Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-05-14, 23:43   #1
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie 1.6B Przebicie na 3 komplecie kabli! Pomocy!Szarpanie na beznynie

Witam serdecznie wszystkim
Mam ponownie problem z moją foką to już 3 komplet kabli na którym jest przebicie i iskrzenie przewodów w ciemności.
Od początku foka to benzyna z gazem 1.6 z 2003 roku.Rozrząd,płyny,paski, świeczki wymienne w połowie lutego.Problem z tym szarpaniem pozostał po poprzednim właścicielu,jednak zasięgałem rad z forum i wymieniłem kable i pozornie ustał.
Objawy to szarpanie na benzynie,dławienie się w niskim zakresie obrotów,przy kręceniu kierownicą do oporu w momencie rozgrzaniu się silnika i przełączeniu na gaz szarpanie,dławienie ustępuje!
Dzisiaj próbowałem pojeździć na benzynie jednak dławi go już nawet nie ciepłym. Kable kupiłem najpierw magnetti wytrzymały 2 tygodnie i problem znowu,potem NGK i znowu to samo a teraz Beru na których pojeździłem raptem 5 dni.
Czy iskrzenie ich świadczy o przebiciu?
Bo już sam nie wiem co mam myśleć o tym. Błędy żadne nie wyskakują auto na gazie jeździ w miarę normalnie może trochę osłabione jak to gaz...
Już sam nie wiem co mam robić bo zanim auto się rozgrzeje to trzeba się z tym pomęczyć
Czy jest gdzieś przebicie które pali kable?czy cewka może coś takiego robić?
czy to wina pompy paliwa , filtra ? Jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za podpowiedzi
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 01:00   #2
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

zareklamuj kable kolego, może trafiasz na jakieś trefne sztuki. Cewke masz ori ?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 07:30   #3
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie

Witam
Oczywiście kable już reklamowałem pierwsze magnetti i drugie ngk przyjęto i uwzględniono ale z tymi 3 aż wstyd już iśćI nasuwa się pytanie czy ich coś nie pali... Tak cewka Motorcraft

Ostatnio edytowane przez kwiateksc ; 13-05-14 o 07:36 Powód: zapomnienie
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 11:48   #4
xywameg
Turysta
 
Avatar xywameg
 
Darek
Zarejestrowany: Sep 2012
Skąd: EPWA
Ford Focus III
kombi
1.6 Duratec 125KM manual
2012
Postów: 18
Domyślnie

Czy te kable zawsze palą się w tym samym miejscu chodzi mi o długość czy może o coś dotykają, czy uszkodzenie jest widoczne bez napięcia czy dopiero gdy silnik pracuje. oczywiście samo iskrzenie i przebicie jest przyczyną dławienia się silnika ponieważ nie pracuje (brak w nim iskry) ten cylinder którego kabel iskrzy na zewnątrz no bo skoro iskrzy na zewnątrz to świeca nie ma zasilania. Jeżeli już trzy razy wymieniałeś kable to przyczyną może być cewka ale to bez oglądactwa to wróżenie z fusów
xywameg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 11:49   #5
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

to by było w sumie chore, wg. mnie pierwsze dostałyby świece, aniżeli kable. Widać byłoby, że elektrody posiadałyby nadpalenia z powodu zbyt wysokiego napięcia idącego z cewki, ale nie wyobrażam sobie jakby cewka miała niszczyć kable. Tam jest normalnie konwersja napięcia przez korelacje ilości zwojów uzwojeń. Może ułożenie kabli? Są pozaginane czy coś?

Kupujesz kable w tym samym sklepie? Może mają jakieś podróby? Szczerze mówiąc bardzo dziwny przypadek.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 16:37   #6
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie

Kable pierwsze magnetti z alledrogo a drugi i trzecie z hurtowni od zaufanego gościa. Nie są pozagniatane specjalnie nie wsadzam je w te obejmy co są,że tak napisze swobodnie leżą sobie
Też sadziłem że w razie czego najpierw świeczki idą z dymem a nie znowu kable.
Problem polega właściwie na tym że w niskim zakresie do 2 tysięcy obrotów ,gaz w podłodze a on nic, dopiero jak zaskoczy albo wcisnę sprzęgło to rusza samochód.
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 18:34   #7
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Przewody mogą padać, jak jest za wysokie napięcie iskry. Tak się czasami dzieje, jak jest za duża przerwa na świecy, lub niewłaściwe świece.
Oczywiście może być też walnięta cewka lub nieprawidłowo zamontowane przewody, porównaj sobie zdjęcia innych silników 1.6 z tego rocznika, czy aby na 100% masz identycznie ułożone przewody.
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 19:26   #8
xywameg
Turysta
 
Avatar xywameg
 
Darek
Zarejestrowany: Sep 2012
Skąd: EPWA
Ford Focus III
kombi
1.6 Duratec 125KM manual
2012
Postów: 18
Domyślnie

Przewodów nie kładź swobodnie bo one są naprawdę czułe lepiej poukładaj je w obejmy jak było w oryginale.
xywameg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 20:39   #9
pino
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 79
Domyślnie

Witam
Może źle przeczytałem, ale kwiateksc pisze, iż po przełączeniu na gaz problem szarpania ustępuję, więc myślę, że nie w kablach przyczyna. Identyczne objawy występowały w starszych instalacjach "gazowych" przy przepuszczającym zaworze lpg, więc raczej poszedłbym w tym kierunku. Pojedź do jakiegoś dobrego gaziarza, niech zrobi ci diagnostykę (tylko nie "wzrokową"), sprawdzi sterownik gazu itp.


Mam jeszcze pytanie do fachowców - w jaki sposób cewka może zacząć dawać wyższe napięcie? W końcu to tylko transformator (taki trochę specyficzny), i tak jak każdy ma określoną liczbę zwojów więc jeżeli ulegnie awarii to może co najwyżej dawać napięcie niższe a nie je "podnosić", ale w końcu mogę się mylić.
Moim zdaniem, jeżeli silnik na benzynie pracuje źle a na gazie normalnie, to albo gaz dostaje się do paliwa, albo świece mają niewłaściwy odstęp między elektrodami i zacząłbym od wyeliminowania tych dwóch przyczyn.

Ostatnio edytowane przez pino ; 14-05-14 o 18:45
pino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-14, 23:28   #10
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie

tak jak pisałem świeczki były sprawdzane ale można jeszcze zmniejszyć przerwę
A przewodów nie układałem bo na takich łatwiej w ciemnościach zobaczyć przebicie,jutro poukładam.Czyli mam rozumieć że iskrzące w ciemności przewody mogą być jeszcze dobre?
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-14, 12:09   #11
xywameg
Turysta
 
Avatar xywameg
 
Darek
Zarejestrowany: Sep 2012
Skąd: EPWA
Ford Focus III
kombi
1.6 Duratec 125KM manual
2012
Postów: 18
Domyślnie

Nie mogą iskrzyć bo to oznacza że moc nie idzie na świece tylko ucieka bokiem w miejscu iskrzenia ale same przewody jak je odizolujesz od siebie i metalowych części silnika mogą być dobre ale skoro już mają przebicie to wątpliwa sprawa. A co do uwag kolegi powyżej odnośnie gazu to się nie wypowiem ale niezależnie od innych usterek to kable NIE MOGĄ iskrzyć a jeżeli iskrzą to samochód ma prawo się dusić
xywameg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-14, 17:55   #12
Jerry
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Jerry
 
Jeremiasz
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2013
WA Warszawa Białołęka
Postów: 556
Garaż
Domyślnie

nie wiem czy to coś pomoże ale moje kable(2 komplety) pogryzły kuny czy kij go wie co to było. Też myślałem, że to jakiś problem elektryką, a jednak nie :/
__________________
NASZ OFICJALNY FAN PAGE !
https://www.facebook.com/pages/LedMo...728667?fref=ts
Jerry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-14, 19:00   #13
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

pino moze miec sporo racji, skoro slabo pracuje na Pb to prawie zawsze jeszcze gorzej chodzi na LPG jesli problemem jest uklad zaplonowy czyli kable , swiece i cewka
szukalbym przyczyn gdzies indziej ale samo iskrzenie kabli nie powinno miec miejsca
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-14, 19:07   #14
lvkas
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Mińsk Maz.
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2002
WM powiat miński (Mińsk Mazowiecki)
Postów: 29
Domyślnie

jeśli na gazie chodzi ok i nie przerywa to nie powinien być to problem z kablami ani świecami. A jeśli chodzi o iskrzenie to jeszcze pytanie jakie jest to iskrzenie? Jeśli widać wyraźną iskre to ok, ale jeśli się lekko świecą po całej długości to poprostu może być że na pow. Przewodu zbiera się ładunek elektryczny który jakoś musi ujść. Na jednych przewodach tak miałem świeciły się prawie całe ale gdy dotykałem dłonią nie miały żadnego przebicia.
lvkas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-14, 11:26   #15
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie

Kable poukładane ,problem dalej pozostał. Myślę że kuny nie pogryzły by 3 kompletów chyba że to ich przysmak.
Iskrzenie nie idzie po całych kablach tylko w niektórych miejscach.
Problem występuje w niskim zakresie tak do 2 tys. obrotów gaz w podłodze a autko się dławi,a potem jak w dizelku szarpniecie, i jedzie.
Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale wcześniej padła mi przednia szyba od kierowcy,prawdopodobnie silniczek nie wiem jeszcze bo się za to nie zabierałem z braku czasu.
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-14, 17:26   #16
pino
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 79
Domyślnie

a po tym szarpnięciu jeździ już normalnie , tzn czy obroty powyżej czy poniżej 2000 silnik pracuje poprawnie, czy też jak spadną poniżej 2000 znowu zaczyna się szarpanie i mulenie ?
pino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-14, 19:54   #17
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie

Po tym szarpaniu nawet jak się nagrzeje to dalej go dławi ,nieco delikatniej ale dalej dławi nie da się ruszyć z piskiem że tak napisze tylko powolutku się wkręca na obroty,a potem hyc i jedzie.Na gazie problemu nie ma nawet jak się nie nagrzeje płynnie jeździ cały czas.
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-14, 18:24   #18
pino
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 79
Domyślnie

A próbowałeś resetować komputer ?
Nie wiem, czy przy instalacji gazowej tak można, ale ja bym spróbował.
pino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-14, 22:17   #19
kwiateksc
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 14
Domyślnie

Przy każdej wymianie kabli go resetowałem i nic
kwiateksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6B Przewody zapłonowe WN, gdzie przebicie? MATIns Elektryka, audio i alarmy 21 28-01-12 07:04
[MK1] Pomocy! Szarpanie C_E_S_A_R Silnik i skrzynia 2 29-04-10 13:55
1.8 TDDI biały dym, szarpanie na zimnym silniku??? POMOCY Mateusz_24 Silnik i skrzynia 12 21-09-08 10:36
ile przejeżdżacie na komplecie? cisza Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 13 06-06-07 20:31

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u