Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-03-10, 01:41   #1
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie Zakup GPS

Mam nadzieje że to odpowiedni dział na moje pytanie. Jakiego GPSa polecacie do 400zl aby się fajnie komponował w foce i był dobry?
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 07:45   #2
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Zależy co chcesz w nim mieć... Jeśli nie musi być wielkich fajerwerków, a nawigacja ma mieć duży, wyraźny ekran, to polecam to, co mam sam Lark 43.1
Kupisz obecnie w cenie nawet poniżej 300 zł, zapewne z MapąMap, ale inne mapy spokojnie działają na niej. 1 Gb pamięci wbudowanej + oczywiście obsługa sd. Oczywiście bez odblokowania można wrzucić na nią muzykę i filmy i oglądać (choć wymaga konwersji do .wma i .wmv), ma też bodaj funkcję czytania e-booków. Z poziomu tej nakładki wgranej na WinCE można wybierać programy nawigacyjne, które mają się uruchamiać po naciśnięciu przycisku od nawigacji. Nie wiem jak jest w innych nowszych nawigacjach, ale jest to dość wygodne rozwiązanie w porównaniu do tego co miałem wcześniej (Mustek gp-135), gdzie przed odblokowaniem trzeba było kombinować z katalogami na sd. Wyświetlacz ładny, duży, wyraźny. Sama nawigacja za pół roku intensywnego używania sprawuje się wyśmienicie i ją polecam, jeśli nie zależy komuś na większej ilości funkcji.
__________________

Ostatnio edytowane przez Tom@sz ; 14-03-10 o 07:54
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 07:47   #3
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał darwin4 Zobacz post
Mam nadzieje że to odpowiedni dział na moje pytanie. Jakiego GPSa polecacie do 400zl aby się fajnie komponował w foce i był dobry?
Żeby się komponował to ciężko w tej kwocie.
Przez komponował rozumiem stację dokującą, którą montujesz w samochodzie - wtedy nawigacja integruje się z instalacją samochodu + nie masz plataniny kabli i uchwytu przyklejanego do szyby.
Taką funkcję ma Garmin oraz Clarion.

Kilka pytań
- jaki rozmiar nawigacji poszukujesz: 3,5 czy 4,3" a może więcej
- czy bedziesz używał oryginalnych map danego producenta czy chcesz odblokować i wgrac coś innego

ODRADZAM bardzo popularnego Larka - ze wzgledu na kiepską jakość wykonania sprawia wiele problemów (nawet z aktualizacją legalnych map)

Firma MIO ma produkty dobre sprzętowo i tanie - ma sens jeśli chcesz odblokować bo fabryczne mapy firmy EMAPA nie nadają się do niczego.

Kupując nawigację zwracaj uwagę czy ma gniazdo na karty pamięci - bez gniazda kart "nie poszalejesz" bo nie będzie gdzie wgrać dodatkowych map.

Generalnie polecam forum nawigacji:
http://www.my-nawia.pl
ewentualnie
http://forum.gps24.pl

Osobiście polecałbym Clariona - ma fabryczne mapy Europy + mapę firmy Mapamap (uważam za niezłą i łatwa do wgrania i cracowania)

pozdrawiam
Arturek
P.S. Np:
http://www.allegro.pl/item916732276_...a_clarion.html

Ostatnio edytowane przez Arturek ; 14-03-10 o 08:22
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 20:05   #4
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie

Zależy mi na dużym, przejzystym ekranie - conajmniej 4,3".
Chciałbym używać oryginalnych map. Ale wiem że to jest drogie.
Każdą nawigacje trzeba odblokować aby wgrać mapy? (wgrac windowsa?).
Są takie nawigacje w których można sobie aktualizować mape za darmo?
MamaMap dobra jest?
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 21:45   #5
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

w kazdej nawigacji masz windowsa i mozesz go odblokowac. po co wydawac kase na subskrycje na automape np skoro na forum www.my-navia.pl i sa podawane linki do pełnych wersji instalacyjnych, odznaczasz tylko przy instalacji rejestruj mapę i wszystko widzę że jesteś raczej laikiem w tych tematach dlatego pomyśl o Go Cleverze 5066 - nawigacja mieści się w Twoim pułapie cenowym, jest bardzo łatwa w odblokowaniu , ekran 5'. jak się zaopatrzysz chętnię Ci pomogę w odblokowaniu i zainstalowaniu Automapy. pozdro
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 21:47   #6
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał darwin4 Zobacz post
Zależy mi na dużym, przejzystym ekranie - conajmniej 4,3".
Chciałbym używać oryginalnych map. Ale wiem że to jest drogie.
Każdą nawigacje trzeba odblokować aby wgrać mapy? (wgrac windowsa?).
Są takie nawigacje w których można sobie aktualizować mape za darmo?
MamaMap dobra jest?
Odblokowanie to NIE wgranie windows tylko dostęp do windows

Jeśli chcesz oryginalne mapy, to stosunkowo niedroga jest MapaMap dostepna w wielu urządzeniach

UWAGA: w wiekszości urządzeń masz "obciętą" mapęmap w wersji EASY => za ok 50zl musisz dokupić rozszerzenie do wersji pełnej
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 01:05   #7
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek Zobacz post
Żeby się komponował to ciężko w tej kwocie.
Przez komponował rozumiem stację dokującą, którą montujesz w samochodzie - wtedy nawigacja integruje się z instalacją samochodu + nie masz plataniny kabli i uchwytu przyklejanego do szyby.
Taką funkcję ma Garmin oraz Clarion.
Które modele tak mają, bo jakoś nie mogę się doszukać, a zastanawiam się ostatnio nad wyborem nowego urządzenia?
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 14:01   #8
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał jajko Zobacz post
Które modele tak mają, bo jakoś nie mogę się doszukać, a zastanawiam się ostatnio nad wyborem nowego urządzenia?
a) Clarion 690 oraz 790, link do stacji:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=955999617

b) jeszcze któryś Garmin - na stronie Ford Polska możesz pobrać prospekty.
W którymś spotkałem fotkę ze stacją dokującą i Garmin w niej - podpis pod zdjeciem "niedostępny w Polsce" - więc jeśli coś takiego występuje w przyrodzie to da się sprowadzić i zamontować
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 09:02   #9
Fabinho
Turysta
 
Avatar Fabinho
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: NDM
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2002
WND powiat nowodworski (Nowy Dwór Mazowiecki)
Postów: 400
Domyślnie

W tej cenie brałbym Mio MOOV 310, http://www.allegro.pl/item953536357_...e_200_500.html
Bez problemu można odblokować i wgrać sobie AutoMape czy inne mapy
Fabinho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 09:11   #10
sebastian437
Turysta
 
Avatar sebastian437
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: LUBUSKIE Skwierzyna
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2005
FMI powiat międzyrzecki (Międzyrzecz)
Postów: 58
Garaż
Domyślnie

Polecam MIO 360 http://sklep.gps.wroclaw.pl/mio.html fajna sprawa pracuje na Windows Mobile ma pamięć wbudowaną i obsługuje kartę pamięci

Ostatnio edytowane przez sebastian437 ; 20-03-16 o 15:39
sebastian437 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 09:48   #11
cobra.rdc
Turysta
 
Avatar cobra.rdc
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: waw.pl
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
2003
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 80
Domyślnie

Jeżeli zdecydujesz się wydać troszkę więcej (ok. 450 zł) to warto zainteresować się urządzeniem BLOW GPS43V. Duży ekran 4,3" obsługuje karty SD do 8 GB, odtwarzacz plików audio (m.in. mp3,wma,wav,mp4) oraz wideo (większość popularnych formatów), transmiter FM.
Ja używam jej od maja ubiegłego roku i szczerze polecam. wysoka jakość za przystępną cenę.
cobra.rdc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 10:13   #12
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Mam już rok GoClever 5010 5'' dodatkowo można podłączyć kamerę bezprzewodową cofania.
http://www.allegro.pl/item947361456_...pl_odb_fa.html
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 10:49   #13
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

popiepam poprzednika.. Go Clever 5 calowy ale teraz juz jest chyba nowy 5066.. Sam jeżdże na GoCleverze tylko że 4,3' model 4335. Jestem jak najbardziej zadowolony jednak dopuki nie podlaczylem karty pamieci pod laptpa na ktorym byl wirus i nawigacja pojechała na serwis w ramach gwarancji bo się nie właczała. Go Clever jest bardz prosty w odblokowaniu - nie trzeba grzebać w rejestrach itp, a zajmuje to dosłownie 2 minuty. Po odblokowaniu spokojnie korzystałem sobie z Automapy, oglądałem filmy, jednak takie w pełnej rozdzielczości jak na komputer się tną lekko dlatego trzeba je przekonwertowac na mniejszy rozmiar i wtedy jest spoko

Dodatkowo w GC 5066 masz tak jak poprzednik mówił możliwośc podłaczenia kamery cofania i transmiter fm i bluetooth
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 14:02   #14
K26
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kielce
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
TK Kielce
Postów: 89
Domyślnie

Używam Larka 35.6. Nie narzekam. Sprawuje się świetnie jak za te pieniądze. Przeżył już wiele upadków (mam go od roku). Śmiga jak nowy na Automapie z karty SD. Kolega ma Larka 43.1. Też jest bardzo zadowolony z zakupu. Co do mojego:
Plusy:
- cena
- obsługa kart SD
- nie trzeba odblokowywać by wgrać Automapę - po prostu wkładasz kartę z mapą, wybierasz ścieżkę dostępu do niej i śmigasz
- wytrzymały
- Mapamap dobrze sprawdza się u nas w kraju
- 2 lata gwarancji
Minusy:
- ok. 1 min musisz poczekać aż złapie satelity

Nie ma sensu kupować drogiej nawigacji. Lepiej kupić coś taniego i sprawdzonego (nie koniecznie Larka). Każdy produkt ma gwarancję 2 letnią - jak coś padnie możesz wymienić - zazwyczaj firmy dają nowy model, bo starego nie mają.
K26 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 21:56   #15
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

MapaMap słabo póki co radzi sobie w mniejszych miejscowościach, przeważnie wie tylko o ich istnieniu, a na miejscu i tak trzeba używać metody koniec języka za przewodnika. W dużych miastach jest jak najbardziej dobra, choć przy takiej AutoMapie wygląda spartańsko.

Larka odblokowywać nie musisz, by korzystać z różnych map. Jak pisałem ma on opcję wyboru nawigacji z poziomu nakładki, przeglądanie obrazków, ebooków, filmy i muzykę. Odblokowanie Windowsa jest tanie, ale nie wiem jak się ono ma do gwarancji na sprzęt.
__________________
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 22:22   #16
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie

Może aż takim laikiem nie jestem, bo już kilka razy odblokowałem GPSa do windowsa. No i wgrałem automape Wszystko bez problemu. Chciałem oryginalne mapy bo obiło mi się o uczy że w czasie kontroli przez władzę mogą sprawdzić oryginalność map, ale nie wiem czy to prawda?
Z drugiej strony gdybym miał mapy na karcie wgrane to w każdej chwili moge wyjać karte i po problemie.

Mimo wszystko zależy mi na uzadzeniu które będzie wyraźne, nie gubiące sygnały oraz szybko łapiące sygnał z satelit po włączeniu. Na filmach, e-bokach, mp3 nie zależy mi

Aa... ważna jest też dla mnie płynność działania. Nie chce żeby mi zamulał w czasie ustawiania tras.
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 22:35   #17
martino79
Turysta
 
Avatar martino79
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 39
Garaż
Domyślnie

Dorzucę swoje 5 groszy. Zdecydowanie polecam gps z automapą. Niestety inne mapy mnie zawiodły. Oczywiście dobry GPS to podstawa, żeby nie gubił sygnału i nie zawieszał się, niestety często i gęsto razem z Automapą są mocno w cenie.
Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu i po przeanalizowaniu wielu testów i opinii wybrałem optymalne cenowo i jakościowo rozwiązanie dla mnie:
Navroad NR360 + AutoMapa Polska XL
http://www.ceneo.pl/1960974
lub jeśli uda mi się trochę dołożyć to będę celować w nowszy model z większym ektranem
Navroad NR460 + AutoMapa Polska XL
http://www.ceneo.pl/2483466
martino79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 23:02   #18
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Swojego czasu też słyszałem o tych kontrolach, ale to było w jednym województwie bodaj prowadzone, policja chyba jak się nie mylę "nie wykluczyła takich akcji w przyszłości".
AM działa płynnie na mojej nawigacji, MapaMap też śmiga, ale tak jak mówię, po wioskach nie pojeździsz za bardzo, jeśli bedzie potrzeba. Jedyną dobrą według mnie alternatywą dla AM jest IGo, miałem w poprzedniej navi.
__________________
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 07:16   #19
guernsey
Turysta
 
Avatar guernsey
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF automat
luty
2012
KBC powiat bocheński (Bochnia)
Postów: 140
Garaż
Domyślnie

jeżeli wierzyć prasie i stronie www to tak:
bezpłatne zaktualizowanie mapy po pierwszym użyciu zakupionego GPS: Becker 45 dni, Garmin 60 dni, navigon i TomTom 30 dni. Mio dwie bezpłatne aktualizacje na rok.

Sam jeżdże na navi Nokii w telefonie po swoim mieście, w trasę zabieram od szwagra Mio, ktore faktycznie przysyła mu za free kartę z nową mapą ( już 2 razy dostał )
Pozdrawiam

Nie wiem skąd jesteś, ale w dniach 26-28 w sklepie gdzie pracuję będzie wyprzedaż starszych modeli i może będzie jakaś "wypasiona" navi za przystępne pieniążki
__________________
tato nie jedziemy samochodem, jedziemy Focusem kochane dzieci!
guernsey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 18:41   #20
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał guernsey Zobacz post
jeżeli wierzyć prasie i stronie www to tak:
bezpłatne zaktualizowanie mapy po pierwszym użyciu zakupionego GPS: Becker 45 dni, Garmin 60 dni, navigon i TomTom 30 dni. Mio dwie bezpłatne aktualizacje na rok.

Sam jeżdże na navi Nokii w telefonie po swoim mieście, w trasę zabieram od szwagra Mio, ktore faktycznie przysyła mu za free kartę z nową mapą ( już 2 razy dostał )
Pozdrawiam

Nie wiem skąd jesteś, ale w dniach 26-28 w sklepie gdzie pracuję będzie wyprzedaż starszych modeli i może będzie jakaś "wypasiona" navi za przystępne pieniążki
Mio wysyła karte pamięci z mapą? Za free? Gdzie można zamówić taką karte?

W jakim sklepie pracujesz?
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-10, 06:29   #21
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał darwin4 Zobacz post
Mio wysyła karte pamięci z mapą? Za free? Gdzie można zamówić taką karte?

W jakim sklepie pracujesz?
MIO NIE wysyła kart z mapą!!
Po zarejejestrowaniu na stronie masz możliwość pobrania ("zassania" )aktualizacji.
Jak na razie aktualizacje są free, jaka będzie cena potem - nie wiadomo (na zachodzie 79 euro)
Na stronie aktualizacji jest ważna informacja - aktualizacja dotyczy map zakupionych z urządzeniem - jeśli później dokupisz sobie kartę z dodatkowymi mapami (państwami) to karta nie podlega aktualizacji = aby miec nowszą musisz sobie kupić nowszą.
Sporo korespondowałem z MIO
pozdrawiam
Arturek
P.S. Zakładam, że mówimy o nowym urządznieu MIO, a nie o nie produkowanej serii "C" - tam były lepsze "jaja" z aktualizacjami
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 23:06   #22
guernsey
Turysta
 
Avatar guernsey
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF automat
luty
2012
KBC powiat bocheński (Bochnia)
Postów: 140
Garaż
Domyślnie

Mio wysyła, tylko po zakupie trzeba się zarejestrować na stronie,
pracuję w MSH Polska, czyli czerwoni i niebiescy jak się o nas mówi... "nie dla i..." oraz "żer dla.." Kraków.
Podpytałem kolegi i pokazał mi TomTOm-a Go 930 oraz 630 z ekspo , czyli troszkę porysowany. Cena na półce teraz lekko ponad 1tyś, ale jak już derektor zatwierdzi ma być w cenie poniżej 500 "peelenów"
__________________
tato nie jedziemy samochodem, jedziemy Focusem kochane dzieci!
guernsey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 23:16   #23
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie

Interesuje mnie ta opcja w mio... Jaka mape daja na karcie? I co ile można sobie nową zamawiać? Gdzie się zamawia karty z mapami?
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-10, 08:20   #24
guernsey
Turysta
 
Avatar guernsey
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF automat
luty
2012
KBC powiat bocheński (Bochnia)
Postów: 140
Garaż
Domyślnie

co tam wiele pisać....
http://eu.mio.com/pl_PL/aktualizacja-map.htm
i jeszcze troszkę "pijaru" z ich strony o mapie
"AutoMapa to najdokładniejsza mapa Polski przygotowana przez liderów rynku map cyfrowych: Geosystems Polska i NAVTEQ. Przynajmniej cztery aktualizacje w ciągu roku są gwarancją aktualności map"


Powiem/napiszę jechałem dwa razy na mio raz do Torunia i dwa dni po Toruniu, bardzo przyjemnie prowadziłą przez Łódź i po samym Toruniu. A druga wyprawa do Jastrzębiej Góry, nawet takie "polne drogi" znalazły się na navi.
I to cała moja przygoda z Mio C720.
__________________
tato nie jedziemy samochodem, jedziemy Focusem kochane dzieci!
guernsey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-10, 10:44   #25
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał guernsey Zobacz post
[...]
Powiem/napiszę jechałem dwa razy na mio raz do Torunia i dwa dni po Toruniu, bardzo przyjemnie prowadziłą przez Łódź i po samym Toruniu. A druga wyprawa do Jastrzębiej Góry, nawet takie "polne drogi" znalazły się na navi.
I to cała moja przygoda z Mio C720.
Słowem - kluczem jest tu model nawigacji
MIO juz nie wspiera nawigacji serii "C" i kaze uzytkownikom przejśc na oprogramowanie serii "Moov" - ludzie którzy zmienili oprogramowanie klną i odsyłaja do serwisu w celu przywrócenia starego firmwaru

Jeździłem z MIO serii Moov i już mam dość - zmieniłem nawigację i oprogramowanie.
Do MIO, mapy dostarcza firma EMAPA - totalna porażka
Dlatego piszę, że MIO ma sens jeśli chcesz odblkować i wgrać cos innego, bo to solidnie wykonany sprzęt.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-10, 19:39   #26
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie

Miałem zamiar kupić MIO MOOV 500PL ale nie wiem czy to dobra nawigacja. Teraz mysle o tym Larku z transmiterem i BT.
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-10, 21:21   #27
guernsey
Turysta
 
Avatar guernsey
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF automat
luty
2012
KBC powiat bocheński (Bochnia)
Postów: 140
Garaż
Domyślnie

Tak?? a mojejmu szwagrowi przysłali 2 razy zresztą pytałem dziś w pracy kolegi, który też jeździ na tym modelu mio i jeme też
Żadnych "jaj" nie było, przynajmniej w tych dwóch przypadkach.
Ale może nie wszyscy mają tyle szczęścia, zresztą sam niedawnoi miałem serie korespondencji, telefonów z jednym z producentów elektroniki, wygrana!! ale sprawa ciągnęła się kilka tygodni, stąd wiem, że są przypadki, kiedy faktycznie "jaja" wychodzą.

Pozdrawiam
__________________
tato nie jedziemy samochodem, jedziemy Focusem kochane dzieci!
guernsey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-10, 00:36   #28
darwin4
Turysta
 
Avatar darwin4
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Polska
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 265
Garaż
Domyślnie

Chyba jednak i tak będe sobie sam wgrywał automape, bote inne mapy jakos mi się nie podobają i są słabe moim zdaniem. Myślałem o tym MIO MOOV500 PL i o LARKU 50.1. Co polecacie z tych dwóch navi? Jak wygląda wgrywanie automapy na obu urzadzeniach?
darwin4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-10, 20:19   #29
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał guernsey Zobacz post
Tak?? a mojejmu szwagrowi przysłali 2 razy zresztą pytałem dziś w pracy kolegi, który też jeździ na tym modelu mio i jeme też
Żadnych "jaj" nie było, przynajmniej w tych dwóch przypadkach.
Ale może nie wszyscy mają tyle szczęścia, zresztą sam niedawnoi miałem serie korespondencji, telefonów z jednym z producentów elektroniki, wygrana!! ale sprawa ciągnęła się kilka tygodni, stąd wiem, że są przypadki, kiedy faktycznie "jaja" wychodzą.

Pozdrawiam
Przeczytaj dokładnie co napisałem.

Ani na stronie MIO, ani na forach nawigacji nie spotkałem informacji aby MIO wysyłało karty z aktualizacją do aktualnie sprzedawanych nawigacji.
Poczytaj na stronie MIO
http://eu.mio.com/pl_PL/aktualizacja...l-lower-button

W przypadku starszych nawigacji seri "C" była całkowita zmiana oprogramowania. Uzytkownicy nawigacji, pod warunkiem posiadania oryginalnych map i dowodu zakupu mogli bezpłatnie otrzymać nowy typ softu i mapy. "Jaja" polegały na tym, ze ludzie przeklinali nowe oprogramowanie i odsylali sprzęt do serwisu celem przywrocenia starego oprogramowania.
http://www.mio.com/ee/freeupgrade/PL/info_PL.html

http://forum.gps24.pl/viewtopic.php?...t=aktualizacja

Z ciekawości - do jakiego sprzętu MIO przysłało aktualizacje?

Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-10, 19:34   #30
Tom@sz
Turysta
 
Avatar Tom@sz
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Balin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2001
KCH powiat chrzanowski (Chrzanów)
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Jak już pisałem w Larku masz możliwość wyboru nawigacji, wystarczy, że pliki z nią bedziesz miał na sd, nie trzeba instalować. Są ludzie, którzy tworzą menu do wgrania do larka, gdzie wybierasz program za każdym razem po wciśnięciu przycisku nawigacja. Domyślnie jest tak, że wybierasz jeden program, który ładuje się po wciśnięciu nawigacji dopóki nie zmienisz tego w ustawieniach. Wiecej tu: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=13763 Co do programu to jak też już pisałem jeśli nie Automapa, to tylko IGo 8.
__________________

Ostatnio edytowane przez Tom@sz ; 20-03-10 o 19:40
Tom@sz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u