Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-11-07, 09:41   #1
konrad
Turysta
 
Avatar konrad
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: ostrowy
Postów: 11
Domyślnie [FFI] stuki w zawieszeniu pomozcie

mam focusa 99' 140 000 km od pewnego czasy nekaja moje auto stuki docodzace z tylu objawia sie to nieprzyjemnym brzdeknieciem gdy przejezdzam jakac nierownosc lub na zakrecie gdy auto jest wychylone nie sa to sprezyny ani peknieta felga laczniki stabilizatorow to tez nie bylem u meczanika i w stacji diagnostycznej i nie moga znaklezc przyczynya co w tym najdziwniejsze to przewaznie wytepuje to gdy jest mokro i wilgotno jak sucho to nie
konrad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-07, 09:50   #2
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Mam u siebie to samo. NIe mam pojęcia gdzie leży przyczyna. Pogodziłem się z tym, bo zawieszenie po sprawdzeniu jest ok, zaznaczam że mam przebieg 58 000.
Być może problem jest prozaiczny i bierze się z tarcia współpracujących elementów metalowo - gumowych (a przecież z tyłu w Foczce jest tego trochę ), zwłaszcza gdy jest mokro. Tak miałem w poprzednim Punto, gdzie po solonej zimie niesamowicie skrzypiały linki ręcznego w prowadnicach. Trochę smaru załatwiło sprawę, a miałem wrażenie że zaraz odpadnie mi tylna belka.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-07, 23:49   #3
bravissimo
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

U mnie na szczęście jeszcze stuków nie ma ale po ostatnim przeglądzie wiem, że tylne zawieszenie mam do wymiany, głównie tuleje się męczą na naszych cudownych, polskich drogach. Nawet szef serwisu Forda przyznał, że tylne zawieszenie Focusa 1 (szczególnie do 2001 r.) jest mało wytrzymałe jak na "warunki" panujące u nas, więc sądzę że do niektórych stuków musimy się niestety przyzwyczaić. No chyba, że kwota ok. 4000 zł. (w ASO, ok. 3000 zł ze zniżką) za zrobienie zawieszenia nie jest dla kogoś zbyt wygórowana.
bravissimo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-07, 16:22   #4
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

zajrzyj jeszcze w okolice tłumika..może guma, która trzyma tłumik jest luźna i powoduje uderzanie tłumika o prowadnice / belke itd.

przychodzi mi jeszcze do głowy jedna rzecz... jeśli auto miało poprzedniego własciciela:
mogło coś mu wpaść między blachy i leży tam i brzęczy... skąd taki pomysł ? otóż mi skrzypiała podsufitka...pewnego razu stuknelem w nią w czasie jazdy i spinka trzymająca podsufitke spadła gdzieś miedzy blachy z lewej strony... przez pewien czas brzękała i wypadła.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-08, 06:23   #5
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Wtopię się w temat by nie zaczynać nowego posta.
Od pewnego czasu zauważyłem u siebie dziwną przypadłość...mianowicie stuk tylnego zawieszenia ale...sytuacja powtarza się dość często ale tylko wtedy gdy autko stoi dłuższy czas; kilka godzin bez jazdy...czy to po nocy czy to po 8 godz. pracy...stuk pojawia się przy wjechaniu w pierwszą większą nierówność...jest w zasadzie tylko jedną puknięcie i potem cisza...nic nie puka nic nie stuka...kiedy w zeszłym roku były większe mrozy to miałem wrażenie, że mi amor zamarza bo wtedy uderzenie było dość głośnie...ale mówię raz, max dwa puknięcia i cisza...miał ktoś coś podobnego

[ Dodano: Sro 12 Mar, 2008 09:19 ]
Nikt nie pomoże
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-10, 11:39   #6
Lukaszko
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Oława
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał konrad Zobacz post
mam focusa 99' 140 000 km od pewnego czasy nekaja moje auto stuki docodzace z tylu objawia sie to nieprzyjemnym brzdeknieciem gdy przejezdzam jakac nierownosc lub na zakrecie gdy auto jest wychylone nie sa to sprezyny ani peknieta felga laczniki stabilizatorow to tez nie bylem u meczanika i w stacji diagnostycznej i nie moga znaklezc przyczynya co w tym najdziwniejsze to przewaznie wytepuje to gdy jest mokro i wilgotno jak sucho to nie
Odświeżę temat.
Też ma problem że słyszę takie stuki, brzdęknięcia. Ale czasem są czasem nie ma. Objawy są podobne jak w cytacie. Przy małych prędkościach na głębokich nierównościach lub gdy auto się mocniej wygina. Nie przy jakiś ostrych dziurach. I też zauważyłem że raczej na mokro to słychać.
Słychać je głównie z tyłu ale czasem też z przodu. Generalnie nie da się tego idealnie zpozycjonować i określić.
Lukaszko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-10, 11:43   #7
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Cytat:
Napisał tjmdm Zobacz post
Wtopię się w temat by nie zaczynać nowego posta.
Od pewnego czasu zauważyłem u siebie dziwną przypadłość...mianowicie stuk tylnego zawieszenia ale...sytuacja powtarza się dość często ale tylko wtedy gdy autko stoi dłuższy czas; kilka godzin bez jazdy...czy to po nocy czy to po 8 godz. pracy...stuk pojawia się przy wjechaniu w pierwszą większą nierówność...jest w zasadzie tylko jedną puknięcie i potem cisza...nic nie puka nic nie stuka...kiedy w zeszłym roku były większe mrozy to miałem wrażenie, że mi amor zamarza bo wtedy uderzenie było dość głośnie...ale mówię raz, max dwa puknięcia i cisza...miał ktoś coś podobnego

[ Dodano: Sro 12 Mar, 2008 09:19 ]
Nikt nie pomoże
Mam to samo, prawa strona, zawieszenie sprawdzone, ale podejrzenie pada na poduszke amortyzatora lub sam amortyzator, ktory nie trzyma cisnienia.
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-10, 12:24   #8
Lukaszko
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Oława
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 146
Domyślnie

Jak zdiagnozujesz to napisz co to było.
Lukaszko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-10, 17:03   #9
_domino
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Poznań
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 268
Domyślnie

u mnie wyrabana tuleja gornego mocowania amortyzatora - FFI kombi, amor kayaba - tlumi ale stuka niesamowicie
__________________
Punto '97 03-08
Focus '03 08--->
_domino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-10, 22:14   #10
vfr800
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie

Panowie i Panie.

Moim zdaniem to będzie amorek do wymiany na 90%.

Ja miałem podobne objawy i w sumie od razu pomyślałem o amortyzatorze.
Pojechałem na stacje diagnostyczną żeby sprawdzic zawieszenie i co się okazało... Amorki z tyłu skuteczność : 74% i 72% coś koło tego .

Diagnosta jednak słusznie zauważył wyciek oleju z amorka prawego i trafił

Po wymianie amorków wszystko z tyłu umilkło... w sumie prawie wszystko, bo tuba dalej gra heh.

Czasem więc nie warto się sugerować tym, że wynik na stacji diagnostycznej jest ok.

Sprawdź amory i odboje amorków, bo podejrzewam że tam tkwi przyczyna.

Pozdrawiam:smt111
vfr800 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-10, 11:25   #11
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

też kiedyś się borykałem ze stukami dochodzącymi z tyłu ... nie do zdiagnozowania strasznie mnie to wk..ło - kilka razy stacja diagnostyczna i w zasadzie nic, bo nie można było powiedzieć, że znaleziony "na siłę" minimalny luz na jednym z wahaczy, który wg diagnosty nie powinien dawać żadnych odgłosów.
Już miałem zamiar wymienić ten wahacz ... zabierałem się do tego jak do jeża i tak jakoś zleciało ... przez ten czas padł sobie jeden z łączników przedniego stabilizatora ... pomyślałem jest sukces!!!, to pewnie to mnie tak w...ło i po wymianie będzie git. Jednak wymiana nic nie dała tzn. dała z przodu cisza ale z tyłu odgłosy nadal pozostały ... pojechałem chyba 5 raz na stację ... zawieszenie bez zarzutu, a tu k...wa dalej stuka ... przewiozłem diagnostę, bo nie chciał wierzyć i to było dobre posuniecie bo się wreszcie uparł i tak długo szukał aż znalazł luźny jeden z zaczepów osłony termicznej nad końcowym tłumikiem (tłukło tylko na niektórych dziurach i nie zawsze, a w zasadzie przy wiekszych prędkościach ... prawdopodobnie podmuchy opływającego podwosie powietrza odchylały osłonę) ... na pierwszy rzut oka osłona wyglądała idealnie i jak się ją złapało od tyłu to nie można było wyczuć, że jeden zaczep wcale nie trzyma.
Przykręciłem i jest cisza
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 09:05   #12
Lukaszko
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Oława
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 146
Domyślnie

A możesz jakoś bliżej określić który to był zaczep i gdzie on jest?
I jak dokładnie to hałasowało.
Bo mi tez coś stuka mimo że zawieszenie wydaje się ok.

Też myślałem o osłonie.
U mnie głównie słychać stukanie przy małych prędkościach jak auto się buja.
Lukaszko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 09:48   #13
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszko Zobacz post
A możesz jakoś bliżej określić który to był zaczep i gdzie on jest?
u mnie zaczep był widoczny po odkręceniu tylnego lewego koła ... wystarczyło się mocno pochylić i zlokalizować aluminiową blachę nad tłumikiem (zamocowana jest za pomocą stalowych blaszek z gwiazdką w środku wciskaną tak jakby na grot wkręta )u mnie blaszka była cała ale naokoło osłona była pęknięta idealnie w kształcie blaszki.

Cytat:
Napisał Lukaszko Zobacz post
I jak dokładnie to hałasowało.
dźwięk był idealnie taki sam, jak przy luźnym łączniku stabilizatora tylko minimalnie mniej wyraźny (cichszy) - a najlepsze to to, że stukało z lewej strony, mógłbym się założyć, że dźwięk był z prawej
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Stuki w przednim zawieszeniu mareksz77 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 16 09-07-09 11:31
stuki w zawieszeniu Alister Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 15 31-08-07 16:49
[FFI] Stuki w zawieszeniu pomóżcie ! Tgorka Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 05-08-07 08:16
[FFI] POMOZCIE NIE ODPALA!! sloneczkoasia Inne techniczne 16 31-07-07 22:12

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u