Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-09-05, 13:37   #1
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie Demontaz kierownicy [FFI]

Witam
Jako ze kilka osob pytalo jak sciagnac kierownice w foce i czy duzo z tym roboty .
Przy okazji wymiany kierownicy u siebie zrobilem kilka fotek podczas demontazu .

Potrzebne klucze to dwa klucze nasadkowe , jeden 5,5 mm drugi 24mm

Po pierwsze odkrecamy dwie sruby z tylu kierownicy ,
sruby te trzymaja poduszke i blokuja nam dojscie do glownej sruby trzymajacej
kierownice



Po odkreceniu wspomnianych srub poduszka trzyma sie juz tylko na gumowych zaczepach .
Aby ja calkiem wyciagnac potrzeba juz tylko troche sily .
Podczas wyciagania zdarza sie ze trabi , ja dla zachowania ciszy i pozbycia sie gapiow ,
wyciagnalem bezpiecznik od klaksonu .

Po wyjeciu juz poduszki , naszym oczom pojawi sie sruba mocujaca
i w zaleznosci od rocznika jedna lub dwie zolte kostki



Przy odlaczaniu / podlaczaniu poduszki powietrznej powinno sie sciagac kleme z akumulatora ,
celem unikniecia przypadkowego wybuchu .
Ja jako leniwy czlowiek ktory nie lubi nastawiac ponownie ustawien w radiu ,
posluzylem sie wyjeciem bezpiecznika od poduchy .
Po odlaczeniu zoltej kostki / kostek zostaje nam juz tylko glowna sruba na klucz 24mm .



Odkrecamy kierownice , wkladamy druga i reszte czynnosci powtarzamy w odwrotnej kolejnosci .

Czas to naprawde 5-10 min. Szkoda jezdzic z tym do ASO .

U mnie efekt koncowy jest taki



Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-09, 12:07   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie Demontaż kierownicy (FFI)

Czasami trzeba zdjąć kierownice (obszywanie skórą, wymiana poduszki, wymiana taśmy), więc pewnie się kilka razy przyda...

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
To jest oczywiście tylko poglądowa instrukcja na przykładzie mojej foki - zastrzegam sobie brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za uszkodzenia bądź awarie powstałe na skutek posługiwania się poniższym FAQ.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Poziom trudności: łatwy
Czas trwania: 10 minut
Potrzebne narzędzia:
- klucz nasadowy 24mm
- klucz nasadowy 10mm
- klucz nasadowy 5,5mm
- mały płaski śrubokret (opcjonalnie)

(foto1)

Instrukcja:
1. otwieramy maskę
2. odkręcamy klemy od akumulatora (nasadka 10mm) i zabezpieczamy żeby nie wróciły na akumulator (polecam 2 plastikowe korki z butelek) - nie chcemy żeby nam niechcący strzeliła poduszka
3. wsiadamy do auta i przekręcamy kierownicę w pozycję pionową (foto2)

(foto2)

4. nasadką 5,5mm odkręcamy 2 śruby z tyłu kierownicy (foto3), upewniając sie że są juz zupełnie luźne (nie wypadną)

(foto3)

5. delikatnie od góry, a potem od boków podważamy poduszkę aż do zwolnienia zaczepów (foto 4 i 5), ale z wyczuciem żeby nie wyrwać kostki jak już zaczepy puszczą

(foto4) (foto5)

6. płaskim śrubokrętem odpinamy zaczep w kostce (kostkach) od poduszki i odkładamy poduchę w bezpieczne miejsce
7. blokujemy kierownicę (pomoc koleki/koleżanki albo kreatywność typu przytrzymanie kolanami) i kluczem z nasadką 24mm odkręcamy śrubę na samym środku kierownicy (foto6)

(foto6)

8. wyciągamy śrubę, kierownice mamy w rękach, cel osiągnięty

(foto7)

Motaż oczywiście przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.


PS. przy kopiowaniu na inne fora i publikację PROSZĘ I ŻĄDAM jednocześnie zamieszczenia źródła (Focus Klub Polska) i linku do tego tematu (http://forum.focusklubpolska.pl/view...88cdce694d3800)



Tagi: kierownica wymiana obszywanie demontaż montaż airbag poduszka wymiana
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-09, 16:00   #3
Kamil_K
Turysta
 
Avatar Kamil_K
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
DW Wrocław
Postów: 113
Domyślnie

A ja dodam kilka słów od Siebie ...
W chwili obecnej mam rozebranego w garazu focusa bez kolumny kierowniczej...

przyznam szczerze (już teraz znam dokładnie jej budowę) i dziwię się że trzpień nie wpadł Wam do środka przy wymianie ... jest napięty na sprężynie i po odkręceniu kierownicy ma prawo a wg logiki wręcz powinien wpaść do środka (składanie się w trakcie zderzenia etc)

Oczywiście przy składaniu porobię zdjęcia dokładne z opisem niemniej jednak wymiana kierownicy nie jest niestety taka prosta jesli sprężyna jest sprawna i schowa trzpień do środka ...

W żadnym wypadku nie chcę polemizować z powyższymi poradami ... dodaję tylko drobną przestrogę bo mimo wszystko parę rzeczy potrafię w aucie zrobić i wymiana kierownicy nigdy nie była dla mnie problemem do czasu gdy zabrałem sie za Foczkę
Kamil_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-12, 23:51   #4
Snejki
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 170
Domyślnie

Panowie a kierownica z wersji po lifcie będzie pasować do przedliftu? Poduszki są podobne ale chyba jednak inne a jak sama kierownica?
Snejki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-13, 16:23   #5
Dixi
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Dixi
 
Damian
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Gdynia
Ford Focus I ST170
HB 3D
2.0 Zetec 170KM manual
marzec
2002
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał Snejki Zobacz post
Panowie a kierownica z wersji po lifcie będzie pasować do przedliftu? Poduszki są podobne ale chyba jednak inne a jak sama kierownica?
Ponawiam pytanie, bo bardzo to mnie interesuje, będę wdzięczny za odpowiedź.
Dixi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-14, 22:59   #6
Wito_13
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Wito_13
 
Witek
Zarejestrowany: Oct 2013
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
kwiecień
2007
KR Kraków
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Dziś demontowałem kierownicę ponieważ ją obszywam. Dzięki za pomoc koledzy, od siebie dodam tylko że śruby na nasadkę 5,5mm trzeba wykręcić na maxa (i tak nam nie wypadną) wtedy łatwo odejdzie poduszka z zatrzasków a kierownicę można również odkręcić kopytem 24, nasadki nie maiłem więc próbowałem inaczej i się udało.

Wito_13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-13, 20:18   #7
mario704
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kamil_K Zobacz post
A ja dodam kilka słów od Siebie ...
W chwili obecnej mam rozebranego w garazu focusa bez kolumny kierowniczej...

przyznam szczerze (już teraz znam dokładnie jej budowę) i dziwię się że trzpień nie wpadł Wam do środka przy wymianie ... jest napięty na sprężynie i po odkręceniu kierownicy ma prawo a wg logiki wręcz powinien wpaść do środka (składanie się w trakcie zderzenia etc)

Oczywiście przy składaniu porobię zdjęcia dokładne z opisem niemniej jednak wymiana kierownicy nie jest niestety taka prosta jesli sprężyna jest sprawna i schowa trzpień do środka ...

W żadnym wypadku nie chcę polemizować z powyższymi poradami ... dodaję tylko drobną przestrogę bo mimo wszystko parę rzeczy potrafię w aucie zrobić i wymiana kierownicy nigdy nie była dla mnie problemem do czasu gdy zabrałem sie za Foczkę
Odkręcałem ostatnio kierownicę metodą z Faq i nic sie nie schowało nie wybuchło
__________________
Lpg szkodzi tym co go nie mają
mario704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-13, 21:30   #8
Nestor
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Piotr
Zarejestrowany: Jan 2012
Skąd: Pruszków
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2015
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 240
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kamil_K Zobacz post
A ja dodam kilka słów od Siebie ...
W chwili obecnej mam rozebranego w garazu focusa bez kolumny kierowniczej...

przyznam szczerze (już teraz znam dokładnie jej budowę) i dziwię się że trzpień nie wpadł Wam do środka przy wymianie ... jest napięty na sprężynie i po odkręceniu kierownicy ma prawo a wg logiki wręcz powinien wpaść do środka (składanie się w trakcie zderzenia etc)

Oczywiście przy składaniu porobię zdjęcia dokładne z opisem niemniej jednak wymiana kierownicy nie jest niestety taka prosta jesli sprężyna jest sprawna i schowa trzpień do środka ...

W żadnym wypadku nie chcę polemizować z powyższymi poradami ... dodaję tylko drobną przestrogę bo mimo wszystko parę rzeczy potrafię w aucie zrobić i wymiana kierownicy nigdy nie była dla mnie problemem do czasu gdy zabrałem sie za Foczkę


Cytat:
Napisał mar-pow Zobacz post
Raczej nikogo nie znajdziesz bez zdejmowania kierownicy... a nawet jeśli to będzie to kiepsko zrobione (naciąg i wyprofilowanie).

Źle napisałem, chodzi o to żebym ja nie robił tego demontażu, jak zrobi to ktoś kto się na tym zna to spoko, wystraszyłem się tego że jakiś trzpień może wpaść czy coś takiego, czytałem tutaj na forum.
__________________
Nestor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-17, 17:57   #9
DonRattini
Turysta
 
Avatar DonRattini
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 103
Domyślnie

Tak dla uzupełnienia tych świetnych instrukcji.
Robię to na codzień.
Klemy dla bezpieczeństwa owszem ściągamy ale są auta w których klemy i akumulator są niedostępne na poczekaniu.
Wystarczy po prostu nie pchać kluczyka do stacyjki i błąd nie powinien się objawić.
Co do śrub głównych to tych klasycznych ja stosuje klucz do kół taki krzyżakowy. Jest w nim 4 nasadki o zawsze któraś przypasuje.
DonRattini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-18, 10:42   #10
§Pablo
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 78
Domyślnie

Jakby ktoś chciał uczyć się na czyiś błędach to radzę rozkręcić obudowę kierownicy (osłona górną tylko na zatrzaskach się trzyma a dolna na 3 śrubkach) i podłożyć coś pod sprężynę (kawałek nawet drewienka). Ja tego nie zrobiłem i oczywiście trzpień wpadł. Dobrze, że znalazłem śrubę długa o tym samym rozmiarze wkręciłem w trzpień i jedną ręką wyszarpywałem, a drugą próbowałem zblokować sprężynę. 3 godziny zabawy.
§Pablo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
zawieszenie tylne - demontaz [FFI] czocher84 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 37 22-07-10 20:44
poduszka powietrzna demontaz chris74 Inne techniczne 2 20-04-09 13:51
Demontaz tapicerki celem wymiany glosnikow DarekRzeszow Elektryka, audio i alarmy 5 30-10-07 09:43
Demontaz tapicerki celem wymiany glosnikow DarekRzeszow Elektryka, audio i alarmy 2 20-04-07 20:25
Luz na kierownicy. Marioosz Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 14-11-05 16:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u