Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-12-07, 15:15   #1
r2d2
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Śląsk
Postów: 20
Domyślnie [FFI] Centralny zamek...

Witam,
od maja br jestem posiadaczem forda focusa. Wraz z nadejściem jesieni spotkał również mnie szeroko opisywany tutaj problem centralnego zamka. Wiadomo o co chodzi, nie będę się rozpisywał. Mam tylko 2 klucze, bez pilota. Latem dałem sobie zamontować blokadę zapłonu.
Przejrzałem większość wątków dotyczących wspomnianego problemu. Zastosowałem się do postu Asmfc - wykonałem wszystko tak jak należy. Działa to u mnie jednak tylko przez kilka dni, później wszystko wraca do 'normy', czyli znowu nie działa. Do tego zaczął mi się zacinać lewy zamek - czasem muszę chwilę próbować by się mi drzwi otwarły.

Szukając rozwiązania, znalazłem na allegro takie coś:
http://www.allegro.pl/item278369664_...na_pilota.html

jak myślicie, czy jest to jakiś sposób na rozwiązanie problemu z centralnym?

Lokalny elektronik chce za podobne rozwiązanie 800 zł, za samo otwieranie/zamykanie drzwi pilotem 200zł, jeżeli bagażnik na pilot to 250zl, wyszukiwanie auta na parkingu to jednak już wspomniane 800zł.
r2d2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-07, 15:24   #2
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał r2d2
czy jest to jakiś sposób na rozwiązanie problemu z centralnym
Według mnie nie.
Bo to centralny zamek świruje (siłownik) a nie klucz. Czyli jemu jest wszystko jedno jak go zamykasz - z pilota/klucza/zaklęciem/klaskaniem

Swoją drogą, fajniej jest mieć otwieranie z pilota, tyle, że to nie pomoże na problemy z zamkiem.

Ja mam zarówno pilota, jak i problemy z zamkiem i większość kolegów też :P
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-07, 15:33   #3
r2d2
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Śląsk
Postów: 20
Domyślnie

czyli mam to rozumieć tak, że po zamontowaniu tego właśnie sterownika sytuacja się nie zmieni ani trochę?
r2d2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-07, 15:53   #4
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Poza tym, że nie będziesz wkładał kluczyka do zamka, tylko wciskał przycisk, to nic się nie zmieni.

Bo nie zmieniasz zamka/siłownika, tylko dokładasz moduł, który po odebraniu sygnału z pilota daje impuls zamkowi, żeby się zamknął.
Taki sam "impuls" daje dotychczasowe przekręcanie kluczyka.

To tak, jakby Ci auto nie odpalało, bo miałbyś problem np. z rozrusznikiem albo świeczkami a Ty byś sobie zamiast stacyjki zrobił elektryczny starter silnika. Wszystko fajnie ale jak nie naprawisz usterki, to i tak nie odpalisz.

Takie jest moje zdanie. Bo w zamku problemem jest siłownik a nie źródło impulsu.
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-07, 16:22   #5
r2d2
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Śląsk
Postów: 20
Domyślnie

Dzieki za odpowiedzi. Mam jednak taką teorię.

Zamykając/otwierając drzwi kluczem w lewej strony otwieram tylko te drzwi (kierowcy), a sygnał otwarcia/zamknięcia nie jest przekazywany na inne drzwi.
Zamykając/otwierając drzwi z prawej strony (wiemy że jest lepiej) przekazuje sygnał na inne drzwi i oczywiście otwiera prawe drzwi.
Czyli zamek z lewej strony nie jest zamkiem sterującym całą resztą - jest coś, co steruje tym wszystkim, nazwijmy to "sterownikiem głównym".
Będąc dalej optymistycznie nastawionym, podłączam w/w urządzenie właśnie pod sterownik i od tego momentu mam do dyspozycji pilot który ma mi pomóc.

Wychodząc z tych założeń, nowy sterownik powinien pomóc częściowo, czyli jak jest w miarę odpowiednia pogoda wszystko się fajnie otworzy. W przypadku gorszej pogody otworzy się tylko to, co się otwiera kluczem z prawej strony. A w przypadku silnego mrozu może się zdarzyć, że otworzę auto tylko kluczem te drzwi przed którymi stoję (pilot nie otworzy nic). Wtedy jedyne co uzyskałem to funkcja wyszukiwania auta na parkingu. A wiosną czy latem komfort otwierania auta pilotem. Coś mnie kusi że warto, z drugiej strony 150zł nie chodzi po drodze.

Jedno pytanie:
czy wymiana zamka w lewych drzwiach w ASO rozwiązuje sytuację na dobre?
r2d2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-07, 08:08   #6
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał r2d2
Zamykając/otwierając drzwi kluczem w lewej strony otwieram tylko te drzwi (kierowcy), a sygnał otwarcia/zamknięcia nie jest przekazywany na inne drzwi.
Bo jest zimno i mokro. W "normalne" dni jest przekazywany i otwiera/zamyka wszystkie drzwi. Oczywiście jeżeli nie masz włączonej "strefowości" (patrz FAQ)
W takiej sytuacji pilot nie pomaga ;(
Mam pilota i mam takie objawy.
Podobnie jest w prawych drzwiach, tyle tylko, że tu działa cały czas.

Cytat:
Napisał r2d2
Czyli zamek z lewej strony nie jest zamkiem sterującym całą resztą
Nie wiem co konkretnie (w sensie technicznym) steruje centralnym ale w tym toku myślenia, zamek z lewej strony jest zamkiem sterującym całą resztą - czyli jeśli jest sprawny, powinien zamykać pozostałe drzwi. Bo siłownik (i to on jest zepsuty) powinien wymuszać zamknięcie pozostałych zamków.

Cytat:
Napisał r2d2
jak jest w miarę odpowiednia pogoda wszystko się fajnie otworzy
A nie jest tak w tej chwili? Jeśli jest, to jak już pisałem, osiągniesz tylko tyle (i aż tyle), że nie będziesz musiał wkładać klucza do zamka.

Jak dla mnie warto ale cały czas upieram się przy tym, że na fochy zamka nie pomoże.

Powtarzam kolejny raz, że ja mam pilota i jak nie działa, to po prostu nie zamyka. Otwiera zawsze wszystkie drzwi.
Kluczem zamykam wtedy tylko drzwi kierowcy (dalej nie działa, tyle tylko, że mechanicznie wymuszam zamknięcie drzwi kierowcy). Centralny nie działa.
Muszę iść na drugą stronę auta i kluczykiem zamykam drzwi pasażera. Wtedy działa jak powinno i wszystkie drzwi się zamykają, kierowcy też.

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 08:10 ]
PS. Wymiana zamka rozwiązuje sprawę podobno na dobre... kilka lat.
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-08, 11:11   #7
MaximS
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Stoke
Postów: 13
Domyślnie

To ja sie podepne ze swoim centralem.

Otoz od jakiegos czasu moj centralny dziala tylko z kluczyka, a z pilota ani drgnie.

Zaczelo mi notorycznie wybijac bezpiecznik od centrala, az do czasu gdy wymienilem na mocniejszy.

Wymienilem juz baterie ale tylko kilka razy zadzialal i dalej swiruje.

Dodam ze tylna klapa dziala choc ostatnio cos slabiej :/

Pytam bo zwykle jak dziala to tylko z pilota a u mnie na odwrot.

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki, gdzie rozpoczac swoje poszukiwania i ewentualnie ile to moze kosztowac.

Ps. podczas nastepnego weekendu postaram sie przeczyscic silowniki tak jak to bylo opisane w innym temacie i zobacze czy to cos da
MaximS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-08, 12:32   #8
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Zaczelo mi notorycznie wybijac bezpiecznik od centrala, az do czasu gdy wymienilem na mocniejszy.
No to, to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ktoś tam przewidział taki bezpiecznik z jakiegoś powodu. Teraz Ci nie wybija ale za to coś innego może się zjarać.
Lepiej poszukaj i wyeliminuj przyczynę a nie objawy...
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-08, 15:09   #9
MaximS
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Stoke
Postów: 13
Domyślnie

wymienie napewno ale puki co nie mam wyjscia - bo albo sie skopci i nie bedzie dzialac albo nie bedzie dzialac bo mi wybije bezpiecznik. Co do lokalizacji usterki to puki co nic nie znalazlem, a do elektryka nie zamierzam isc bo Ci okoliczni to rabusie.

Dodam tylko ze mieszkam w Anglii gdzie samochodowy elektryk macher bierze bagatela 30 funtow za 1 h pracy plus czesci z fajana marza. Wiec nie usmiecha mi sie wydawac kilka stow za cos co moze nie byc tego warte.
__________________
Gdybym wiedzial dokad isc, to bym nie byl tam gdzie jestem.
MaximS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-08, 00:29   #10
cichy242
Turysta
 
Avatar cichy242
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Opolskie
Postów: 15
Domyślnie

co myślicie na temat tego wynalazku ?
http://www.allegro.pl/item375825759_...scyzoryk_.html
może ktoś to już zainstalował niech wypowie się co to warte jest i czy nadaje się oraz czy to bezpieczne
cichy242 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-08, 14:59   #11
r2d2
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Śląsk
Postów: 20
Domyślnie

pilot - fajna rzecz, jezeli jednak ktos ma problemy z zamkiem zimą, ten wynalazek niewiele mu pomoże.
__________________
r2d2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-08, 20:23   #12
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Te piloty jakieś takie "Made in China"
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Centralny zamek Mr. T Inne techniczne 6 25-08-10 17:56
centralny zamek bantiru1 Elektryka, audio i alarmy 15 01-04-09 21:05
centralny zamek bantiru1 Elektryka, audio i alarmy 1 19-08-07 17:38
Centralny zamek marcin_t Elektryka, audio i alarmy 0 09-08-07 11:48
gdzie zamek centralny w W-wie marionetka Elektryka, audio i alarmy 1 24-06-07 16:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u