Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-12-10, 03:08   #1
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie Naprawa rolety bagażnika w kombi

Jeżeli w waszym kombiaku roleta nagle przestała się zwijać, materiał swobodnie sobie wisi w bagażniku niczym żagiel na statku, to poza zakupem innej rolety - jest na to rozwiązanie!
Nie wiem czemu tak się dzieje, spotkało mnie to dwa razy.
Pierwszy ponad rok temu, drugi ... wczoraj.
Parę dni temu ktoś pytał o pomoc przy problemie z roletą i starałem się pomóc, teraz postanowiłem to opisać i przy okazji naprawy zrobić parę zdjęć (niestety zrobione telefonem).

A więc od początku:
1) Najpierw musimy oddzielić od rolety osłonę, który maskuje dziurę pomiędzy roletą a siedzeniem.
Nie jest to trudne, jak widać na zdjęciach poniżej są tam takie dwa metalowe wzmocnienia, które należy wypiąć z bocznego mocowania rolety do bagażnika. Najpierw łapiemy osłonę i przesuwamy jak najbliżej jednej strony - dzięki temu możemy podważyć metalowe wzmocnienie i wyjąć z bocznego plastiku. Jeżeli wypniemy z jednej strony, to z drugiej wystarczy już wysunąć.




2) Kolejnym krokiem jest nawinięcie rolety na tą metalową rurkę, stanowiącą główną konstrukcje rolety. Roleta ma być zwinięta tak jak na ostatnim zdjęciu z punktu pierwszego - czyli nie do końca!
Aby zwinąć roletę należy ścisnąć zewnętrzne plastiki zgodnie z strzałkami na nich narysowanymi.
3) Należy przesunąć materiał i go uchwycić ręką, aby można było wykonać pewien manewr bocznym mocowaniem, o którym zaraz przeczytasz w punkcie 4.
Tu zaznaczę, że chodzi o mocowanie po stronie kierowcy!
Poniższe zdjęcia powinny to zobrazować:




4) Wciskamy boczny plastik od kierowcy - stronę pasażera najlepiej zaprzeć o ścianę jeżeli robimy to samemu. Musimy nacisnąć plastik w stronę środka rolety, tak jak strzałka na poniższym zdjęciu:


Tłumacząc to inaczej: aby zamontować roletę w aucie, musimy ścisnąć roletę. Tu wykonujemy ten sam ruch, ale interesuje nas wciśnięcie strony kierowcy.

Trzymając jedną ręką materiał rolety tak jak w punkcie 3, drugą ręką wciskamy plastik i przekręcamy plastik odwrotnie do wskazówek zegara. Po wciśnięciu plastik ten da się kręcić w koło, a kręcąc przeciwnie do wskazówek zegara nakręcamy sprężynę zamontowaną w środku rolety.
Kręcimy tak długo, aż zaczynamy czuć pewien opór - trzeba trzymać ciągle plastik i roletę, bo będą prób sprężynę zamontowaną w środku rolety.
Kręcimy tak długo, aż zaczynamy czuć pewien opór - trzeba trzymać ciągle plastik i roletę, bo będą próbowały się przekręcić. Jeżeli uznajemy, że opór jest wystarczający, plastik musi trafić na kształt taki jak po drugiej stronie rolety, i przesuwamy go w stronę odwrotną niż poprzednio - czyli odwrotnie do strzałki na plastiku. Materiał odpowiednio przesuwamy do wycięcia w plastiku i sprawdzamy czy wystarczająco roletę naciągneliśmy. Jak sprawdzić? Dwa sposoby:
a) Złożyć to wzmocnienie, które demontowaliśmy w pk1 i pójść do auta, zamontować i sprawdzić
b) Przyda się druga osoba, która przytrzyma plastik od strony pasażera, my wciśniemy plastik od strony kierowcy i sprawdzimy jak się rozwija roleta i czy wystarczająco mocno nakręciliśmy sprężynę.

Jeżeli jest za słabo, to powtarzamy całą operację, z tymże wystarczy już dodać tylko parę obrotów plastikiem, bo zapewne brakuje nam niewiele.


Na forum spotkałem się kiedyś z innymi opisem regeneracji, ale polegał on na próbie rozkręcenia rolety. Autor opisywał, że nie jest to takie proste i łatwo coś uszkodzić - dlatego polecam sposób powyższy, który nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi ani nie jest zbyt czasochłonny.

pozdrawiam!
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-12, 18:11   #2
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

ponieważ tydzień temu roleta sprawiła mi znów problem, to dobrałem się do niej całkowicie i rozebrałem na części pierwsze - niestety nie mam zdjęć, bo nie myślałem o tym.
Kolejne wskazówki:
1) NIE RUSZAĆ tego metalowego dekielka na końcach mocowań rolety. Jego ściągnięcie NIC nam nie da, za to jak go uszkodzimy to nie poskładamy tego (chyba, że nagwintujemy pręt i skręcimy na śrubkę)
2). Jeżeli roleta nie działa, a sposób wskazany w poście wyżej nie pomaga, to można ją rozkręcić. Procedura jest taka:
- rozwijamy roletę
- ciągniemy za mocowanie od strony kierowcy - powinno się wysunąć o 0,5cm. Przez szparę od materiału można zobaczyć że wysunął się fragment takiego plastikowego, białego korka. Oglądamy metalową rurę od rolety (ciągle po stronie kierowcy - po drugiej NIC nie robimy) i znajdziemy w niej dwie dziury - na przeciwko siebie, ok 2milimetrów, umieszczone w taki sposób, ze wkładając cienki drucik w jedną powinien wyjść z drugiej - nic proszę nie wkładać, opisuje to wyłącznie dla skojarzenia o co mi chodzi) w których teraz pojawiły się białe plastikowe zaczepy - są to zaczepy w/w białego korka.
- do pomocy może przydać się druga osoba, bo ciężko jest wcisnąć je naraz, jednocześnie ciągnąc za zaczep mocujący do ściany bagażnika.

Gdy wciśniemy "zaczepy", "zatrzaski", czy jak to zwał, jednocześnie ciągnąc za zaczep, to wyjdzie nam cały mechanizm rolety.
Mechanizm składa się z prętu, na którego końcu zalany jest drugi biały korek. Mamy wiec dwa białe korki, pomiędzy którymi jest sprężyna - to jej naciąg powoduje, że roleta się zwija (lub nie - gdy jest uszkodzona ).
Na końcu drugiego białego korka mamy coś w stylu plastikowego łożyska, które powoduje że pręt kręci sie idealnie wokół osi rolety - nie ruszać tego, to ma być takie luźne i do niczego nie przymocowane.
Mając to rozłożone możemy obejrzeć, czy coś jest uszkodzone, dlaczego sposób wskazany w poście wyżej nie działa.
U mnie sprężyna zaczęła obracać się po tych korkach - kombinerki, lekkie zaciśnięcie pierwszego zwoju sprężyny, złożenie całości do kupy i roleta znów działa.
Całość zbudowana jest prosto, myślę że jeżeli nic nie pęknie w środku (a za bardzo nie ma co), to roletę da się naprawić i nie ma sensu kupować nowej.

Pozdrawiam czytających i życzę powodzenia
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-16, 11:06   #3
golarz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 4
Domyślnie

Ma ktoś może zdjęcia do tego poradnika?
golarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-12-16, 12:08   #4
juesej1964
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 3
Domyślnie

jak nakręcić tą sprężyne skoro materiał rolety przeszkadza?
juesej1964 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FF1] Wymiary bagażnika HB i kombi kisio Inne techniczne 18 26-09-11 16:16
amortyzator klapy bagażnika kombi kleofas Inne techniczne 4 06-05-09 16:53
[FFI] Nie działa otwieranie bagażnika (kombi) krzysztof.k Inne techniczne 2 16-12-08 00:13
lampka bagażnika kombi trefny Elektryka, audio i alarmy 8 27-10-08 21:06
Kratka do bagażnika z FF I kombi do FF II kombi. pantomas Inne techniczne 5 06-08-07 11:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u