Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-02-06, 20:45   #1
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie Montaż komputera pokładowego

Witam!

Chciałbym wam (użytkownikom pojazdów Ford Focus) wyszczególnić montaż komputera pokładowego w samochodzie Ford Focus MK1. Więc od dziś skończą się pytania na forum, jak podłączyć komputer pokładowy we Focusie.

I ETAP:

Przed zakupem komputera pokładowego powinniśmy sprawdzić czy w naszym samochodzie jest zamontowana wiązka do komputera; są dwa sposoby aby to sprawdzić:
a) prostszy sposób - zdejmujemy obudowę kolumny kierownicy i sprawdzamy osadzenie pinów w manetce kierunkowskazów (interesuje nas pin 10).
b) trudniejszy lecz gdy wiadomo, że na pinie 10 nie ma pinu to możemy oczekiwać, że wiązki w naszym aucie nie ma lecz Ford czasami ją podłączał a czasami nie do manetki. Sprawdzamy pod zegarami wiązki do komputera pokładowego, która najczęściej przylepiana jest do "czarnej" belki wzmacniającej przód deski rozdzielczej. Odkręcamy trzy śrubki na ramce zegarów, wyciągamy wiązkę od otwierania klapy bagażnika i używając trochę siły szarpiemy ramkę w swoim kierunku. Potem odkręcamy zegary, odpinamy wiązkę i przeprowadzamy oględziny.
Jeżeli mamy wiązkę to wystarczy zakupić komputer wraz z manetką kierunkowskazów z przyciskiem "INFO". UWAGA! manetka z przyciskiem "INFO" jest niezbędną częścią tego zestawu!. Pamiętajmy, że wymianie podlega również ramka wokół zegarów, która domyślnie jest z półeczką. My natomiast musimy mieć ramkę z otworem na wyświetlacz komputera pokładowego.

II ETAP:

Jeśli nie posiadamy wiązki w naszym samochodzie sprawa nieco się komplikuje lecz jest to wykonalne. Potrzebujemy wiązki do komputera i podłączamy ją wg schematu, który już pojawił się w tym wątku lecz go wrzucam tutaj (dzięki koledze moons):

UWAGA! W Autoryzowanym Serwisie Obsługi (ASO) taka wiązka kosztuje od 350 zł do nawet 600 zł!
Można też zlecić to znajomemu elektromechanikowi, schematy są ogólno-dostępne w internecie:
--> Schemat Focus 2002
--> Komputer 2002 Ford Focus mk1

UWAGI CO DO KOMPUTERA:

Na początku napiszę że to już jest napisane na forum ale pozwoliłem sobie zebrać to wszystko w jedną całość. A więc zaczynamy!
1. Mamy zakupiony komputerek i zajefajny przycisk "INFO" na manetce kierunkowskazów. Ale zakupiony komputer musi potrzebować resetu. Należy:
a) kluczyk ustawiamy w pozycji I;
b) otwieramy wewnętrzną skrzynkę bezpieczników;
c) szukamy bezpiecznika o numerze 36 i wyciągamy go na 10 sekund;
2. Nasz komputer może nas "oszukiwać" w pokazywaniu średniego spalania i zasięgu. Należy:
a) wykonać proste zadanie matematyczne (dzięki grzehoo)
rzeczywist. spalanie ÷ spalanie pokazywane przez komputer = 1,14 tą liczbę wpisujemy w komputer;
b)przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk "INFO";
c)wybrać jedną z dwóch możliwych opcji (ON - OFF);
d)wpisać nasz wynik matematyczny - jeżeli pokazuje za mało to wybieramy +14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy -14%;
3. Można też wejść do trybu serwisowego trzymając przycisk "R" i po chwili komputer wejdzie w tryb serwisowy. Wyjście z trybu następuje po wciśnięciu przycisków "S" lub "INFO".

Gdzie można kupić komputer pokładowy do Focusa MK1?

Jako iż dostaje dużo pytań nt. gdzie można kupić komputer pokładowy do Focusa podaje kilka przykładów gdzie można ew szukać.

Na ALLEGRO - szukać pod słowami: focus, komputer pokładowy do forda focus, focus komputer pokładowy

Na GIEŁDZIE forum klubowego FocusKlubPolska, często inni użytkownicy mają gdzieś w garażu/piwnicy lub kupili a nie mają wiązki i chcą sprzedać, warto przeglądać...

Na SZROTACH wymienionych w tym wątku lub u siebie w okolicy...

AKTUALIZACJA

Dopisuję jeszcze info nie wymienione w poście poniżej. Do tego zestawu należy dokupić (opcjonalnie):

- czujnik temperatury zewnętrznej - pokazuję temperaturę zewnętrzną (na wyświetlaczu komputera pokładowego) oraz info o oblodzeniu drogi (kontrolka bursztynowa) jeżeli temperatura spadnie poniżej +4*C.
- czujnik poziomu płynu spryskiwaczy - przy małej ilości płynu do spryskiwaczy, zapali się kontrolka bursztynowa. UWAGA! Najprawdopodbniej trzeba jeszcze dokupić zbiornik do płynu spryskiwacza, ze specjalnym otworem na czujnik.


Co daje mi montaż komputera?

Poniżej opcje, które komputer preferuje (Ford Focus I)

1) Spalanie chwilowe (na wolnych obrotach liczone w l/h, a podczas jazdy w l/100km)



2) Spalanie średnie (liczone w L/100km)



3) Kilometry które można przejechać na paliwie w baku (liczone w km ---> dystrybutor)



Tutaj mała uwaga:
Przy wartościach 80, 60, 40, 20, 0 km następuje krótki sygnał dźwiękowy informujący o konieczności zatankowania pojazdu)

4) Temperatura zewnętrzna (liczone w *C lub F)



Tutaj mała uwaga:
Przy temperaturze +4*C (nie sprawdzałem w Fahrenheitach) zapala się lampka informująca o oblodzeniu, zaś przy wartościach +4*C oraz 0*C następuje krótki sygnał dźwiękowy)

5) Średnia prędkość (liczone w km/h)



--->>>Montaż komputera w TDCi bez wiązki<<<---
--->>>Montaż komputera na niemieckiej stronie foka24.de<<<---
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez CAr ; 23-12-12 o 17:13 Powód: edycja artykułu
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-02-06, 20:07   #2
Scyzor
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 57
Domyślnie

Ja mam troche lamerskie pytanie. A czy przypadkiem nie jest konieczna wymiana tego calego czarnego plastiku, ktory otacza zegary? Jak ten komputer ma byc tam przymocowany? Na zdjeciach z Allegro widac, ze ma ucho do przykrecenia sruba. U mnie (jak pewnie i u kazdego) w miejscu komputera plastik ma taka kieszonke ale tam go nie upchne.
Pozdrawiam
Scyzor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-02-06, 20:49   #3
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scyzor
Ja mam troche lamerskie pytanie. A czy przypadkiem nie jest konieczna wymiana tego calego czarnego plastiku, ktory otacza zegary? Jak ten komputer ma byc tam przymocowany? Na zdjeciach z Allegro widac, ze ma ucho do przykrecenia sruba. U mnie (jak pewnie i u kazdego) w miejscu komputera plastik ma taka kieszonke ale tam go nie upchne.
Pozdrawiam
dzięki za spostrzeżenie - artykuł pisałem na szybko i zapomniałem o tym napisać.
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-02-06, 21:56   #4
-=Seba=-
Klubowicz
 
Avatar -=Seba=-
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Postów: 545
Domyślnie

Rewelacja , brawo, jeśli ktoś wpadnie na pomysł jak to zrobić w FF II to proszę o wywalenie mojego pościka i wstawienie tu tego info
__________________

-=Seba=- pozdrawia
-=Seba=- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-06, 22:49   #5
ptak01
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolnoslaskie
Postów: 88
Domyślnie Re: Montaż komputera pokładowego do Forda Focus I

Car
Cytat:
Jeżeli nie mamy wiązki do komputera pokładowego, nie bójmy się, bo to nie znaczy że nie możemy mieć komputerka w swoim samochodzie. Jeżeli komuś na tym zależy to dołoży parę złotych na zakup wiązki do komputera. Ja od siebie wiem (choć wiązkę miałem gdzie indziej niż pisałem wyżej),
Pozdrawiam
CAr
a gdzie miales(znalazles) ta swoja wiazke?? - gdzie ja miales umiejscowiona?
ptak01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-06, 23:58   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Jak się zdemontuje licznik to jest podklejona do ramy tapicerki, trzeba jej tam poszukać, ale komuś kiedyś się okdkleiła i gdzies zwisającą znalazł, a ktoś jeszcze miał przyklejoną koło schowka(trzeba go było wyjąć i wtedy było widać).

Jest podobno bardzo dokładnie oklejona taśmą, tak,że wygląda jak "kikut", a nie wiązka...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-06, 00:02   #7
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

O żesz - może jeszcze raz poszukam skubanej
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-06, 00:09   #8
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekj
O żesz - może jeszcze raz poszukam skubanej

" Tfardym czeba być i niestrudzenie uskuteczniać swą krucjatę! Bądź, jak hiszpańska inkwizycja. albo nie - Bądź, jak Tomy Li Dżons w "Ściganym"

Ja poczekam do wiosny...


BTW. Koniec OT...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 13:40   #9
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

A mnie CFANIAKI ze service powiedzieli, że trzeba jeszcze czujnik do zbiornika podłączyć, by działało. Bo wmawiali mi, że NA PEWNO nie ma takowego... Hłe hłe... z tysiaka krzyknęli za to.. hłe hłe... może i tak, tylko Pan sympatyczny był trochę zdezorientowany, jak go zapytałem po co w takim razie dawali wiązkę, bez podłączenia zbiornika... dla zegarka ?? i nie ch się wypchają.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-07, 09:42   #10
adi1222
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 204
Domyślnie

Siemka i mam pytanka do tematu:
-mam tend'a z 2001 i najpierw spradzę czy jest wiązka pod licznikiem
-jeśli chodzi o ten biały kabelek i pin w manetce gdzie go szukać, czy może ktoś ma świeży link do brytyjskiego forum z wątku http://forum.focusklubpolska.pl/view...er+pok%B3adowy
-zakładam np że wiązka jest to rozumiem że podpina się komputer pokładowy i wszystko gra tzn jest też podświetlnie kompa
-wtedy podpinam manetkę z przyciskiem info, wymieniam ramkę i gites
-teraz jeśli się tyczy czujnika np temperatury na zewnątrz bo na tym mi najbardziej zależy to jeśli nie mam kompa to nie mam czujnika tak?? no i trzeba go dokupić?? i jak wygląda złożoność zamontowania tegoż czujnika i czujnika od płynu do spryskiwaczy??
Jeśli ktoś mógłby mi sprawę naświetlić byłoby fajnie, szukałem na forum i nie znalazłem konkretów które mnie interesują
Pzdr 4all
adi1222 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-07, 21:44   #11
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

ADI - sorka,że ci nie pomogę...ale jesli najwazniejsze dla ciebie jest temperatura na zwenątrz...tonie lepiej jakis fajny termometr sobie kupić za góra 50 zł a nie ładowac kilka stów w kompa ??
Sprawy termometrów tez były na forum
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-07, 22:12   #12
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

CAr, a mógłbyś podesłać fotki kompa z tyłu tam gdzie jest gniazdo przyłączeniowe??
chciałbym z ciekawości zobaczyć czy zamiast owego kompa nie dałoby rady podpiąć dodatkowych wskaźników z ST...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-07, 13:39   #13
adi1222
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 204
Domyślnie

Jackiller, te wszystkie termometry z allegro to kaszana moim zdaniem, a poza tym nie chodzi mi tylko o temperature chodzi mi tylko o to czy jesli mam wtyczkę to jest również czujnik temp. i gdzie jest oraz o te inne rzeczy które pisałem w powyżej
adi1222 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 19:52   #14
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Może większość z was już do tego doszła ale pomyślałem że warto by było to też zamieścić tutaj żeby oszczędzić niektórym rozkręcania pół samochodu żeby znaleźć tę wiązkę. Otóż wystarczy zajrzeć na tę wtyczkę od przełącznika kierunkowskazów jeżeli mamy wszystkie piny w tej wtyczce obsadzone to na 100% mamy wiązkę do komputera i można dalej rozkręcać żeby szukać gdzie jest przyklejona, natomiast jeśli brakuje nam 10 pina w tej wtyczce to nie warto dalej rozkręcać i szukać tej wiązki bo na 100% jej nie mamy. Ten kabelek od info jest podstawowym składnikiem wiązki komputera i jeśli nie ma jego to i nie ma wiązki, tak jak niestety u jest u mnie.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-07, 13:00   #15
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Dalej upieram się, że pomysł ładowania kasy w kompa w dizlu jest z

Średnie spalanie mamy z kilometrów i dystrybutora
NAJWAŻNIEJSZEGO... czyli spalania chwilowego, które jest CLUE przy silniku dizla NIE MA I NIE BĘDZIE

Zegarek jest w konsoli
Paliwo w baku jest na wskazówce
itd...

Nie wiadomo jak jest jeszcze z czujnikiem w zbiorniku paliwa (ponoć tez jakiś musi być, tak mi powiedziano w serwisie)

Lepiej tego kafla (pewnie będzie tyle kosztowało) zainwestować w BOX-a
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-08, 20:56   #16
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

Sprostujcie jezeli sie myle...mowicie o komputerze pokladowym, w sensie wyswietlacz tak? Bo jednostka komputera jest w kazdej foczce z wyprowadzeniami do wyswietlacza (w niektorych).

Pytanie kolejne, gdzie mozna dostac... na allegro biednie z tym, a na gielde czasu za bardzo nie mam
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-08, 13:47   #17
TLo
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar TLo
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: KROSNO
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
RK Krosno
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Dalej upieram się, że pomysł ładowania kasy w kompa w dizlu jest z

Średnie spalanie mamy z kilometrów i dystrybutora
NAJWAŻNIEJSZEGO... czyli spalania chwilowego, które jest CLUE przy silniku dizla NIE MA I NIE BĘDZIE
Otóż jesteś w błędzie. Spalanie chwilowe jest w dieslu, działa świetnie - przynajmniej u mnie.
Pozdrawiam!
__________________
TLo
FF TDCi 100
TLo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-08, 14:27   #18
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
NAJWAŻNIEJSZEGO... czyli spalania chwilowego

Po co komu spalanie chwilowe ?

Nierozumiem tego, przeciez to sie do niczego nieprzydaje...

Najważniejszą fucjkcją komptera w Foce IMO i jest termometr i rezerwa płynu do spryskiwaczy
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-08, 11:27   #19
Smithpl
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 88
Domyślnie

Oczywiscie ze przydaje - przy pomocy cgwilowego spalania uczysz sie jezdzic diesel'em
aby malo palil - ja czesto korzystalem

Pozdr
Marcin
__________________
--
Ford Galaxy 1.9 TDI GHIA 2004
Smithpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-08, 14:13   #20
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Witam,założyłem komputer,manetke z info,ale swieci mi sie kontrolka od płynu do spryskiwaczy(czujnika nie ma)czy to normalne,jakie kable połączyc zeby zgasła.dzieki
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-08, 19:19   #21
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

gregK, podłącz masę na pierwszy pin wtyczki od komputera (czarno pomarańczowy) i kontrolka zgaśnie.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-08, 22:05   #22
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
gregK, podłącz masę na pierwszy pin wtyczki od komputera (czarno pomarańczowy) i kontrolka zgaśnie.
Pozdrawiam
...albo kup natańszy pływak - czujnik. Osobiście miałem od malucha ( ), zrobilem dziure, przykleiłem, silikonem 'oplułem' dookoła i elegancko działa. Troche kablozabawy było, ale...warto. Dodatkowy gadżet
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-08, 20:40   #23
Yanek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Yanek
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: ŁODZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2003
EL Łódź
Postów: 556
Garaż
Domyślnie

Dzis zajzałem do kostki od manetki kierunków i mam wszystkie 10 pinów obsadzone jutro poszperam za ta wiazka od kompa ciekawe czy znajde ??
jak sprawdzic czy Foczka ma czujnik temp i ten czujnik od płynu spryskiwaczy ??
__________________
Power by TDCI
Yanek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-09, 17:49   #24
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yanek
jak sprawdzic czy Foczka ma czujnik temp i ten czujnik od płynu spryskiwaczy ??
Wiązkę w środku auta powinieneś mieć na 100% a tych czujników to na 100% nie będzie jeśli nie masz firmowo założonego komputera, co najwyżej wiązkę pod te czujniki będziesz miał.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-09, 14:37   #25
Traco
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Katowice
Inny
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2012
SK Katowice
Postów: 13
Domyślnie

Czy jeśli mam wtyk do czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy to mam wiązkę z komputerem pokładowym czy nie?
Traco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-09, 19:47   #26
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Traco
Czy jeśli mam wtyk do czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy to mam wiązkę z komputerem pokładowym czy nie?
To jedynie znaczy że masz wiązkę do kompa zewnętrzną czyli w komorze silnika a to czy masz w kabinie musisz oddzielnie sprawdzić.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-09, 20:48   #27
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał Traco
Czy jeśli mam wtyk do czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy to mam wiązkę z komputerem pokładowym czy nie?
Duza szansa ze masz....ale na 100% zeby sie upewnic to musisz chociaz sprawdzic czy jest kabelek na 10pinie przelacznika od migaczy...a jak masz czas to wyjac zegary i sprawdzic czy masz przyklejona do belki wiazke...
Ja mialem kabelek na pinie 10+wiazke do czujnika temperatury zewnetrzej...i mialem wiazke do kompa
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-09, 21:26   #28
Falcon
Ja tu tylko sprzątam...
Zlotowicz
Grupa: WLKP
 
Avatar Falcon
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: WLKP
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2012
PSE powiat śremski (Śrem)
Postów: 9 739
Garaż
Domyślnie

Dziś wymontowałem licznik,radio i rozebrałem schowek i za Chiny nie znalazłem żadnej wiązki...a szukałem bardzo dokładnie...dajcie jakieś zdjęcia tej wiązki/wtyczki... z ilu kabli się składa i jakie kolory tam występuja?...dodam,że mam wszystkie 10 pinów w manetce kierunków i wersję GHIA z 2000 roku
EDIT
W końcu znalazłem wiązkę/wtyczkę od kompa!Okazało się,że niepotrzebnie rozbierałem licznik,radio i schowek...wiązka z wtyczka była ukryta tu:



a tu zbliżenie na samą kostkę - jest ona dokładnie taka sama jak od licznika tyle,że czarna (od licznika jest biała - przynajmniej u mnie)

__________________
Escort już zezłomowany... Foka MK1 sedan też, teraz EKOnetyczny potwór MK3 w kombi
To musisz znać! -->Focus I - sam naprawiam<-- Piszę poprawnie po polsku



Ostatnio edytowane przez Falcon ; 28-09-09 o 01:11
Falcon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-09, 21:20   #29
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie Złączka czujnika temp. zewnetrznej.

W tym wątku było napisane gdzie szukać wiązki...nie trzeba było tego wszystkiego rozbierać
A tu jest krótki filmik, gdzie znaleść złaczke czujnika temperatury zewnetrzej.
http://www.youtube.com/watch?v=lm05Y1PqcPk
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-09, 21:39   #30
jangcy
Turysta
 
Avatar jangcy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: York/Jelenia Gora
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
styczeń
2000
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał CAr Zobacz post
2. Nasz komputer może nas "oszukiwać" w pokazywaniu średniego spalania i zasięgu. Należy:
a) wykonać proste zadanie matematyczne (dzięki grzehoo)
rzeczywist. spalanie ÷ spalanie pokazywane przez komputer = 1,14 tą liczbę wpisujemy w komputer;
b)przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk "INFO";
c)wybrać jedną z dwóch możliwych opcji (ON - OFF);
d)wpisać nasz wynik matematyczny - jeżeli pokazuje za mało to wybieramy -14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy +14%;
Witam
Czy do tego działania brałes zuzycie w l/100km czy w MPG (to wyniki bedą odwrotne) ?
__________________
czy ktos wiedzial lepsze auto
www.panda.fiat.prv.pl
jangcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Montaż komputera pokładowego! hayabusa Elektryka, audio i alarmy 180 05-04-19 10:11
[FFI] Montaż komputera pokładowego ? krzysztof.k Inne techniczne 5 13-11-08 21:06
Montaż komputera pokładowego! WASIOR Elektryka, audio i alarmy 1 11-04-07 00:02
[FFI] montaż komputera pokładowego Marcin_K Elektryka, audio i alarmy 4 27-11-06 15:45
Wiązka do komputera pokładowego - montaż CAr Elektryka, audio i alarmy 14 18-08-05 18:11

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u