Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 09-11-10, 00:15   #1
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domyślnie Konserwacja podwozia FFI - tutorial

Witam was serdecznie!

Krótki tutorial związany z konserwacją samochodu (podwozia, wnęk kół i
profili zamknietych).

Przygodę z konserwacją zaczynamy od zakupu srodków konserwujących:

- preparatu antykorozyjnego np Cortanin F
- farby podkładowej (np. unikor)
- środka bitumicznego do podwozia
- środka do konserwacji profili zamknietych
- benzyny ekstrakcyjnej
- dodatkowo można kupić małe opakowanie utwardzacza do podkladowki aby
szybciej wysycha





Zdecydowanie odradzam kupno najtańszych środków bitumicznych typu Bitex czy Bitgum - jest to dziadostwo i jesli miałoby posiedziec na samochodzie dłużej niż rok to trzeba by do niego dodać innych specyfików typu olejek pełzający czy np. Fluidol i całość zmieszać w odpowiednich proporcjach aby mieszanka nie pękała po jakims czasie tylko była ciągle elastyczna. Ja wybralem marke FORCH choc szukałem Valvoline ale nie znalazlem.

Z narzędzi potrzebujemy:
- pistolet do konserwacji (najlepiej kupic dwufunkcyjny z odkręcanym
wężykiem - koszt ok 65 pln)
- zestaw śrubokretów róznego typu (gwiazdka i płaski),
- zestaw kluczy nasadowych z grzechotką
- kompresor
- szlifierkę kątową z odpowiednią końcówką
- szczotke druciankę
- młotek
- kombinerki
- płaski klucz nr 7,8 i 10
- okulary ochronne






Inne przedmioty
- duża ilość kartonów
- duża ilość szmat
- zgrzewka piwa (choc i to może byc zbednę ze względu na ilość szkodliwych oparów unoszacych sie na powierzchni ).

Tak wyposażeni jedziemy na myjnie umyc podwozie.
Zalecam dzień wczesniej poswięcic sie i ściągnąć własnorecznie wszystkie cztery nadkola aby na myjni dokładnie wymyc wneki kół - mnie zajeło to 1,15 h (w tym przerwa na kawę). Nalezy pamiętac, że za przednimi nadkolami od strony przednich drzwi są z obu stron takie gąbkowe wygłuszenia - nie zapominamy je zabrac.

Koszt umycia podwozia w mojej miejscowości wyniósł 35 pln - dodatkowo poprosiłem o umycie wszystkich czterech nadkoli i chlapaczy myjką cisnieniową - po zakonserwowaniu - dobrze założyc czyste bez piasku i kamieni.



Nastepnego dnia gdy pozwozie jest juz suche (warto przejechac sie po myciu aby wydmuchac wodę z zakamarków) wjezdzamy na kanał - podnosimy kolejno wszystkie koła i podkładamy bezpiecznie odpowiedniej wytrzymałości klocki (wczesniej zaciagamy mocno ręczny i wrzucamy bieg).




Tak przygotowany samochód (bez kół) zrobimy duzo szybciej i dokladniej.


Najpierw odkręcamy srubki kluczem nr 10 w błotniku pod przednimi chlapaczami - pozwoli nam to wyczyscic i lepiej zabezpieczyć rdzę która nie widac gołym okiem po odchyleniu błotnika od progu.








Przechodzimy do tyłu - ściągamy zderzak bo pod nim jest zgroza - jedna sroba 10-tka od wnetrza tylnego nadkola + plastikowy zatrzask z gumowa osłoną oraz dodatkowo jedna sruba 10-tka od wnetrza bagaznika -






Otwieramy boczne schowki z obu stron - miejsca te przydadzą sie poźniej do konserwacji profili zamknietych.



Po zdjęciu zderzaka ukazaje nam się przykry widok:









Wchodzimy po samochód - musimy zdjać osłony termiczne (aluminiowe) - pierwszą z przodu osobiscie tylko popusciłem ale nie wyjmowałem - druga od przodu wyjałem - trzecia (ta koło baku) musi zostac - za duża do zdjęcia i ostania (czyli pierwsza od tyłu) wychodzi aczkolwiek musimy zdjąć ostani tłumik z gumowego uchwytu.




Gdy samochód mamy rozszabrowany mozemy spokojnie wypić kawę - bo jeszcze jestesmy czyści
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.


Ostatnio edytowane przez stelmach ; 09-11-10 o 00:54
stelmach jest nieaktywny  
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Konserwacja podwozia krozentalski Inne techniczne 75 15-05-16 13:14
[MK2] radio 6000cd AUX tutorial (sprawdzone!) Stian18 Elektryka, audio i alarmy 86 04-07-12 17:22
[MK1] Konserwacja FFI - tutorial stelmach Inne techniczne 12 09-11-10 20:40
[MK1] Konserwacja podwozia psycholek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 10-12-09 21:06
[MK1] Konserwacja podwozia Plissken Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 04-10-09 19:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u