Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-09-08, 14:11   #1
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie Problem z uzyskanie zwrotu za fakturę z OC sprawcy w PZU...

Witam,
W dniu 02.08.2008 mieliśmy z żoną kolizję drogową z ciągnikiem. W wyniku tej kolizji został uszkodzony nasz pojazd(Ford Focus r.2003). Sprawcą tego zdarzenia był kierowca ciągnika- przyznał się do winy w obecności Policji. Auto zostało poddane oględziną przez rzeczoznawcę z PZU( w opisie oględzin nie stwierdzono szkody całkowitej).
Przyznane zostało nam odszkodowanie w wysokości 14.5 tyś złotych jako koszty naprawy auta.
My natomiast wybraliśmy wariant bezgotówkowy naprawy auta w ASO Ford Kraków.
Po naprawie auta przez ASO została wystawiona faktura na kwotę 23.500tyś złotych. Po wysłaniu do Pzu TU odesłało odpowiedź, że nie mogą zaakceptować tej faktury bo jest zbyt wygórowana!?
Co teraz mamy zrobić? zostaje nam tylko dochodzenie swoich roszczeń na drodze sądowej?
Dodam, że sprawdza kolizji nie ma wogóle prawa jazdy i co chyba też ważne wspomniany ciągnik nie miał w tym dniu ważnych badań technicznych!!!
Jak wiemy TU wycenia niektóre części jako zamienniki ale skoro nasze auto przed wypadkiem było bezwypadkowe to chyba mam prawo do naprawy auta na takich samych częściach? W wycenie amortyzacja dotyczyła tylko opony.
Jeszcze tylko jeden przykład z kosztorysu: wycena części z ASO Ford- oryginalny drążek kierowniczy koszt 188zł natomiast przez TU -zamiennik 23zł!!! Chyba jest to jeden z ważnych elementów auta? Dlaczego mamy być stratni na kolizji którą nie spowodowaliśmy?

Proszę o poradę co teraz zrobić jeśli mamy problem z uzyskanie całej kwoty za fakturę?
Wzór pisma do sądu? czy jest jakaś szansa żeby to wszystko zakończyło się po naszej myśli...w końcu 2miesiące już się męczymy z tą sprawą...bez auta cały czas...

Ostatnie pytanie: czy w związku z tym nasze auto(już naprawione) musi cały czas stać w ASO skoro wybraliśmy wariant bezgotówkowy?

Z góry dziękuje za poradę
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 14:16   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

glupia sprawa... a czy na naprawe bezgotowkowa "skierowalo" Was PZU - w sensie czy powiedzieli ze nie bedzie problemu jak naprawa bedzie bezgotowkowa z wycena wg ASO?
bo zwykle jest tak ze ASO przesyla wycene do PZU, PZU akceptuje lub sie kloci i dopiero po akceptacji ASO rozpoczyna naprawe...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 14:40   #3
zorba
Turysta
 
Avatar zorba
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: z Będzina
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
luty
2008
SBE powiat będziński (Będzin)
Postów: 189
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
ASO przesyla wycene do PZU, PZU akceptuje lub sie kloci i dopiero po akceptacji ASO rozpoczyna naprawe...
Przerabiałem to ostatnio. Jeżeli kwota gwarantowana (w przypadku marcelo1 14,5k PLN) jest niższa niż faktyczna kwota naprawy auta to TU może (ale nie musi) zgodzić się na większe koszty naprawy niż były w kosztorysie.
Tutaj koszt naprawy wzrósł o 9k PLN w stosunku do kosztorysu więc dlatego TU się burzy.
zorba jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 14:42   #4
sylwek135
Turysta
 
Avatar sylwek135
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: sochaczew
Ford Focus I
kombi
listopad
2001
Postów: 60
Domyślnie

dokładnie misiekt ma racje są procedury gdzie jest kolejność w podejmowaniu decyzji i działan,wiec nie powinni zacząć naprawy jeśli nie porozumieli sie z ubezpieczycielem odnośnie wysokości naprawy,nic dodać nic ująć głupia sprawa (oczywiście w przypadku gdyby naprawa wyniosła mniej to problemu by nie stwarzali )znajomy miał taka sama sytuacje z tym ze warsztat sam zaczął naprawę ,zaraz po oględzinach przez biegłego,zanim przyszła wycena i zong wyszła lipa ponieważ naprawa tez wyszła drożej niz odszkodowanie jakie otrzymał ,hm jak sie dopytam co dalej zrobił z tym fantem dam znaka ,a najlepiej zasiegnoc opinii radcy prawnego to bardziej rozjaśni sytuacje,zapewniam że koszt nie wielki tej że usługi
sylwek135 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 14:57   #5
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Pan z ASO powiedział nam, że jeżeli to jest z OC sprawcy to nie będzie problemu z oddzyskaniem pieniędzy za wyremontowania auta..oczywiście twierdził, że już miał taki przypadek, że PZU nie zaakceptowało całej kwoty faktury i wystarczyło tylko osobiści się stawić w PZU i powiedzieć, że ASO nie chce wydać samochodu i wtedy będzie ok...jak widać tak nie jest...dodam, że kierowca nie ma wogóle prawa jazdy a ciągnik nie miał ważnych badań technicznych co równa się z tym, że nie powinnien wogóle być w tym miejscu dla nas feralnym...życie pokazuje coś innego..w razie czego mamy wykupiony pakiet AC+ OC więc jak coś to pójdzie reszta z naszego AC?
Chyba, że tylko drogą sądową da się oddzyskać całkowity koszt zwrotu za fakturę i cieszyć się swoim autkiem
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 15:12   #6
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

marcelo1, problem nie jest w tym ze wyszlo troche drozej niz PZU zakladalo, tylko ze roznica to az 9tys zl jak wyzej napisal zorba...
zadzwon do rzeczoznawcy z PZU i wytlumacz sytuacje i dowiedz sie czy przyklepia naprawe czy nie... jak nie to niech oficjalnie napisza dlaczego nie chca wyplacic i ktore dokladnie koszty naprawy w ASO sa dla nich za wysokie i dlaczego - pozycja po pozycji...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 16:50   #7
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

W piątek Pan z ASO który się zajmuje naprawami powypadkowymi miał się spotkać z osobą która się zajmuje naszą szkodą...na razie nie dał znać czy coś załatwił..zadzwonię w poniedziałek to jak coś będe wiedział napisze na forum..wiem , że to różnica dość znacząca ale przecież chciałem to zrobić w ASO niż u Pana "X" w np.garażu..myślałęm, że auto będzie takie jak przed kolizją i z pewnego źródła naprawione..
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-08, 19:48   #8
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

zaraz zaraz, a czy w przypadku naprawy auta z cudzego oc, nie jest tak, ze po pierwsze samochod ma byc doprowadzony do stanu sprzed kolizji i to poszkodowany moze ale nie musi sie zgodzic szkode calkowita, lub naprawe, a na dodatek, mozna sie domagac od ubezpieczyciela sprawcy rekompensaty pienieznej z powodu utraty rynkowej wartosci auta z przyczyny kolizji?

wiec pzu powinno placic bez gadania

marcelo1, poszukaj w necie ustawy o obowiazkowych ubezpieczeniach oc, albo skontakutj sie z lokalnym rzecznikiem ubezpieczonych, dowiedz sie tez o utracie rynkowej wartosci auta z powodu kolizji, a z pzu to gadaj tylko na papierze, bedziesz mial w razie czego na wszystko podkladki
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-08, 19:38   #9
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
1. Naprawa na częściach oryginalnych chyba tylko do 2, góra trzech lat.
Potem na zamiennikach.
2. Czy masz ważne przeglądy blacharki - wtedy miałbyś argument?
3. Nie pchaj się w AC. Przypomnę, że w przypadku AC liczą naprawę po kosztach ASO i jeśli koszt naprawy przekroczy 75% wartości auta to szkoda całkowita. I wtedy dopiero jesteś w bo zwrócą Ci różnicę ceny miedzy wartością auta przed wypadkiem (wartośc zaniżona), a wartością wraku (wartośc zawyżona).
4. ASO Ci wyda auto pod warunkiem podpisania cyrografu, że jeśli PZU nie zapłaci to TY zapłacisz. Jeśli nie podpiszesz ani nie zapłacisz to nie dostaniesz auta bo nie zapłacono (de facto) za wykonaną usługę.
5. To Ty jesteś zleceniodawcą usługi i TY płacisz. Jeśli z rozliczeniem bezgotówkowym "nie wyszło" to Twoj problem nie ASO.
6. Powinieneś przed wykonaniem usługi uzgodnić kosztorys ASO z pracownikiem PZU. To PZU wycenia i płaci. W tym wypadku zapewnienia ASO są mało ważne.
Trzeba było reklamować cennik przed wykonaniem usługi.
7. Pozostaje zapłacić i potem się procesować, bo zostaniesz bez auta, a ASO może wysłać komornika za niezapłaconą usługę.

8. W Krakowie, chyba przy ul. Długiej widziałem szyld kacelarii adwokackiej - specjalizują się w szkodach komunikacyjnych.
Doradzam wizytę u adwokata, bo dywagacje na forum mogą do niczego nie prowadzić.

9. Koszt naprawy jest chyba taki sam jak wartość auta wg Eurotaxu.
Więc wchodzimy w temat przekroczenia wartości auta / szkody całkowitej

pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-08, 15:51   #10
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Wartość auta przed kolizją była wyceniona na 30tyś więc nie jest to Arturek taka sama wartość jak koszt naprawy- ponad to auto ma być naprawione z OC sprawcy- ja w tym przypadku nie zawiniłem- a cennik z ASO otrzymałem dopiero po wyrremontowaniu auta! Dlaczego naprawa auta na częściach oryginalnych tylko 2-3 lata? masz na to jakiś przepis? auto ma być doprowadzone do takiego stanu jak przed kolizją!
Arturek - nie bierzesz jeszcze pod uwagę utratę wartości mienia? w tym przypadku samochodu?
Piszesz o zamiennikach- chciałbyś mieć w swoim samochodzie drążek kierowniczy za 23zł?Bo oryginał kosztuje 188zł...zgodziłbyś się na to żeby w Twoim bezwypadkowym wcześniej aucie wstawili jakieś nie wiadomo skąd zamienniki?
..dam znać jak się sprawa do końca rozegra..

pozdrawiam

ps.co do adwokata to masz w 100% rację- tylko , że ja nie chciałbym się włóczyć po sądach ale jeśli trzeba to cóż...
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-08, 15:57   #11
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

niestety popełniłeś błąd zaczynając naprawę bez akceptacji kosztorysu
obawiam się, że bez sądu polubownie tego nie załatwisz
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-08, 16:36   #12
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
Wartość auta przed kolizją była wyceniona na 30tyś więc nie jest to Arturek taka sama wartość jak koszt naprawy- ponad to auto ma być naprawione z OC sprawcy- ja w tym przypadku nie zawiniłem- a cennik z ASO otrzymałem dopiero po wyrremontowaniu auta! Dlaczego naprawa auta na częściach oryginalnych tylko 2-3 lata? masz na to jakiś przepis? auto ma być doprowadzone do takiego stanu jak przed kolizją!
Arturek - nie bierzesz jeszcze pod uwagę utratę wartości mienia? w tym przypadku samochodu?
Piszesz o zamiennikach- chciałbyś mieć w swoim samochodzie drążek kierowniczy za 23zł?Bo oryginał kosztuje 188zł...zgodziłbyś się na to żeby w Twoim bezwypadkowym wcześniej aucie wstawili jakieś nie wiadomo skąd zamienniki?
..dam znać jak się sprawa do końca rozegra..

pozdrawiam

ps.co do adwokata to masz w 100% rację- tylko , że ja nie chciałbym się włóczyć po sądach ale jeśli trzeba to cóż...
Witam
Ja tylko piszę o smutnej praktyce stosowanej przez ubezpieczycieli.
Za każdy rok liczą 10% amortyzacji, bez względu czy auto stało czy jeździło.
Kolega miał dwutygodniowe auto i chcieli naprawiać zamiennikami (z OC sprawcy)
Kolejne draństwo to pozostawienie klienta z wrakiem, który sobie musi sam sprzedać (gdy orzekną szkodę całkowitą)
Ja kiedyś miałem przypadek, że auto zrobione, odebrałem i wtedy przyszła decyzja PZU, że odwołują wymianę tylnej klapy i każą klepać.
Podkreślam - decyzja PZU przyszła już po odebraniu auta.

Skontaktuj się z Rzecznikiem Ubezpieczonych (czy jak się nazywa ta funkcja)

Odnośnie wartości auta, to w komsie dealerskim można kupić focusa z 2003r juz za 23.000zł
http://www.pewneuzywane.pl/showusedcar.php?car=5668&

Daj znać jak rozwija się sytuacja.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 13:01   #13
Arti_
Turysta
 
Avatar Arti_
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek
Kolejne draństwo to pozostawienie klienta z wrakiem, który sobie musi sam sprzedać (gdy orzekną szkodę całkowitą)
To już przerabiałem i jak przycisnąłem TU to nawet samo znalazło kupca ale trochę to trwało i makulatury też się uzbierało ale nie warto się poddawać.

Co do całej sprawy to również uważam, że trzeba poszukać dobrego prawnika ponieważ też nie życzyłbym sobie zamienników w aucie a jest to nagminna praktyka polskich TU.
__________________
Pozdrawiam
Artur.
Arti_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 15:37   #14
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Witam,
Niestety pismo z ASO co było do przwidzenia nic nie dało...zostało nam tylko sądownie dociec swoich racji i odszkodowania...mam nadzieje, że tam pójdzie znacznie lepiej...dam znać jak zakończy się całkowicie sprawa z odszkodowaniem..

ps.Arturek moje auto jest z listopada 2003 i miało w chwili kolizji 53tyś przebiegu- auto z linku trochę więcej...

pozdrawiam wszystkich życzliwych
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 16:07   #15
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
Witam,
Niestety pismo z ASO co było do przwidzenia nic nie dało...zostało nam tylko sądownie dociec swoich racji i odszkodowania...mam nadzieje, że tam pójdzie znacznie lepiej...dam znać jak zakończy się całkowicie sprawa z odszkodowaniem..

ps.Arturek moje auto jest z listopada 2003 i miało w chwili kolizji 53tyś przebiegu- auto z linku trochę więcej...

pozdrawiam wszystkich życzliwych
Absolutnie nie kwestionuję wartości Twojego auta.
Chodziło mi o pokazanie, że PZU może utrudniać życie i iść w kierunku udowodnienia,
że wartość naprawy przekracza wartość auta.

Wielka szkoda, że sprawa nie załatwiona.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 16:30   #16
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

w przypadku szkody naprawianej z AC , moga być stosowane zamienniki , przy szkodzie z cudzego OC masz prawo do części oryginalnych.

Twój błąd to że nie masz zgody PZU na naprawę bezgotowkową .
ASO poszlo po bandzie bo w to im graj ale powinni mieć zgodę PZU na taka naprawe.
Podpisywałeś oświadczenie o przelaniu odszkodowania na konto ASO??
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 20:42   #17
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Szkoda była naprawiana z cudzego OC więć jak piszesz miałem prawo do oryginałów- podpisywaliśmy w PZU, że chcemy żeby auto zostało naprawione bezgotówkowo w ASO WIKAR Ford Kraków więc kasę im przelewali...
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 21:29   #18
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

IMO jeśli PZU zgodziło sie na naprawę bezgotowkowa w ASO , to juz ich brocha z fakturami i przekroczeniem kosztów, ASO ma technologię naprawy i musi sie tego trzymac , jeśli wyszlo więcej fakturowo to powinni wcześniej dać ci znać .
Ty nie zawiniłęś i jestes poszkodowanym w tej kolizji dokładnie do naprawy w takim przypadku to jakas kosmiczna bzdura.!!!
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-08, 22:58   #19
hors_e
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Słupsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 157
Garaż
Domyślnie

W momencie gdy oddałeś auto do ASO wypełniałeś kwit, coś w rodzaju cesji, na naprawę i rozliczenie się z ubezpieczalnią przez serwis? jeśli tak to nie jest Twoim zmartwieniem tylko ASO rozliczenie faktur i otrzymanie płatności bo wszelkie formalności scedowałeś na nich! w maju mój ojciec rozwalił mondeo ghia 2,0tdci z 2004r, naprawiał w ASO, podpisał cesje i pomimo że kosztorys PZU wynosił na 13kzł a naprawa wyniosła 19kzł to miał wszystko gdzieś-poszedł do serwisu i powiedział że to nie jego zmartwienie bo według posiadanych dokumentów rozliczenie między ubezpieczalnią a serwisem odbywa się bez jego udziału gdyż upoważnił ich do załatwienia wszelkich formalności-efekt-auto oddane natychmiast! jeśli tego nie zrobiłeś to masz problem i PZU rzeczywiście nie przyjmie naprawy- sam z nimi walczyłem rok temu jak mi kolo w fieście w du.. wjechał i mi nawet vat-u nie chcieli dać pomimo tego że w piśmie kierowanym do nich załączyłem decyzję sądu najwyższego!!!! według nich .....się po prostu nie należał! pisałem swoje, czas leciał aż nadeszła wielka chwila kiedy oddali z powrotem bo NSA zagroził wysokimi karami za nie respektowanie tego orzeczenia, mnie jako poszkodowanego mieli cały czas gdzieś, dopiero groźba kary poskutkowały-nie moje pisma z tym orzeczeniem!
tak więc życzę miłej walki, dużo cierpliwości no i wytrwałości!!
jeśli będę coś mógł pomóc to zapraszam-służę radą
__________________
Nie ważne, czy jesteś starszy, czy młody,Ze mną wypłyniesz na głębokie wodý!
2006 - 2007 Ford Fiesta 1,25 zetec 75KM
2007- 2008 Ford Focus 1,8 TDDi HB
2008 - ???? Ford Focus 1,8 TDDi Kombi
hors_e jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-08, 10:38   #20
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

cesja? a masz dokładnie to co w cesji jest napisane? bo zazwyczaj cesja dotyczy przelania pieniążków od TU do warsztatu a nie na konto poszkodowanego. w cesjach nie ma nic co pozwala stwierdzić, że wszelkie niejasności ma wyjaśniać warsztat!. dodatkowo podpisuje się pewnie jakieś pouczenie, że w przypadku nieuregulowania "rachunku" przez TU, koszty ponosi klient. przynajmniej tak było jeszcze jakieś 2 lata temu
jak chcesz szybko zacząć korzystać ze swojego auta to śmigaj po poradę prawną (chyba, że sam potrafisz interpretować zgodnie z literą prawa to co podpisałeś) bo kruczków w tych kwitach może być bardzo wiele...
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-08, 11:23   #21
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał hors_e
sam z nimi walczyłem rok temu jak mi kolo w fieście w du.. wjechał i mi nawet vat-u nie chcieli dać pomimo tego że w piśmie kierowanym do nich załączyłem decyzję sądu najwyższego!!!! według nich .....się po prostu nie należał! pisałem swoje, czas leciał
Kiedyś trafiłem na informację, że pracownicy PZU dostają prowizję od NIEWYPŁACENIA należnego odszkodowania. Ile zaniżą, to tyle ich zysku.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-08, 23:57   #22
gatuso_18
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar gatuso_18
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: z miasta
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 182KM manual
czerwiec
1998
TK Kielce
Postów: 850
Domyślnie

i dlatego tak czesto szuakaj zamiennikow i pozniej siie nei ma co dziwic ze np zawieszenie w aucie po wypadkowym siada po przejechaniu 5 tys km ;/. Ja slyszalem o podobnym przypadku tylko ze na forum Skody Ocatavi, kolo chwile walczyl z PZU o ile sie nie myle to chyba z 3 miechy a jak sie to skonczylo to nie pamietam, takze jak cos to wejdz sobie na strone www.forum.octaviaclub.pl ( sorki ze promuje inna strone ale chce pomoc koledze by mogl sie cieszyc swoja Foczka )
__________________

gatuso_18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-08, 22:39   #23
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

kiedyś, miałem szkode na 50% auta, był jakiś problem z przelaniem z OC sprawcy -oczywiście robiłem bez gotówkowo, zażadałem zeby wzieli kase z mojego AC, i równoczenie pisałem do swojego ubezpieczyciela, że ma odzyskac pieniądze z TU sprawcy i uzupełnić moje AC, i po 2-3 miesiacach dostałem pismo, że pieniadze wpłyneły, i w ten sposób nie wykladałem pieniedzy i jeździłem autem,

[ Dodano: Sob 27 Wrz, 2008 23:15 ]
a pozatym, zawsze możesz żądać odszkodowania od sprawcy z powództwa cywilnego, gdyż zrobił szkode w której jego TU, nie pokryło twoich roszczeń,
Ciebie jego ubezpieczyciel nie musi interesować, bo to ze ktoś ma OC to nie zwalnia go z odpowiedzialności,

[ Dodano: Sob 27 Wrz, 2008 23:20 ]
Cytat:
Napisał marcelo1
Dodam, że sprawdza kolizji nie ma wogóle prawa jazdy i co chyba też ważne wspomniany ciągnik nie miał w tym dniu ważnych badań technicznych!!!
a to jest na twoja korzyść, no i trzeba byc cierpliwy
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-08, 18:24   #24
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Witam wszystkich zainteresowanych postem!
Otóż mogę zakomunikować, że sprawa zwrotu odszkodowania dobiega końca- na szczęście nie musiałem biegać do sądu tylko wszystko załatwiło się formalnie...faktem jest, że jak się ponaciska PZU to też można z nimi "powalczyć" bez sądu- zaakceptowali swoje maksymalne wartości na części + całą robociznę z ASO(przewyższyła znacznie wartość robocizny z kosztorysu PZU), natomiast ASO też "spuściło" co nieco i tak wszystko szczęśliwie dobiega ku końcowi ...jeszcze tylko czekamy na potwierdzenie przelewu z PZU do ASO i zabieram moją foczkę do "domku" ...uff nie życzę nikomu takich przygód!!!

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich i dzięki za pomocne i cenne rady!!!

Marcelo1
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 09:58   #25
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

no i git, teraz trza opić
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-08, 17:45   #26
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Witam!!!
Dziś po wielu wielu dniach oczekiwania przywiozłem swoją foczkę w końcu do domu tak jak wcześniej pisałem nie zapłaciłem za naprawę ani złotówki! Oczywiście musiałem (po rabacie 61%) zakupić nowe alusy bo nie mogli dobrać jednej mojej uszkodzonej w takim samym typie + drugi amartyzator do wymiany- całkowity koszt 830zł. A dziś to trzeba zapić i zapomnieć o tym wszystkim!!!
Pozdrawiam wszystkich właścicieli Foczek i pamiętajcie , że trzeba walczyć o swoje- !!!
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-08, 18:22   #27
mariuszmar
Turysta
 
Avatar mariuszmar
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: W@w@
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
2005
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 254
Garaż
Domyślnie

marcelo1, brawo za wytrwałość
mariuszmar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-08, 18:40   #28
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
Dziś po wielu wielu dniach oczekiwania przywiozłem swoją foczkę w końcu do domu tak jak wcześniej pisałem nie zapłaciłem za naprawę ani złotówki!
to ponad miesiac byłeś bez auta wg mnie to porażka - nie sukces
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-08, 21:52   #29
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Oskar7...nie ponad miesiąc tylko prawie 3m-ce! jak byś był w temacie..nie życzę Ci takich przygód...dla Ciebie to porażka? czytałeś wszystko dokładnie? wiesz jak sprawa wygląda z rozliczeniem z TU? Chyba nie?!Ja nie piszę o sukcesie z powodu zaparkowania auta na terenie mojego domu tylko o "walce"z TU...jeśli chcesz przystać na ich warunki i mieć zrobione auto na ich zasadach to gratuluje podejścia do sprawy!Twoje auto według ich wyceny i kosztorysu jest warte G...o!....
Pierwotna wycena z PZU wyceniona na 14.500tyś.
Po wszystkim zaakceptowana przez PZU 22.400tyś...

Nie walczysz nie masz!!!...
Wszystko na oryginałach i bez dokładania do faktury ani złotówki!!
Pozdrowionka dla mariuszmar
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-08, 22:47   #30
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
Oskar7.......ry ani złotówki!!
i z czego sie tu cieszyć, hmm no, że mogło być gorzej - to OK.
ja nie krytykuje Ciebie, tylko tą całą chorą sytuacje.
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
naprawa z oc sprawcy Hekler Szkody, Naprawy, Porównania 15 10-04-19 21:26
Wrocław - które ASO wybrać? (robota z OC sprawcy) mpiasek Serwis i gwarancja 0 29-05-07 14:11

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u