stacyjce - podłączamy do zielono-żółty gruby znajduje się za bezpiecznilami wtyczka CD.
Z alarmu przewód pomarańcz Przekaźnik blokady zapłonu (-) - podlaczamy do dostarczonego przekaźnika pin 85. Pin 86 przekaźnika dajemy do przewodu +12V po stacyjce. Tniemy jakiś obwód nprozrusznik - kabelek szary gruby wtyczka CD za bezpiecznikami.
Z alarmu przewód zielony (-) dzrzwi przez diody (nie było w zestawie) podłączamy do pinów 13,14 we wtyczce C-F, pin 14 drzwi kierowcy czarny-żółty, Pin 13 czarny-niebieski pozostałe drzwi .
Z alarmu przewód fiolet - Nie podłaczony (prawdopodobnie do drzwi sterowanych (+) w foce nie dotyczy).
Z alarmu przewód czarny-czerwony światła stop - kabelek wychodzi z lewego przelacznika pedał hamulca (nie pamiętam koloru) kabelek jest też w złączce lewy próg (tam gdzie kierunkowskazy)
Z alarmu przewód szary - 2 kanał do np. domukania zamków (nie podłączałem niemam centralnego z domykaniem)
Z alarmu 3 kanał szary-czarny - przewód czarno-żółty z przełacznika do otwiernia tylnej klapy (Kombi).

Sterowanie zamykaniem/otwieraniem drzwi podłączamy do przewodów w zielonej wtyczce centralki zamka centralnego która znajduje się za zchowkiem po stronie prawej pasażera, taka małe plastikowe pudełeczko. Ja mam najprostszą centralkę z jedną zielona wtyczką.
(Tam też znajduje się komputer, sterujacy pracą obwodów WIĘC OSTROŻNIE !!! Wielka metalowa prostokątna puszka)
Z alarmu przewód zielony (Zamyka drzwi)- podłączamy do przewodu brązowo-czarnego
Z alarmu przewód niebieski (Otwiera drzwi)- podłączamy do czerno-zielony.
Z alarmu przewód różowy i pomarańczowy - zwieramy razem podłączamy do masy (-)

Do potrzeb instalacji alarmu wykonałem prostą prubówkę. Która ułatwiła mi wyszukiwanie odpowiednich przewodów bez powodowania zwarcia.
Bierzemy dwa przewody i dowolną żarówkę samochodową na 12V, podłączamy przewody do żarówki i dajemy jeden koniec przewodu do zacisku (+) najprościej do akumulatora. Drugim końcem dotykamy do jakiegoś pinu który chcemy sprawdzić np. brązowo-czarnego we wtyczce z centralki centralnego zamka i zamykamy drzwi przyciskien kierowcy. Jak błyśnie nasza żaróweczka to naczy że poszdł impuls zamkniecia. (jak podamy na ten przewód impuls z naszego alarmu to powinny sie zamknąc drzwi).

Jak już pisałem te miejsca są domyślne gdzie można znaleźć przewody zalecam pokombinowanie z samym właczeniem przewodów żeby nie było łatwo alarmu rozbroić. Złodziej ma na to kilka minut i jak bardzo mu to utrudnimy to rośnie sznsa na to że nie ukradnie auta.

(Opis ten starałem się pisać tak aby mógł z niego skożystac ktoś mniej wprawiony w instalacjach tak że proszę wybaczyc forme )

pozdrawiam arti32
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-08, 00:33   #18
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie


to sie nazywa opis

Cytat:
Napisał arti32
Z alarmu 3 kanał szary-czarny - przewód czarno-żółty z przełacznika do otwiernia tylnej klapy (Kombi).
a konkretnie gdzie go moge zlokalizowac, tzn. w ktorej czesci foczki i czym miales sterowanie z centralki alarmu ( +,-)???
jak Ci to smiga, bez problemu?
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-08, 00:41   #19
horus
Turysta
 
Avatar horus
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Gostyń
Postów: 30
Domyślnie

Wie może ktoś jak sprawdzić centralkę ? Z pilota mogę tylko otwierać zamykam kluczem czasami nawet kluczykiem nie zamknę. Jestem po wymianie zamka teraz zastanawiam się nad centralką po podaniu masy na czarno-zielony o ile dobrze pamiętam otwiera się a przy dłuższym przytrzymaniu zamyka się . Otwieranie i zamykanie na jednym kablu ??
horus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-08, 20:54   #20
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hoss

to sie nazywa opis

Cytat:
Napisał arti32
Z alarmu 3 kanał szary-czarny - przewód czarno-żółty z przełacznika do otwiernia tylnej klapy (Kombi).
a konkretnie gdzie go moge zlokalizowac, tzn. w ktorej czesci foczki i czym miales sterowanie z centralki alarmu ( +,-)???
jak Ci to smiga, bez problemu?
Sterowanie tylko (-)

Kolego ja mam ten przelącznik na desce po lewej stronie taki trójkątny z narysowanym autkiem , naciskam i otwiera mi klapę.
Podłączyem pod niego przewód czarno-żółty od szarego z alarmu i otwiera.
Na pilocie też naciskam dwa przyciski i otwiera klapę.

Masz otwieranie elektryczne czy tylko kluczyk ?
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-08, 00:11   #21
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał arti32
Masz otwieranie elektryczne czy tylko kluczyk ?
mam otwieranie z przycisku i z kluczyka

tak przy okazji tego przycisku - czy on jest podswietlany, tzn; czy to autko powinno sie swiecic tak jak np; przyciski od szyb?
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-08, 21:38   #22
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hoss
Cytat:
Napisał arti32
Masz otwieranie elektryczne czy tylko kluczyk ?
mam otwieranie z przycisku i z kluczyka

tak przy okazji tego przycisku - czy on jest podswietlany, tzn; czy to autko powinno sie swiecic tak jak np; przyciski od szyb?
Czy się świeci to nie wiem, nie sprawdzałem.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-08, 13:46   #23
horus
Turysta
 
Avatar horus
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Gostyń
Postów: 30
Domyślnie

Otwieranie i zamykanie na jednym kablu ?? Syndrom zepsutego modułu ??
horus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 20:49   #24
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

Zdecydowalem sie tylko na sterownik zamka centralnego, juz mam zakupiony, oto instrukja:
manual cetr. 001.jpg

no i wszystko potrzebne do podlaczenia znajde tu w zielonej wtyczce:
GEM focus 01.jpg

jutro sie zabieram za montowanie, moze ma ktos gotowy sposob podłaczenia
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 21:17   #25
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Wygląda że masz w aucie tylko centralny zamek, bez alarmu.
Ja też ma taką centralkę bez podwójnego ryglowania a to fajna funkcja - szkoda.

Oznaczenia centralek

CL- central lock (centralny zamek)
DL- double lock (podwójne ryglowanie)
RC- pilot na podczerwień
IS - (Internal Scaning) wewnętrzne czujniki ruchu
AS - to alarm system
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 21:28   #26
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

wystarczy poszperac w tej zielonej wtyczce czy lepiej w nogach kierowcy po lewej stronie?
i podlaczam przez opis "sterowanie masami"?
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 21:36   #27
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hoss
wystarczy poszperac w tej zielonej wtyczce czy lepiej w nogach kierowcy po lewej stronie???
Nie wiem czy obok pasażera będa np. kierunkowskazy, podejzewam że będziesz musiał z obu wtyczek. Ale najpierw posprawdzaj bo jak się da z jednej to lepiej z jednej.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 21:40   #28
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

kurde, jak podlaczalem koledze w escorcie to bylo sterowanie "+" facio od alarmow powiedzial ze fordy maja wszystkie "+" sterowanie a tu taka niespodzianka
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 22:03   #29
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hoss
kurde, jak podlaczalem koledze w escorcie to bylo sterowanie "+" facio od alarmow powiedzial ze fordy maja wszystkie "+" sterowanie a tu taka niespodzianka
może w escorcie jest plus.
W focusie to napewno sterowanie minusem u mnie na 100%.
Możesz sprawdzić przez podanie minusa przez zaróweczke. Żaróweczkę w szereg jeden kabelek na (-) Lub do karoserii drugim dotykaj do kabelków od sterowania centralnym.
Jak załączy zamek to sterowanie minusem jak nie załączy zamka to przełacz kabelek z masy (-) na plus a drugi podłacz do kabelka sterujacego zamkiem, jak załaczy to sterowanie (+) Plusem.
Dobrze jest wykożystac jakis kawałek sztywniejszego drutu i sprawdzać za wtyczkami przez wtyknięcie obok przewodu, tam są blaszki , nie trzeba ciąć izolacji do sprawdzenia.

Jak masz jeden kabelek od żaróweczki na (-) i trafisz drugim na kabelek z napięciem to sie zapali żaróweczka i nie będzie zwarcia. I odwrotnie.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 22:32   #30
Hoss
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Hoss
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
SZ Zabrze
Postów: 1 013
Garaż
Domyślnie

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2008 22:06 ]
operacja zakonczona sukcesem, wszystko robilem zgodnie z opisem, pozostalo mi juz tylko podlaczyc kierunkowskazy i bedzie wsio

jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego jak zamkne z klucza nie moge otworzyc z pilota? musze dac impuls zamykania z pilota i wtedy dopiero sie otworzy pilotem
taka sama sytuacja jest z otwieraniem z klucza...

arti32, dzieki za opis, pozdrawiam.
_________________
__________________
Hoss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Centralny Zamek Lukaszz Elektryka, audio i alarmy 2 19-12-11 20:58
[MK1] Pilot sterowania radiem. Kolory przewodów. artax Elektryka, audio i alarmy 12 19-10-11 21:15
Centralny zamek Mr. T Inne techniczne 6 25-08-10 17:56
centralny zamek edi-ed Elektryka, audio i alarmy 0 19-12-09 18:58
centralny zamek bantiru1 Elektryka, audio i alarmy 15 01-04-09 21:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u