Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 23-01-08, 03:20   #1
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie Zakładamy alusy 17" do Foczki! [FFI]

Wprowadzenie

Celem niemniejszego poradnika jest rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z instalacją felg o rozmiarze 17” w foczce pierwszej generacji. Skupiam się (przynajmniej na razie) tylko na 17" gdyż jest to rozmiar optymalny dla Focusa I, biorąc pod uwagę wygląd oraz właściwości jezdne.

Wiedzę zawartą w niemniejszym opisie opieram na swoich doświadczeniach, a nie na domysłach oraz głupotach wypisywanych na sieci.

W poniższym opisie nie znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:
• jaki wzór/kolor felgi (o gustach się nie dyskutuje)
• czy żona nie będzie marudziła jak jej (.)(.) będą podskakiwać na wybojach
• które opony lepsze : Nankang czy Maloya
• czy zamuli moje 1.6

Nie mam też zamiaru nikogo przekonywać do tego czy warto. Albo się tego chce, albo nie. Trzeba sobie samemu na te pytania odpowiedzieć. Ja uważam, że WARTO

No to zaczynamy

I. Jaki rozmiar felgi

Oczywiście jedyny słuszny 17”cali.

II. Ile otworów oraz jaki rozstaw

Oczywiście 4x108.

I tu się Ford niestety nie popisał, bo większość samochodów tej klasy posiada 5 otworów np. VW Golf. Mniejsza liczba otworów powoduje niestety gorszą dostępność felg oraz różnicę w wyglądzie felgi. Przeglądając ofertę sklepów internetowych mamy najczęściej dostępną fotografię poglądową. Dlatego warto przy zakupie felgi upewnić się jak wygląda ona w wersji na 4 śruby, bo może okazać się, że różnica jest znaczna i to najczęściej na niekorzyść.

III. Jaka opona

Do jazdy po polskich drogach, które każdy wie jakie są optymalna jest opona 215/45. Drugi rozmiar na którym można się jeszcze w miarę komfortowy sposób przemieszczać to 205/45.

Osobiście przemieszczałem się na obu rozmiarach i uważam, że lepszym wyborem jest 215/45

Ford w katalogu zaleca 205/40 lub 215/40. O ile pierwszy rozmiar to kompletnie jakaś pomyłka w Polskich warunkach, o tyle na 215/40 można jeszcze zaakceptować. Ale jak pisałem wyżej najlepszy możliwy wybór to 215/45 (zawsze te kilka mm gumy więcej).

Opon o rozmiarze 205/50 oraz 215/50 nie polecam, za duży profil powodujący obcieranie oponą o nadkole przy najmniejsze nierówności. Miałem okazję jeździć focusem z oponami o rozmiarze 215/50 i nikomu nie polecam.

Różnica w prędkości podawane przez wskaźniki spowodowane innym rozmiarem opon jest tak znikoma, że nie ma co sobie zawracać tym głowy.

IV. Jaka szerokość felgi

Optymalna szerokość to 7" cali. Wszystkie felgi oferowane przez Forda do Focusa mają właśnie taką szerokość. Oczywiście dopuszczalna jest też szerokość 7,5" cala, ale jeśli masz wybór bierz 7" cali.

V. Jakie ET (odsadzenie)

Bolączką Focusa jest dość wysokie odsadzenie, większość dostępnych samochodów ma ET na poziomie 35-38 np. wszystko z koncernu VW. Niestety takie ET kompletnie nie naddaje się do Foczki bo powoduje, że opona wystaje poza obrys nadkola. Jakie są tego konsekwencje nie muszę chyba tłumaczyć. Ponadto mało kto wie, że niskie ET powoduje pogorszenie właściwości jezdnych Focusa, którego układ jezdny został zaprojektowany do ET 49.

Problem jest dość poważny, bo jak się wejdzie na dowolną stronę WWW producenta lub firmy zajmującej się sprzedażą felg to się okaże, że prawie każda aplikacja do dobierania felg uznaje felgi z ET 35-38 jako właściwe do Focusa co jest kompletną bzdurą

Optymalne ET to 45-49; nie pogorsza właściwości jezdnych Foczki oraz pozwala uniknąć wszelkiego rodzaju obcierania o ranty i nadkola.

Dopuszczalne ET to 40-42; też można bez problemu jeździć ale trzeba się liczy, że przy większych prędkościach i obciążeniu mogą sporadycznie zdarzyć się obcierki ale nie są one szkodliwe ani dla samochodu ani dla felg/opon (dotyczy opon 215/45).

Ja osobiście posiadam felgi z ET 40. Przy oponie 205/45 nic nie obcierało nawet przy pełnym obciążeniu (wyjazd na wakacje 4 osoby na pokładzie, bagaże po dach). Po zmianie opon na 215/45 pojawiło się obcieranie z przodu i z tyłu, ale jest ono sporadycznie i niedokuczliwe. Po lekkim skatowaniu opon właściwie zanikło. Nie jest to na pewno obcieranie rantem o oponę powodujące jej ciecie. Jeśli teraz kupowałbym opony brał bym 215/45.

VI. Foka jak karoca

Niestety efektem ubocznym posadzenia Foczki na 17" calowych aluskach jest znaczne podniesienie się samochodu co niestety ma wręcz odwrotny skutek do zamierzonego.

Jedynym ratunkiem jest gleba czyli posadzenie foczki za pomocą sprężyn obniżających. Pomimo krążących opinii obniżenie wcale nie spowoduje, że nasza Foczka stanie się twarda jak deska. Komfort minimalnie się obniża (po paru godzinach jazdy się przyzwyczajamy). Są też plusy, znacznie poprawiają się właściwości jezdne Foczki, nie wychyla się na zakrętach, nie nurkuje, skróceniu ulega też droga hamowania no i najważniejsze - wygląd

VII. Jakie sprężyny

Na rynku można spotkać się z ogromną ofertą sprężyn do Focusa, producenci deklarują różne wartości obniżenia, twardości itp. Itd. Niestety do tych informacji trzeba podchodzić z dystansem, pomimo deklarowanych takich samych parametrów sprężyny różnych producentów mogą różnie się zachowywać. Kolejnym czynnikiem jest waga naszej Foczki, która może się wahać +/- 150 kg w zależności od wyposażenia, co też ma duży wpływ na finalny efekt oraz zachowanie się Foczki na drodze.

Ja ze swojej strony polecam Eibach Pro Kit

3587.140 - Ford Focus 1.4, 1.6
3588.140 - Ford Focus 1.8, 2.0, ST170
3592.140 - Ford Focus 1.8DI, 1.8 Turbo DI, 1.8 TDCI



Jest to sprawdzony zestaw, na którym jeździ sporo osób w FKP. Nie jest twardy jak deska, bardzo dobrze sprawuje się na naszych drogach, daje świetny efekt wizualny. Bardzo dobrze sprawuje się na seryjnych amortyzatorach.

Wymiana sprężyn w dobrym zakładzie wraz z ustawianiem geometrii, która jest konieczna nie powinno kosztować więcej niż 350 pln.

VIII. Jakie amory

Nie od dziś wiadomo, że przy instalacji sprężyn obniżających seryjne amortyzatory dostają mocno w dupę co niestety przyspiesza ich zużycie. Jeśli twoja foczka posiada nieduży przebieg, to nie ma sensu inwestowanie w nowe amortyzatory, ale jeśli masz fundusze to nie oszczędzaj tylko od razu zakup porządne amortyzatory przystosowane do sprężyn obniżających - najlepiej z regulacją twardości.

Oczywiście oferta na rynku jest przeogromna, ale ja ze swojej strony polecam amory japońskiej formy Kayaba, jako kompromis pomiędzy jakością i ceną (komplet ok. 1450 pln).

Amortyzatory Kayaba z serii AGX cechuje możliwość regulacji ich twardości bez potrzeby demontażu. Dzięki temu w przeciągu dosłownie min. możesz zmienić ich charakterystykę za pomocą pokrętła. Amortyzatory te świetnie współpracują ze sprężynami Eibacha.



Adres do katalogu Kayaba - http://www.kyb.com/catalog/2007_passenger_car.pdf

Godne polecenia są też amortyzatory firmy Koni z serii Sport (żółte), sprzedawane oddzielnie lub też jako kit razem ze sprężynami. Niestety regulacja twardości tylnich amortyzatorów Koni wymaga demontażu amortyzatorów co nie jest wygodne. Cena całego kitu Koni to ok. 2 tyś.pln.



Adres do katalogu Koni - http://www.koni.com/254.html

Podsumowując, optymalny zestaw to:

Cytat:
Felga:
• rozmiar 17” cali
• ET pomiędzy 42-49 (40 też może być)
• Szerokość: 7” cali

Opona:
• 215/45 (optymalna)
• 205/45

Sprężyny:
• Eibach Pro Kit

Amortyzatory:
• Kayaba AGX (optymalne)
• Koni Sport
A oto efekt końcowy - świetnie się prowadzi, nic nie obiera mamy regulację twardości


Powyższy zestaw jest pewnego rodzaju kompromisem. Zawarłem w nim produkty sprawdzone przeze mnie oraz członków naszego szacownego klubu. Nie oznacza to, że na felgach lub oponach o innym rozmiarze nie da się jeździć. Sprężyny lub amortyzatory innych producentów też nie muszą być gorsze. Jeśli, ktoś napisze, że lepsze są amortyzatory Bilstein B16 to będzie miał rację, ale one kosztują ponad 5 tyś. I to nie było celem powyższego opisu.

Pozdrawiam
Rasta

Ps. Proszę o przesyłanie wszelkiego rodzaju uwag i opinii na PW
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u