Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-03-05, 11:35   #1
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie 6000 i wzmaczniacz czy Clarion 348 ?

Witam
Zastanawiam sie nad jakims zestawem audio i ciekaw jestem waszych opinii na temat tademu: radio forda 6000 plus wzmacniacz 2 kanalowy albo radio clariona 348
O to konkretnie

Rozterka wynika z tego ze clariona musialbym przerobic na wyjmowane bo strach zostawic to w aucie .... tyle ze slyszalem ze 6000 tez kradna na potege. Co wybrac ?

Pod ten zestawich chcialbym podlaczyc albo Infinity Ref 6000CD

albo Hertz HSK 165.3
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 10:44   #2
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Ja bym raczej został przy 6000, ze względu na mniejszą chciwość złodzieji.
Ale czy w 6000 jest wyjście na wzmak ??
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 12:56   #3
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylweek
Ja bym raczej został przy 6000, ze względu na mniejszą chciwość złodzieji.
Ale czy w 6000 jest wyjście na wzmak ??
Nawet jakby nie bylo to mozna zrobic przerobke i ominac koncowke mocy w radiu.
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 12:59   #4
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Widze, ze chcesz troche 'sprzetu' montowac do cara

Wiec nie bierz CD 6000, szkoda zachodu!
Za te pieniadze mozesz miec dobre radio (sa lepsze sprzety niz Clarion )!
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 14:33   #5
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Widze, ze chcesz troche 'sprzetu' montowac do cara

Wiec nie bierz CD 6000, szkoda zachodu!
Za te pieniadze mozesz miec dobre radio (sa lepsze sprzety niz Clarion )!
Atam zaraz troche. Jakie podstawowe glosniczki i radyjko .. a ten clarion mi sie spodobal bo ma malo swiecidelek -ewentualnie moze polecisz cos w zamian ?
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 14:51   #6
siwy
Turysta
 
Avatar siwy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa Saska Kępa
Postów: 304
Domyślnie

Tak jak napisałem na shitboxie, kup Alpine (ja mam CDE 9827), zrob do niej pamieć i kieszeń z wyjsciami na wzmacniacz), Hertz'e które widać wyżej (mam ich mniejszych i słabszych barciszków - i sobie chwalę) do tego wzmacniacz 4 kanałowy i skrzynkę basową...
__________________
VW PASSAT 2.0 TDI
siwy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 15:12   #7
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy
Tak jak napisałem na shitboxie, kup Alpine (ja mam CDE 9827), zrob do niej pamieć i kieszeń z wyjsciami na wzmacniacz), Hertz'e które widać wyżej (mam ich mniejszych i słabszych barciszków - i sobie chwalę) do tego wzmacniacz 4 kanałowy i skrzynkę basową...
Krzynki nie chce ... a co do Hertzow to mialem ESK-165 i byly fajne ale teraz chcialbym miec cos lepszego
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 15:33   #8
siwy
Turysta
 
Avatar siwy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa Saska Kępa
Postów: 304
Domyślnie

No to HSK są lepsze
__________________
VW PASSAT 2.0 TDI
siwy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 15:38   #9
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał zis
Atam zaraz troche. Jakie podstawowe glosniczki i radyjko .. a ten clarion mi sie spodobal bo ma malo swiecidelek -ewentualnie moze polecisz cos w zamian ?
Brak swiecidelek to niewatpliwie zaleta - serio!

Nie wiem ile chcesz dac za ten sprzet, ale mialem mozliwosc odsluchania wszystkiego co na rynku, na jednym zestawie glosnikow (Infinity, plus sub od JBL, bodajze) w jednej niemieckiej firmie zajmujacej sie car-audio i nie ma bata na Alpine! Zreszta sprzedawca tez tak mowil!
No i wzialem 9830R (tez nie za wiele wodotryskow, plus podswietlenie pasuje do oryginalnego), ale nie u nich

Zreszta wogole sie niezle wnerwil, bo zawracalem mu dupe ze 45 minut, odsluchujac wszystkie sprzety (w Polsce nie ma takiej mozliwosci, jedynie 'na scianie' w Media Markt ) po czym stwierdzilem, ze Alpine jest OK i .... kupie i zamontuje w Polsce
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 15:57   #10
superemeryt
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Poznań
Postów: 42
Domyślnie

Bierz clariona, firma należy do czołówki w sprzęcie popularnym, choć 348 to podstawowy model. Brzmienie na pewno lepsze od CD6000 no i ma 1 wyjście na wzmacniacz i mp3. Na allegro nowe kupisz tanio a używane za grosze (wchodzi właśnie nowy model na 2005r )
Acha, przypomniało mi się że dość istotną wadą tego modelu (34 są bardzo lekko chodzące klawisze - reagują już przy minimalnym nacisku. Jest to kłopotliwe bo czasem radiem operuje się po omacku i zamin namierzysz właściwy guzik to naciśniesz 3 inne
__________________
SUPEREMERYT
C-MAX
superemeryt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 09:27   #11
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Jeszcze jedno pytanko .... jak jest z gwarancją ? Moge sobie w dowolnym warsztaciku zalozyc radio i wymienic glosniki ? ASO nie bedzie krzywo na to patrzec ?
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 11:10   #12
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał zis
Jeszcze jedno pytanko .... jak jest z gwarancją ? Moge sobie w dowolnym warsztaciku zalozyc radio i wymienic glosniki ? ASO nie bedzie krzywo na to patrzec ?
Pyatlem sie o to w ASO (ale po montazu ) i doradca stwierdzil, ze oczywiscie nie znosi to zadnej gwarancji, a w przypadku wystapienia jakis uszkodzen w elektryce samochodu, to ford musial by udowodnic, ze wystapily w wyniku wadliwiej instalacji audio - tak, ze spoko, pod warunkiem, ze Ci to (lub sam) dobrze pospinaja
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-05, 11:24   #13
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Witam

Też zmieniam obecne radyjko firmowe oraz głośniki na inne i jeżeli chodzi o głośniki to Infinity Ref będzie dobrym wyborem ale jeżeli chodzi o Clariona to fakt wybrałeś bardzo ubogi model i nie wiem czy to dobry wybór. W tej cenie zerknij na Alpine 9821 R co prawda nie ma możliwości odtwarzania plików MP3 ale powinno nadrobić bardzo dobrym brzmieniem. A wracając o doporownania 600 CD czy inne to z miejsca doradzam BIERZ KAŻDE INNE. Jakoś 6000 nie jest zbytnio zadowalająca a kredną je nie mniej niż każde inne. No i dochodzi ci ewentualnie przerubka bo wzmacniacza bezpośrednio nie podlączysz.

Pozdr
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-05, 12:31   #14
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieciak
Witam

Też zmieniam obecne radyjko firmowe oraz głośniki na inne i jeżeli chodzi o głośniki to Infinity Ref będzie dobrym wyborem ale jeżeli chodzi o Clariona to fakt wybrałeś bardzo ubogi model i nie wiem czy to dobry wybór. W tej cenie zerknij na Alpine 9821 R co prawda nie ma możliwości odtwarzania plików MP3 ale powinno nadrobić bardzo dobrym brzmieniem. A wracając o doporownania 600 CD czy inne to z miejsca doradzam BIERZ KAŻDE INNE. Jakoś 6000 nie jest zbytnio zadowalająca a kredną je nie mniej niż każde inne. No i dochodzi ci ewentualnie przerubka bo wzmacniacza bezpośrednio nie podlączysz.

Pozdr
Co do ubogosci modelu to zgadza sie ale zalozylem sobie taki budzet na radio z MP3 i wyszlo ze ten Clarionek mi odpowiada. Radyjko juz do mnie przyjechalo razem z kieszenia i pamiecia wiec jutro na spocie ktos w nagrode pomoze mi je zamontowac .
Co do to brzmienia chce po prostu za w miare niewielkie pieniadze miec w miare dobry dzwiek ale bez przesady.
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-05, 16:15   #15
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Jasne jeżeli chcesz MP3 i reszta funkcji clariona spelnia twoje oczekiwania to równiez nie widze potrzeby wydawania wiekszej kasy na audio. Niestety zaproponowana przez mnie alpine jest w tej samej cenie tyle ze bez MP3. Napisz prosze jakie glosniki wybrałeś i ile cie kosztuja? Pytam gdyz tez jestem zainteresowany Infinity które chciałbym podłaczyc do JVC

Pozdr
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-05, 21:51   #16
GreGX100
Byznesmen
Grupa: Pomorskie
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gdańsk
kwiecień
Postów: 75
Domyślnie

A ja tam mam 6000 + wzmak + 2x JBL + tuba i sobie chwale, a złodzieje (odpukać) na razie sie nie zainteresowali.
GreGX100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-05, 21:54   #17
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał GreGX100
A ja tam mam 6000 + wzmak + 2x JBL + tuba i sobie chwale, a złodzieje (odpukać) na razie sie nie zainteresowali.
U mnie jednak zwyciezyla chec mania MP3. Zawsze to o 90% mniej plyt w aucie )) No i kopii bezpieczenstwa jest na necie duzo wiecej
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-05, 11:17   #18
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał GreGX100
A ja tam mam 6000 + wzmak + 2x JBL + tuba i sobie chwale, a złodzieje (odpukać) na razie sie nie zainteresowali.
Niestety u mnie GregX100 jakoś nie udało mi się uniknąć straty szyby i 6000 i co najgorsze w hali garażowej parkingu podziemnego co oznacza ze musze co noc wyjmowac radyjko. Jeżeli mam je co noc wyciągąc to zdecydowanie wole wyciągać radio jedno pinowe które bedzie ciut poręczniejsze no i napewno jakościowo lepsze (mam na mysli w tej cenie)

Pozdrawiam
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
ICE 6000 CD - wyjście AUX Gimnastikball Elektryka, audio i alarmy 71 05-06-13 10:58
Wzmacniacz pod 6000 CD RDS Marcinek22 Elektryka, audio i alarmy 0 14-01-09 17:51
CD 6000 Kermitek Elektryka, audio i alarmy 2 25-10-07 22:44
problem z montażem radia +brak instrukcji pl -clarion fog Elektryka, audio i alarmy 10 16-08-06 20:26
FII Clarion 558 i hertz Esk 165 Krzycho115 Elektryka, audio i alarmy 1 01-04-06 20:34

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u