Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-07-09, 20:23   #1
Maciekd
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
marzec
2015
Postów: 17
Domyślnie [FFII] Radio 6000CD i problem z funkcją zest. głośnomówiąceg

Witam
Mam oto taki problem

W swoim aucie (FF II 2006) mam radio 6000CD z funkcją zestawu głośnomówiącego Bluetooth. Używałem bez problemu tej funkcji z moim dotychczasowym telefonem SE K750i. Działało to tak, że gdy ktoś dzwonił, na wyświatlaczu radia pojawiała się informacja o przychodzącym połączeniu "INCOMING", a po chwili pokazywał się numer dzwoniącego. Niedawno przesiadłem się na SE C905 i w przypadku tego telefonu, na radiu pokazuje się tylko informacja o przychodzącym połączeniu, a dalej numer już się nie pokazuje.
Jeśli chodzi o ustawienia radia to nie widzę nic (oprócz włącz/wyłącz bluetooth czyli BT ON i OFF), co mogłoby się wiązać z funkcją zestawu głośnomówiącego (w instrukcji też nic nie znalazłem). W telefonie również nie ma raczej nic takiego czego nie byłoby w K750 - całość podłączenia sprowadza się do wyszukania na telefonie radia, wklepaniu kodu 0000 i koniec. Dlaczego zatem na jednym telefonie numer jest przekazywany do radia a na innym nie. Może ktoś z użytkowników zna odpowiedź i wie co zrobić, żeby działało.

Dodam, że poza tym wszystko działa OK - rozmowy są poprawnie przekazywane do radia. Jedynie nie pokazuje się ten numer dzwoniącego, czyli po prostu nie wiem kto do mnie dzwoni, co jest dosyć irytujące, zwłaszcza gdy telefon mam w kieszeni

Pzdr
Maciek
Maciekd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-09, 15:04   #2
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Zobacz czy przypadkiem nie masz wyłączonej Zdalnego trybu SIM. Czasami jak masz wyłączone to nie są przekazywane tego typu informacje poza telefon. Prawdopodobnie to jest gdzieś w menu BT.
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-09, 11:04   #3
kubekmode
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
grudzień
2005
GD Gdańsk
Postów: 13
Domyślnie

U siebie mam "Zdalny SIM" wyłączony, a mimo to pojawia mi się numer telefonu. Sprawdź mimo wszystko może w SE to inaczej działa.

Jak nie, to może resecik radia? Ja mam czasem tak, że opcja BT mi znika z radia (po naciśnięciu słuchawki mam MUTE). Odłączam na 10 sek akumulator i wszystko się naprawia. Może i tobie pomoże?
kubekmode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-09, 19:02   #4
Maciekd
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
marzec
2015
Postów: 17
Domyślnie

Dzięki za sugestie. Jeśli chodzi o ten Zdalny tryb SIM, to właśnie raczej nie ma tej opcji w moim telefonie i chyba w ogóle w SE tego nie ma, ale będę coś jeszcze w sieci na ten temat szukał.
Co do resetu radia, to już to przeszedłem , tyle, że odłączałem samo radio, a nie akumulator. Niestety wciąż to samo. Zauważyłem jednak, że taki reset niczego w radiu tak naprawdę nie kasuje (poza koniecznością wprowadzenia kodu) - zegar jest ustawiony, stacje radiowe dalej są zaprogramowane, kontakty do wybierania głosowego przez Voice Control również (choć to nie jestem pewien na 100% czy jest zapisywane w radiu). Czy jest jakaś możliwość jakiegoś hard resetu radia, żeby wykasować mu wszystko ?

Edit: (2009-08-03)
Udało mi się już wyjaśnić w czym tkwi problem, zatem dla zamknięcia tematu piszę o co chodzi. Okazało się, że wina leży po stronie telefonu, a konkretnie najnowszej wersji softu dla C905. Na starszym sofcie wszystko działa OK, zatem pozostało mi trzymać się tej starszej wersji albo kombinować ze składaniem nowego softu ze starym sterownikiem BT.

Pozdro
Maciekd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Radio 6000CD: jak ustawić poziom głośności przy włącz majed Elektryka, audio i alarmy 27 13-04-10 07:37
[FFII] Radio 6000CD nie odwtarza plików mp3?? Elber Elektryka, audio i alarmy 6 16-05-09 23:45
[FFII] Wyświetlacz zest. bluetooth pomiędzy zegarami mikus16 Elektryka, audio i alarmy 3 30-05-08 13:13
Zestaw głośnomówiący i 6000CD lkarnas Elektryka, audio i alarmy 3 28-10-07 20:11
Nowe radio 6000CD - problem z ustawieniem zegara mark54 Elektryka, audio i alarmy 9 07-02-06 21:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u