Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-12-10, 02:51   #1
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie Oświetlenie bagażnika

Witam, mam taki problem, że wysiadło mi ostatnio całkowicie oświetlenie bagażnika :/ Wygląda na to, jakby któryś moduł odpowiedzialny za załączanie tego oświetlenia zaszwankował, ale po kolei... Standardowa żarówka 5W była rozszerzona o alternatywe z diód LED (na przełączniku) - wszystko śmigało, a pewnego razu po prostu przestało Nie mogłem się doszukać przyczyny, więc rozebrałem plastiki i przejrzałem instalacje - zdaje się bez zarzutów... Poskładałem, zostawiłem... i oto nagle któregoś dnia znów zaskoczyło i świeciło Z tym że zdarzało się, iż po otwarciu bagażnika diody LED 'pulsowały' - po przełączeniu na seryjne światło żarowe i zpowrotem już było OK. A teraz ponownie ni z tego ni z owego wszystko siadło (seria i LEDy) Wykonałem kilka pomiarów napięcia i prądu na wejściu i już wiem, dlaczego nie świeci: napięcie 6-9V, natężenie 16-20uA! Ale dlaczego tak, to już nie mam zielonego pojęcia Zwarcie jest raczej mało prawdopodobne - wysiadłby bezpiecznik albo zupełnie przestało świecić już na początku... Poza tym napięcie jakieś tam jest Może ma ktoś jakiś pomysł co do przyczyny (CTM?) lub chociaż na sensowne poszlaki...?
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-10, 17:25   #2
Bourne
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Bourne
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: ∫t∫εt∫in - Szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
ZS Szczecin
Postów: 638
Garaż
Domyślnie

Za oświetlenie podczas otwarcia klapy odpowiada czujnik zamontowany w zamku klapy (nie mylić z wkładka zamka)
Sprawdź czy wiązka która przechodzi z dachu do klapy nie jest uszkodzona bo być może któryś kabelek się przetarł gdyż to częsta przypadłość foczek
__________________

Fioletowa Foczka kombi ze Szczecina by Vtech 108,8 KM 244 NM
Ratownik 056 "...BO ŻYCIE MA NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ"
Bourne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-10, 09:42   #3
Wolly1987
Turysta
 
Avatar Wolly1987
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
OK powiat kędziersko-kozielski (Kędzierzyn-Koźle)
Postów: 116
Domyślnie

A jak otworzysz klape to swieci ci się kontrolka otwarcia drzwi? Bo u mnie tez nie działa i kontrolka tez się nie świeci.
Wolly1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-10, 16:27   #4
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Wolly1987 mi też nie świeci kontrolka, więc faktycznie może to być wina wiązki idącej do klapy, o której pisze Bourne... Z tym że zamek działa bez zarzutu - otwierany przyciskiem czy z klucza załapuje bez problemu - wygląda jakby uszkodzeniu uległ jedynie przewód sygnałowy odpowiedzialny za zgłoszenie otwarcia klapy... Ale w którym miejscu mógł się uszkodzić? Nie sądzę żeby przetarła się cała wiązka i tylko on przestał łapać...
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-10, 16:39   #5
Wolly1987
Turysta
 
Avatar Wolly1987
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
OK powiat kędziersko-kozielski (Kędzierzyn-Koźle)
Postów: 116
Domyślnie

Witam. Ja podejrzewam że to nie wiązka tylko jakiś "pierdylnik" w zamku klapy. Z tego co oglądałem zamek nie widze możliwości rozebrania go. Chyba tylko wymiana zamka
Wolly1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-10, 17:10   #6
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Switch w zamku jest rozgałęziony bezpośrednio do oświetlenia i do CTM więc idzie go łatwo sprawdzić (ze schematu wynika że sygnał przechodzi przez wewnęczną skrzynkę bezpieczników - wtyczka 15 pin 1)... Ja teraz nie mam jak tego zmierzyć, ale nie wykluczone że to będzie to Samo oświetlenie bierze plusa z przekaźnika odpowiedzialnego za zgaszenie światła po pewnym czasie - mogłoby i tu coś walnąć, ale jest to wspólny przekaźnik też dla światła z kabiny - a u mnie działa ono bez zarzutu Poza tym kontrolka na desce by się przynajmniej świeciła...

A co do samego zamka, to też niestety nie słyszałem aby się go dało rozbierać
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-10, 17:18   #7
Lukasz750
Turysta
 
Avatar Lukasz750
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RP Przemyśl
Postów: 114
Garaż
Domyślnie

Albo to będzie włącznik, albo słaba masa.. U mnie tak było i musiałem zetrzeć papierkiem ściernym lakier z podkładem i wtedy skręciłem te przewody z podkładkami i już działało
Lukasz750 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-10, 17:51   #8
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Tylko że uziemienie jest po stronie switcha więc niewykluczone, że przykręcono je gdzieś do blachy w klapie a co więcej - że nie jest to jakieś wspólne wyprowadzenie masy dla całego zamka, który to pracuje bez szwanku... Poza tym w samym bagażniku widziałem kilka przewodów 'uziemionych' (nie wiem który od czego), ale wszystkie przykręcone w miejscach, gdzie nie było lakieru...
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-10, 07:40   #9
Wolly1987
Turysta
 
Avatar Wolly1987
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
OK powiat kędziersko-kozielski (Kędzierzyn-Koźle)
Postów: 116
Domyślnie

U mnie zaczeło się od tego że po zamknięciu klapy kontrolka i oświetlenie bagażnika dalej świeciło. Więc wyszedłem z samochodu "pierdyknełem" oburzony pare razy klapą i zgasło... na zawsze Więc obstawiam jednak uszkodzony switch w zamku.
Pozdrawiam
Wolly1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-10, 08:31   #10
Lukasz750
Turysta
 
Avatar Lukasz750
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RP Przemyśl
Postów: 114
Garaż
Domyślnie

Ja osobiście wszystkie masy w akutu czyściłem także nie wiem która pomogła.
Lukasz750 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-10, 21:07   #11
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Pozwolę sobie reaktywować temat, ponieważ po długim śledztwie doszedłem, iż przyczyną może być również tylko i wyłącznie switch w klapie Masa na pewno jest ok, bo grzanie szyby i podświetlenie tablicy śmigają, sam zamek też bez problemu załapuje i guzik i pilota... Pytanie więc, czy da się jakoś 'dobrać' do tego swicha, czy może konieczna jest zmiana całego zamka??

Wolly1987 próbowałeś coś z tym ustrojstwem robić, czy odpuściłeś sobie temat i sam za każdym razem sprawdzasz, czy aby na pewno zamknąłeś porządnie bagażnik...?

EDIT:
A jednak się pomyliłem - wyciągnąłem zamek, zmierzyłem... switch (niestety?) działa bez zarzutu... No i teraz już totalnie zdębiałem, bo nie widzę innej opcji, żeby to nie działało Plus zasilania jest raczej w porządku - generuje go moduł oszczędności energii i na tej samej gałęzi jest oświetlenie kabiny, które jak już wspomianałem działa bez zarzutu... Uziemienie jest rozgałęzione do switcha (sprawdzony i działa) oraz do skrzynki bezpieczników w jakąś wtyczkę i dalej do CTM... Jedynie tu mogłoby coś być jeszcze walnięte, ale prąd oświetlenia prawie na bank płynie do masy za switchem, a to jest tylko gałąź do kontrolki na desce czy cuś - wobec czego ta by się nie paliła, ale światło w bagażniku powinno śmigać! Ehh ktoś ma jakiś pomysł?

Ostatnio edytowane przez mrkaczor ; 23-12-10 o 22:39
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-10, 09:00   #12
Wolly1987
Turysta
 
Avatar Wolly1987
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
OK powiat kędziersko-kozielski (Kędzierzyn-Koźle)
Postów: 116
Domyślnie

Witam. Próbowałem dobrać się do zamka i niestety jest on raczej nie rozbieralny Wydaje mi się że jednak konieczna będzie wymiana zamka. Ale zajme się tym już w nowym roku Kupie zamek i napisze czy działa czy nie. Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt
Wolly1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 16:10   #13
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

U mnie problem leży jednak gdzie indziej... A co gorsza - zupełnie nie wiadomo GDZIE indziej Otóż sygnał do lampki dochodzi przez wtyczkę C50 pin 8 (+ zasilania) a wraca pinem 9 (masa) i stąd w myśl wszelkiej teorii idzie bezpośrednio do wtyczki C48 pin 16, alee... do tego pinu dochodzi również sygnał z CTM - zatem GDZIEŚ musi istnieć połączenie między masą lampki i sygnałem z CTM, czyli to zaznaczone strzałką na poniższym fragmencie:



No i tu mam prośbę do wszystkich zorientowanych: nie wiecie gdzie może znajdować się takie połączenie lub chociaż jak tego typu myki są rozwiązywane w foce (zwykły lut dwa przewody w jeden i cacy, czy jaka dioda do tego i czy to w jakiejś wtyczce raczej będzie -dokumentacja nic o takiej "nie wie" - czy pod taśmą po prostu...) ?? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki bo nie uśmniecha mi się za bardzo wybebeszanie całego auta śladem tych przewodów
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 22:30   #14
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jakoś nie bardzo rozumiem o co ho, ale jeśli takie połączenie istnieje to jest ono gdzieś na słupku A przy nogach kierowcy gdzieś blisko C51 chyba bliżej w stronę progu. Połączenie takie jest najzwyczajniej w świecie zaciśnięte i owinięte czarną taśmą izolacyjną.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-10, 01:03   #15
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

No m/w właśnie o to chodzi Po prostu obie wtyczki C48 i C50 znajdują się w bagażniku, a kabel idący 'teoretycznie' z C50 prosto do C48 wraca z jakiś niewyjaśnionych przyczyn gdzieś na przód pojazdu wewnątrz całej lewej wiązki... I kij go wie gdzie się łączy z identycznym notabene kablem do wtyki C48, bo już we wtyczce C51 przy słupku A oba sygnały są 'połączone' - dalej do skrzynki bezpieczników już jednym przewodem i tu pomierzyłem - wszystko jest cacy... No ale nic jutro będę dalej szukał tego dziadostwa gdzieś koło owego słupka...

Najgorsze jest to, że obwód nie jest przerwany na tym odcinku (wtedy musiałby być gdzieś widocznie uszkodzony przewód...), a jedynie ma nieziemską rezystancję ograniczającą prąd do rzędu mikroamper (przy tym napięcie ~8V) Do tego stało się to 'samo' i nagle na odcinku przewodu, przy którym nigdy nie grzebałem, więc zupełnie nie mam pojęcia wtf a tym samym brak jakichkolwiek poszlak co do lokalizacji usterki

BTW. Bym się już dawno wkurzył i pociągnął nowy kabel z C51 do C48, przyłączył do tego żyłę z C50 i gotowe, alee... się mi właśnie nie wydaje, że te kable są po prostu złączone na piechte, w końcu napięcie i prąd żarówki są dalece większe od sygnału z CTM (~2.3V, ~1.5mA) i nie wiem czy bezpośrednie złączenie tych dwóch ścieżek nie uszkodziłoby tego układu...?
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-11, 21:18   #16
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

EUREKA! U mnie problem w końcu rozwiązany Faktycznie winne było połączenie przewodów, które mieści się tuż przed wtyczką C51 (od strony tyłu pojazdu) koło słupka A... Swoją drogą to niezła paranoja, że kabel który idzie od jednej wtyczki w bagażniku do drugiej wtyki w bagażniku wraca się na sam przód pojazdu (a ja wybebeszyłem jego śladem do blachy całą lewą stronę wozu ) by tam połączyć się w końcu z drugim sygnałem i wrócić do bagażnika I to jeszcze jak połączyć... Odwinąłem taśmę którą to było osłonione a spod niej wysypał się rudy proszek - przewody nawet do siebie nie sięgały (brakowało z dwóch cm kabla), a żeby zobaczyć metal musiałem dodatkowo po centymetrze jeszcz z każdej strony upitolić Jestem tylko ciekaw kiedy na podobnej zasadzie wysiądą mi inne systemy...
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-11, 07:45   #17
Wolly1987
Turysta
 
Avatar Wolly1987
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
OK powiat kędziersko-kozielski (Kędzierzyn-Koźle)
Postów: 116
Domyślnie

Gratuluje rozwiązania sprawy A w którym miejscu konkretnie jest te połączenie? Masz może jakieś fotki?
Pozdrawiam
Wolly1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-12, 15:42   #18
bolek83
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 3
Domyślnie

Witam serdecznie panowie pomożecie strasznie mnie irytuje to oświetlenie w bagażniku a mianowicie od początku. Mam FF1 kobbi po FL mam go jakieś 3 miesiace dopiero i oświetlenie w bagażniku przestało działać w automacie dodam że po otwarci klapy kontrolka na desce zapala się oświetlenie działa tylko w manualu idąc zaprzewodem od lampki ten czarny z żółtym paskiem doszedłem do lewego słupka wprzodzie tam za wtyczką ślad się urywa znika pod deską sprawdzałem też przejście między wtyczką zamka a wtykiem w bagażniku po prawej stronie w schowko i jest OK rozebrałem też zamek i niestety switsh jest zalany klejem nie dobrałem się do niego ale sprawdziłem mierząc przejście i jest prawidłowo mam fotki zamka po rozebraniu moge udostępnić zainteresowanym panowie gdzie moge dalej szukać bardzo mi brakuje tego oświetlenia w automacie ręczne załączanie jest nie wygodne w ostateczności zamontuje krańcówke w klapie do oświetlenia ale wolał bym naprawić orginał. Doczytałem o skorodowanym połaczeniu ale gdzie szukać tego połączenia ??
bolek83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-12, 20:03   #19
Q-Naro
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Q-Naro
 
Łukasz
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2002
KR Kraków
Postów: 427
Garaż
Domyślnie

Ja sie podepne pod temat z pytaniem czy w Hathback 3D jest podswietlenie w bagażniku ?
Q-Naro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-12, 20:08   #20
Bourne
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Bourne
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: ∫t∫εt∫in - Szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
ZS Szczecin
Postów: 638
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Ja sie podepne pod temat z pytaniem czy w Hathback 3D jest podswietlenie w bagażniku ?
jest
Lampka po lewej stronie - lewy boczek

---------- Post dodany o 20:08 ---------- Poprzedni post był z 20:06 ----------

Cytat:
Napisał bolek83 Zobacz post
że po otwarci klapy kontrolka na desce zapala się oświetlenie działa tylko w manualu idąc
Przejrzyj instalację w przelotce pomiędzy dachem a klapą
__________________

Fioletowa Foczka kombi ze Szczecina by Vtech 108,8 KM 244 NM
Ratownik 056 "...BO ŻYCIE MA NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ"
Bourne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-12, 12:46   #21
bolek83
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 3
Domyślnie

przejrzałem i pomierzyłem przejście między zamkiem a wtyczką w bagażniku po lewej stronie w schowku jest OK a przewód od lampki idzie podsufitką do przodu auta schodzilewym słupkiem i znika mi za deską do tegomomentu też jest OK nie wiem z czym dalej się łączy ten przewód gdzie jest ten automat co jest odpowiedzialny za wyłączenie lampki po godzinie ??
bolek83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-12, 12:57   #22
Bourne
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Bourne
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: ∫t∫εt∫in - Szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
ZS Szczecin
Postów: 638
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał bolek83 Zobacz post
gdzie jest ten automat co jest odpowiedzialny za wyłączenie lampki po godzinie ?
skrzynka bezpieczników we wnętrzu auta a dokładnie z tyłu skrzynki jest przekaźnik odpowiedzialny za rozłącznie zasilania po 30 minutach /godzinie
__________________

Fioletowa Foczka kombi ze Szczecina by Vtech 108,8 KM 244 NM
Ratownik 056 "...BO ŻYCIE MA NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ"
Bourne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-12, 19:27   #23
zabi
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2012
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2003
Postów: 3
Domyślnie

Witam, dołączę się do dyskusji z moim problemem. W kombi z 2003 w kostce przy lampce w bagażniku na pinie, na którym, jak sądzę, powinna być/nie być masa (czarny przewód z białym paskiem) mam cały czas 12V, bez względu na otwarcie, zamknięcie bagażnika. Efekt jest prosty: nie działa oświetlenie po otwarciu klapy, a jedynie przy ręcznym włączeniu lampki.
Nie mogę znaleźć żadnego schematu, w jaki sposób idą przewody do tej lampki.
Dobrałem się do wiązki idącej do klapy bagażnika i jest ok. Dodatkowo po otwarciu klapy zapala się sygnalizacja na zegarach, więc zakładam, że zamek klapy jest sprawny. Prośba o radę gdzie mogę szukać usterki?
zabi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-12, 23:09   #24
Q-Naro
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Q-Naro
 
Łukasz
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2002
KR Kraków
Postów: 427
Garaż
Domyślnie

Jaka żarówka jest do oswietlenia bagażnika?
Q-Naro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-12, 15:06   #25
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

w5w jak dobrze pamiętam
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-12, 21:20   #26
Michalllll
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Michał
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Rozgarty
Inny
HB 3D
2001
CTR powiat toruński (Toruń)
Postów: 219
Garaż
Domyślnie

Potwierdzam W5W
Michalllll jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-13, 17:39   #27
Cibor
Turysta
 
Avatar Cibor
 
Maciej
Zarejestrowany: Mar 2013
Skąd: Warszawa,Legionowo,Serock
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 20
Garaż
Domyślnie

Odgrzewam kotleta.


Mam Problem z oświetleniem bagażnika. A mianowicie Stałe napięcie na obu kablach. Mianowicie na jednym 12,5 V a na drugim 7,15 V, Niezależnie czy klapa zamknięte czy też nie. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną?? Coś w zamku?? Czy coś innego może być przyczyną, napięcie na masie. Dodam że wszytko inne gra. Pozdro.

Ostatnio edytowane przez Cibor ; 14-04-13 o 20:51
Cibor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-14, 22:26   #28
stillo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: z domu
Postów: 2
Domyślnie Oświetlenie bagażnika zapala się po zamknięciu

witam,
Mam śmieszny problem- jak otworze bagażnik to nie mam światła, a jak zamknę to się świeci.
Dodam, że auto mam od nowości i nikt nie grzebał w elektryce czy zamku.
stillo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Przycisk bagażnika, podświetlenie? FoFusz Elektryka, audio i alarmy 7 06-11-10 18:30
Oświetlenie bagażnika tw20 Elektryka, audio i alarmy 0 29-09-09 09:36
[FFI] Oświetlenie bagażnika, a tylne drzwi po stronie kierow bator90 Elektryka, audio i alarmy 5 03-04-09 21:33
Oświetlenie bagażnika Emf Elektryka, audio i alarmy 10 04-07-08 23:26
Dziwaczne oświetlenie bagażnika jax40 Elektryka, audio i alarmy 6 21-01-06 09:33

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u