Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-10-05, 08:37   #1
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie montaż głośników 16,5

Witam Serdecznie,
Przeglądałem forum i mam wrażenie ze nie było.
Kupiłem głośniki Rainbow`a woofer + tweeter + zwrotnica i moje pytanie to jak montowaliście okrągłe głośniki ? mozę ma ktoś szablon ?
Mam MDF, ale dosyć gruby 22mm i nie wiem czy to sie nadaje, nie mam pomysłu gdzie zwrotke wsadzić a jak zobaczyłem jak są kable z drzwi do kabiny przeciągniete to sie załamałem, jest tam kostka i nie idzie przeciągnąć grubszych kabli.
Mam wrażenie że ktoś przerabiał juz temat montazu odseparowanego systemu.
HEEEEEELP
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-05, 23:20   #2
jodler
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 51
Domyślnie

Witam
Ja przechodziłem ten problem jakieś 2 miesiące temu.
Jeśli chodzi o montaż wooferów to miałem takie plastikowe nakładki z rozmiaru 5x7 ==> 165 grubości jakieś 3-4mm. głośniki weszły na styk nie było żadnych dziur.
Jeśli chodzi o kabel do zwrotnicy to też niestety się załamałem, że nie można wsadzić w tę wiązkę co już idzie. Ale zarówno w drzwiach jak i w miejscu wejścia jest takie gumowe kółeczko. Własnie te kółeczka ponacinałem i tędy poprowadziłem kabel następnie uszczelniłem.
Jeśli chodzi o montaż zwrotnic to u mnie leżą luzem.
Ta od strony pasażera za schowkiem tam jest dużo miejsca i może sobie swobodnie leżeć.
a ta od strony kierowcy pod wykładziną po lewej stronie (kabel od radia idzie dołem na lewą stronę do zwrotnicy)

To jest moje rozwiązanie - wszystko dobrze się spisuje i sam wykonałem co jest powodem jeszcze większej radości..

POzdrawiam
jodler
jodler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-05, 07:42   #3
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Ja narazie podepne chyba pod oryginalane przewody o potem pogłówkuje
A głośniki chciałbym przymocować do płyty MDF i myślałem że ma ktoś zwymiarowane, nie chce sie narobić przy panelu a potem okaże sie że za gruby.
Dzieki za odpowiedź
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-05, 00:15   #4
jodler
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 51
Domyślnie

Jak będziesz ciągnął kable do gwzidków to uważam, że jest to odpowiedni moment aby poprowadzić kable od drzwi.
Kable w słupkach też musisz ładnie poprowadzić do dołu aby to zrobić niezbedne jest rozebranie plastikow na dole i dolnej czesci slupka - więc mógłbyś upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu ( kable z drzwi)

Pozdrawiam
jodler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-05, 10:15   #5
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Kupiłem taki zestaw Rainbow i gwizdki, miałem wcześniej w osłonach lusterek, więc te też tam umieszcze.
Zwrotki będe chciał w drzwi wsadzić to z przewodem do gwizdków nie ma problemu. Problem jest tylko z kablem do zwrotki i zamontowaniem głośnika 16,5 wydawało mi się że ktoś miał szablon, nie chce eksperymentowac z grubościami MDF`u , jak przyłożyłem docięty kawałek o grubości 22mm to masakra boczek napewno nie wejdzie.
Tak czy inaczej w weekend zabieram sie do pracy, skończe wygłuszanie drzwi i zamontuje te głośniki.
PS
Moze kable przeciągne tamtędy co pisałeś ( tym otworem wyżej wiązki ) tylko w jakimś peszlu i dowiem sie co to za otworek.
Dzieki Jodler że sie zainteresowałeś.
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-05, 22:52   #6
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Witam

Instalowałem całkiem niedawno Hertze ESK 165 (16,5 cm) i stałem przed tym samym problemem.

W pierwszym założeniu miałem zainstalowac głosniki na takich przelotkach plastikowych o jakich wspomniał jodler i jakie mozna kupic w MM lub Norauto, jednak wszyscy znajomi ktorych sie radzilem twierdzili abym wykonał takie własnoręcznie z mdfu. Nie wiem czy jest bardzo duza róznica w odsłuchu gdyz nie mam porównania ale ja poswieciłem troche czasu i zrobilem tak jak mi radzili. Jezeli chodzi o efekt to jestem zadowolony.

Swoje szablony wykonałem w bardzo prosty sposob, aczkolwiek ja wykonywałem to z mdfu o grubosci 10 mm (z załoenia miały to być przejściówki a nie typowe wysokie dystanse)

oto krotki opisik tego co i jak wykonałem

na plycie mdfowej 30*30 odrysowałem dwa wymiary orginalnych gloośnikow a nastepnie w nich odrysowałem głosniki 16,5 (troche wystawały po bokach). Jak ju połaczyłem oba kształty wyciolem to co powstalo wycinarka. Nastepnie odbierzylem szerokosc rantu glosnika (rant ten otworami na sruby) i odrysowałem w tym co wycilem kolo o takiej srednicy aby glosnik wszedl caly ioparf sie na mdfie rantem mozliwoscia wwiercenia srub.

po wycieciu i lekkim oszlifowaniu aby wszystko pasowało pomalowalem ngórę na carno i prykręciłem do dzri w miejsca poprzednich glosnikow (po dobrym wymiarowanu i wycieciu pasuje jak ulał). Pmietaj aby zrobic wieksze nawierty w mdfie pod sruby tak aby łebki srub sie schowały w mdfie i nie przeszkadzały w poprawnym obsadzeniu glosnika na mdfie.

Głosniki przytwierdzilem 2 srubami do mdfu oraz dwoma do mdfu i drwi (nawiercilem otwory w drzwiach i przewiercilem sie prze mdf) takie mocowanie wydawało mie sie duzo solidniejsze i trwalsze (mniejsze moliwosci poluzowania głosnika).
Po skreceniu wszystkiego pozostało podłączyć i przetestowac.

jezeli chodzi o instalacje to ja wykorzystałem fabryczna ale jest mozliwosc przy odrobinie cierpliwosci przeciagnac kabel z drwi do srodka . Trzeba tylko zrobic to w elastycznym peszlu i dobrze uszczelnic (no i miec duzo cierpliwosci).



troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze ci to pomoze i cos zrozumiałes )

pozdrawiam
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-05, 10:42   #7
paulo
Turysta
 
Avatar paulo
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Pszczyna
Postów: 139
Domyślnie

ja ma pytanie z innej beczki ale chdzi tez o głosniki.
chcialbym z tylu wymienic głosniki na lepsze, tylko nie wiem jak rozkręcic tapicerke widzialem ze jest na wkrety z tym nie bedzie problemu ale problem bedzie z pokretlem do otwierania szyb jak to zrobic zeby nie uskodzic. Co tam jeszcze trzeba zdemontować?
z gory dziekuje.
paulo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-05, 20:10   #8
jodler
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Białystok
Postów: 51
Domyślnie

Demontaż korbki jest prosty jak spróbujesz to zobaczysz..
Robisz szczeline pomiędzy korbką a kółeczkiem wsadzając tam mały śrubokręt i musisz trafić na sprężynkę. Sprężynka jest w kształcie literki Omega. Podważasz jedno ramię literki jednocześnie osłaniając delikatnie, żeby Ci nie poleciała niewiadomo gdzie, jak odskoczy to już zsuwasz korbkę i po robocie. ))
Mam nadzieję, że za bardzo Ci nie pogmatwałem
jodler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-05, 08:39   #9
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Taak - Dzieciak
Kupiłem mdf 10mm i na nim odrysowałem przedni głośnik i zaznaczyłem otwory mocowania głośnika, w środku odrysowałem z takiej plastykowej ramki od głośnika otwór po głośnik 16,5.
Okazało się za trzeba zrobić szersze o 0,5 cm. Potem wyciąłem, nawierciłem otwory tak żeby chowały się wkręty, po przykręceniu (wkrętami od oryg. głośnika) nakleiłem mate głuszącą, przy pomocy suszarki udało sie wyprofilować idealnie do blachy. Potem w macie wyciąłem otwór nożykiem montażowym i przykręciłem głośnik.
Zwrotki przykleiłem klejem silkinowym w boczku tam gdzie przylega do deski rozdzielczej, oczywiście od wewnętrznej strony, tweeter wylądował w osłonie lusterka a do przewodu oryginalnej instalacji przylutowałem nowe przewody i poprowadziłem dalej do zwrotnicy i nastepnie głośników. Problem kabla stanie przede mną po zakupie wzmacniacza.
Napisałeś że da się przecisnąć, możesz mi troche sprecywać któredy ?? Jest tam oryginalna instalacja i takie zaślepki, może tamtędy przeciągną peszel i uszczelnic silikonem ?
PS
może w ten weekend zrobie fotki jak to wygląda i walne jakiś szablon, tylko pytanie w jakim formacie i czy ma to sens ??
Który kabel u Was jest "+" biały czy szary ?
__________________
Dowcip jest orężem bezbronnych.
Żeby być śmiesznym, trzeba przynajmiej tyle prostoty, co odwagi.
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-05, 00:03   #10
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Z tego co pamietam to plusem jest biały.
Jezeli chodzi o przeciagniecie okablowania to zarowno i w drzwiach jak i w nadwoiu sa dwa otwory zakryte zaslepkami. Zaslepki jest latwo wyjac jednak do otworu w nadwoziu strasznie ciezko sie dostac i przeprowadzic pesel z kablem (dla tego zerygnowalem i zostawilem instalacje fabryczna). Jednak jak masz troche czasu i ciepliwosci to napewno da sie zrobic.
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana głośników szymbura Elektryka, audio i alarmy 20 03-06-06 11:10
Ciąg dalszy głośników-tył driver Elektryka, audio i alarmy 8 11-11-05 21:46
Montaż dodatkowych wskaźników! RSSSS Inne techniczne 4 21-02-05 14:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u