Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 12-06-06, 17:03   #1
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie [FFII] Moja przygoda z chiptuningiem FFII 115KM@280Nm TDCi

Oto cała historia:
- umówiłem się ponad miesiąc temu na termin u tunera w Katowicach, przez cały ten miesiąc wyobrażałem sobie jak to będzie, ten moment, przyspieszenie - frajda ...
Zbliżał się wielkimi krokami 12.06 a ja coraz bardziej podniecony
Tak więc dzisiaj zajeżdżam furaczem, wszystko pięknie, ładnie - bryka umyta po przeglądzie, ja cały w nerwach (bo już się doczekać nie mogę ).
Wjazd na hamownie, zapinanie pasów, auto idealnie ustawione, wentylatory śmigają, aż miło ... pierwszy, drugi pomiar - OK. Seria została zmierzona: wyszło 113KM, 288Nm. Miodzio... tłumaczę tunerowi czego bym oczekiwał po zmianie, przebieg momentu, power (ten horse ). Tuner, że nie ma problemu - dłubniemy
Rozkręcanie UWAGA nadkola lewego, tak nie ściemniam, osobiście byłem zbulwersowany, że kompa umiejscowili dosłownie 15cm od zderzaka w plastikowej obudowie zewnętrznej. Ale cóż, nie takie rzeczy się zdarzają ... odkręcanie śrubeczek, napięcie rośnie ... i jest KOMP wyciągnięty ale zaraz ... co to ku$^* jest Ja patrze na to coś, tuner też troszkę się zdziwił, że ja się zdziwiłem, ale co się okazuje ?? To żaden qźwa Delphi tylko jakiś Siemens!. Przypatruję się temu wynalazkowi i tu ZONK - tak jak Delphi można rozkręcić, tak tego ni huhu. Trzeba wyginać obudowę
(... trochę przekleństw ...)
pytanie tunera: no to co dłubiemy ? (uśmiech na twarzy szefa, a ja blady)
Ja dalej blady, przed oczami przetaczają mi się myśli o utracie gwarancji i podobnych problemach ... jak rozkręcisz sterownik Delphi, nic nie widać, a to ?!?! Tutaj nikt Ci nie uwierzy, że nie było ruszane bo widać jak skurczybyk
Telefon do żony: kochanie, jest taki i taki problem, ryzykujemy?
Żona spokojnie mi odpowiada, że przecież to może poczekać i takie tam...
Zrezygnowałem
Jestem zły, zawiedziony i jeszcze raz zły... the end.

Foczka rocznik 2005 (kupiona w grudniu), przejechane 20.000km, gwarancji jeszcze 1,5 roku, sterownik Siemens
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Ksiażka do FFII 1,8 TDCI Kombi andrzejp5 Inne techniczne 6 30-01-10 21:48
[FFII] większy power w TDCi 115KM cisza Tuning mechaniczny 8 17-05-06 11:54
Moja opinia na temat wyglądu FFII GiK Inne techniczne 7 12-03-05 16:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u