Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-10-07, 22:29   #1
grjakub
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Bielefeld
Postów: 12
Domyślnie [FFII] Zapasowy klucz do Focusa II, immobilizer, kodowanie.

Witam! Czy wie ktoś, czy można samemu zakodować nowy, zapasowy klucz do nowego Focusa. Chodzi o immobilizer. Wyczytałem, że w Focusie II, nie jest to możliwe, nawet gdy ma się 2 orginalne klucze. W Focusie I było to jeszcze możliwe.
Pozdrawiam! grjakub
grjakub jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-07, 22:50   #2
ZootAlures
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Warszawa Żoliborz
Postów: 53
Domyślnie Re: Zapasowy klucz do Focusa II, immobilizer, kodowanie.

Cytat:
Napisał grjakub
Witam! Czy wie ktoś, czy można samemu zakodować nowy, zapasowy klucz do nowego Focusa. Chodzi o immobilizer. Wyczytałem, że w Focusie II, nie jest to możliwe, nawet gdy ma się 2 orginalne klucze. W Focusie I było to jeszcze możliwe.
Pozdrawiam! grjakub
Jak odbierałem mojego FFII to drugi kluczyk nie był zakodowany. Bez problemu udało się go uaktywnić za pomocą instrukcji obsługi bez pomocy ASO.

Z
ZootAlures jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-07, 23:11   #3
grjakub
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Bielefeld
Postów: 12
Domyślnie Kodowanie nowego klucza

Kodowanie nowego klucza: 2 różne sprawy:
1. Immobilizer (w FF I było tak: pierwszy klucz do stacyjki, 0 na II w ciagu 5 sek., wyjąć, drugi klucz orginalny w stacyjkę, to samo, 3-ci, nowy, niekodowany klucz do stacyjki...). W instrukcji do FF II nie ma tym razem o tym ani słowa.
2. Pilot do zamków, kodowanie jest opisane w instrukcji, proste.

Są to 2 różne sprawy. Chodzi mi tylko o kodowanie immobilizera.

Pozdrawiam!
grjakub jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-07, 10:02   #4
ricardo55551
Turysta
 
Avatar ricardo55551
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: LUBLIN
1.6 DuraTorq 109KM manual
grudzień
2004
Postów: 14
Domyślnie Re: Kodowanie nowego klucza

Cytat:
Napisał grjakub
Kodowanie nowego klucza: 2 różne sprawy:
1. Immobilizer (w FF I było tak: pierwszy klucz do stacyjki, 0 na II w ciagu 5 sek., wyjąć, drugi klucz orginalny w stacyjkę, to samo, 3-ci, nowy, niekodowany klucz do stacyjki...). W instrukcji do FF II nie ma tym razem o tym ani słowa.
2. Pilot do zamków, kodowanie jest opisane w instrukcji, proste.

Są to 2 różne sprawy. Chodzi mi tylko o kodowanie immobilizera.

Pozdrawiam!
Ja mam podobny problem mam tylko jeden klucz oryginalny a drugi kupiony w ASO i docięty na mieście. Myślę że samemu nie da się tego zrobić w ASO kosztuje to 170 zł A jkak dowiadywałem się w punktach dorabiania kluczy to kosztuje 100zł , ale byłem raz u jednego takiego magika to nic z tego nie wyszło bo potrzebne są specjalne kody, po które on gdzieś odwonił ale osoby która mogła mu je podać była nie osiągalna. Ten koleś miał specjalny sprzęt który podłączał w gniazdo diagnostyczne ,ale bez tych kodów nie dało rady. Zaznaczam, że fachowiec u którego byłem był polecany przez kolesia z ASO więc wydaje mi się że nie jest to prosta sprawa. Ma tu znaczenie marka( najłatwiej do Opla) oraz , że jest to nowy model do starszych samochodów, większość kolesi co dorabiają klucze są w stanie zakodować klucz na poczekaniu. Z jednej strony to dobrze bo foczka wydaje się bezpieczniejsza
ricardo55551 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-07, 13:44   #5
grjakub
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Bielefeld
Postów: 12
Domyślnie

Witam! Mam juz 3 klucz i to z pilotem do zamkow. Wiec to wyglada tak: programowanie immobilizera to kwestia 5 minut, ale w stacji Forda na miejscu (niemcy). Maja specjalnego Laptopa z tauchscreenem i orginalne oprogramowanie. Patrzylem magikowi troche przez ramie i wiem, ze mozna tam cala elektonike pojazdu poprzestawiac. Oj, chcialoby sie cos takiego miec! Programowany byl tylko ten nowy klucz, ale sprawdzane byly wszystkie. Czas: 10min, koszt: 25 EUR. Klucz razem z frezowaniem: 80 EUR, ale pilota kupilem w niemieckim eBay za 30 EUR, zamiast 70 (Ford).
Pozdrowienia! grjakub
grjakub jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-07, 10:34   #6
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

Cytat:
Napisał grjakub
Witam! Mam juz 3 klucz i to z pilotem do zamkow. Wiec to wyglada tak: programowanie immobilizera to kwestia 5 minut, ale w stacji Forda na miejscu (niemcy). Maja specjalnego Laptopa z tauchscreenem i orginalne oprogramowanie. Patrzylem magikowi troche przez ramie i wiem, ze mozna tam cala elektonike pojazdu poprzestawiac. Oj, chcialoby sie cos takiego miec! Programowany byl tylko ten nowy klucz, ale sprawdzane byly wszystkie. Czas: 10min, koszt: 25 EUR. Klucz razem z frezowaniem: 80 EUR, ale pilota kupilem w niemieckim eBay za 30 EUR, zamiast 70 (Ford).
Pozdrowienia! grjakub
Jak masz dojście, to w ASO koszt zaprogramowania pilota i immo 50 zł.
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-12, 21:48   #7
sitetzky
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar sitetzky
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2008
Postów: 103
Domyślnie

zeby nie zakladac nowego watku podepne sie pod ten.

kupujac auto dostalem jeden kluczyk scyzoryk, ktory uzywam na codzien (zdalne otwieranie/zamykanie plus automatyczne wlaczenie/wylaczenie alarmu) oraz drugi - niesyzoryk, bez pilota, zwykly. jak otwieram auto tym drugim, to po otworzeniu drzwi zaczyna wyc alarm. jaki trzeba wykonac myk aby przed otworzeniem drzwi zdeaktywowac alarm?
sitetzky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-12, 21:54   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Nie da rady. Masz zapewne alarm bezkluczykowy. Jest on tak podpięty że reaguje na wysyłane impulsy do zamka kierowcy, jeśli otwierasz kluczem nic do zamka kierowcy nie jest wysyłane i temu alarm się nie rozbraja. Nie wiem czy za działa ale możesz otwierać drzwi pasażera kluczem i wtedy alarm powinien się rozbroić.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo rubi Elektryka, audio i alarmy 21 13-06-16 22:55
Dorobienie kluczyka - zaprogramowanie immobilizer Crit3r Elektryka, audio i alarmy 77 03-10-11 16:16
Jak dorobić kluczyk zapasowy do stacyjki FF II ? grandex Inne techniczne 6 18-01-10 17:40
Kodowanie pilota do centralnego zamka oraz kodowanie immo rubi Inne techniczne 0 29-07-09 17:27
[FFII] Kodowanie nowego pilota-sposób z instrukcji nie dział Kuras77 Elektryka, audio i alarmy 0 11-07-07 03:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u