Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-10-20, 00:08   #1
Mister5Master
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Sep 2020
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 5
Garaż
Domyślnie Małe zamulenie 1.6 TDCi 109KM

Dzień dobry,
Chciałbym poprosić o radę. Mianowicie mój focus mk2 1.6TDCi 109KM jest dość "leniwy" jeśli o przyspieszenie chodzi. Reakcja na pedał gazu jest mniej więcej do połowy, a od 50% już nie ma żadnej różnicy ile się go wciśnie. I wszystko by było łatwe do zdiagnozowania, gdyby nie to, że praktycznie wszystko co mogło być najprostszą przyczyną zostało wyeliminowane. Błędów na komputerze brak. EGR zaślepiony. DPF usunięty i wyprogramowany. Wymieniony zawór podciśnienia turbo, mierzone wszystkie podciśnienia, turbina pompuje (MAP podaje 2,49bar), więc jest spoko jeśli o doładowanie chodzi. Wymienione podkładki pod wtryskiwaczami i przelewy, czyszczony przepływomierz... No wszystko w sumie co się da. Auto jeździ, przy spokojnej jeździe nawet można nie zauważyć że coś jest nie tak, a i na autostradzie osiąga spore prędkości (160 przy wyprzedzaniu i szedł dalej, ale ospale). Jednak jak się zwróci na to uwagę to przy przyspieszaniu od 1500-2100obr/min czuć, że silnik pracuje trochę inaczej niż przed tym jak cokolwiek z nim było nie tak. Jest to prawie niezauważalne, ale właśnie w tym zakresie jest trochę gorzej niż było, auto jedzie dobrze przy 2100-2700obr/min po czym jak załącza się przepustnica bocznikująca chłodnicę powietrza jest chwilowy kop, a potem taka jakby dziura, jakby ktoś rozszczelnił dolot na chwilę. Jest jeszcze jeden objaw, a właściwie to bywa: przy hamowaniu, np przy czerwonym świetle obroty spadają poniżej wartości nominalnej na biegu jałowym, tak do 500, po zatrzymaniu auta i puszczeniu pedału hamulca wstają z powrotem na te 800. Auto nie dymi, nie wydaje podejrzanych odgłosów, nie telepie się, no nic , a coś ewidentnie jest nie tak (chyba że po prostu tak ma być, a ja jestem jakiś nie teges). Co to może być? Przepływomierz lub inny czujnik w dolocie? Może to być wina brudnego od syfu z EGR, nigdy nie czyszczonego kolektora (i całego dolotu)? Albo świec żarowych do wymiany (czytałem, że ponoć jak komputer coś z nimi wykryje nie tak, to obniża osiągi, żeby skierował użytkownika do serwisu, ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia). Zmienna geometria turbiny? (zdaje się że nie, skoro ciśnienie doładowania jest w porządku) Naprawdę nie mam pomysłu. Ktoś mi jeszcze wspomniał że może to być efekt niskiego ciśnienia na listwie wtryskowej, pytanie jak to sprawdzić?
Naprawdę wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
Grzegorz

Ostatnio edytowane przez Mister5Master ; 03-10-20 o 22:25 Powód: Złe kodowanie polskich znaków
Mister5Master jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-20, 08:00   #2
doktor lubicz
Turysta
 
Avatar doktor lubicz
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 42
Domyślnie

Popraw pisownię bo ciężko jest cokolwiek zrozumieć.
doktor lubicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-20, 22:25   #3
Mister5Master
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Sep 2020
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 5
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał doktor lubicz Zobacz post
Popraw pisownię bo ciężko jest cokolwiek zrozumieć.
Poprawiłem
Mister5Master jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-23, 20:38   #4
whitepower
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2023
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2007
Postów: 2
Domyślnie

turbina, wtryski, zapchany dpf, smok przy misce oleju zapchany przyczyn moze byc wiele, ale to sa jedne z glownych, tez mam foke wiec wiem co mowie

pzdr
whitepower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] mk2 fl 1.6 tdci 109km słaby na niskich obrotach Pr83 Inne techniczne 6 06-07-19 14:17
[MK2] Spalanie 1,6 TDCI 109KM cepa16 Inne techniczne 17 29-01-14 12:17
[MK2] Wyciek 1.6 tdci 109KM dario444 Silnik i skrzynia 6 06-09-10 00:58
[MK1] FF I 2004 TDCI 115. Ustępujące zamulenie przy 3500 obr. Lodzermensch Silnik i skrzynia 11 08-06-10 16:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u