Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 30-09-09, 00:40   #1
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie Naprawa lusterka bocznego i zamontowane mat grzewczych

Witam
Szukałem informacji na temat naprawy lusterka bocznego, lecz nic nie znalazłem... pewnie dlatego, że każde uszkodzenie jest dość specyficzne.
U mnie pewien dżentelmen z identycznego srebrnego focusa kombi (serdecznie pozdrawiam...) postanowił pożyczyć sobie lusterko z samochodu mojego ojca, w końcu po co kupować nowe - wystarczy przejechać się po mieście i znaleźć lusterko w takim samym kolorze (swoją drogą chyba totalny amator - bo jak wyjąć lustro bez otwierania drzwi, chyba, że chciał sam wkład).
Sytuacja taka: godzina 2 w nocy siedzę przed komputerem, słyszę alarm, wyglądam przez okno.... ktoś grzebie przy lustrze - krzyknąłem, wspomniany dżentelmen mnie usłyszał - dał mi to wyraźnie do zrozumienia - przywalił w lustro solidnie, łamiąc je, i wsiadł do swojego auta. Numerów nie widziałem (zbyt wysoko mieszkam), policja umorzyła śledztwo.
Po dłuuugim wstępie powiem tyle - aktualnie auto jest w moim posiadaniu, ojcu nie chciało się naprawiać i kupił na allegro czarne lustro za 50zł, mi się średnio widzi jazda z dwoma różnymi lustrami, więc.... show time
Uszkodzenia następujące: ułamany bolec wystający z podstawy, brak regulacji lusterka, cały wkład lata w lustrze w trakcie jazdy
Opis naprawy:
Bolec przykleiłem na poxilne, jeżdżę już 3-ci miesiąc i wszystko się trzyma.
Jeżeli chodzi o regulacje, to sprawa wygląda następująco ( w zasadzie to jest cel tego posta - stąd też dział techniczny , może komuś się przyda)




Jak widać na powyższych dwóch zdjęciach, w tej "podstawce" od wkładu widać trzy linki od regulacji - muszą one być zatrzaśnięte w tych otworkach.


Tutaj mamy manipulator od regulacji. Do środka również idą te same linki, tylko teraz widać je w pancerzu - i tu sprawa wygląda tak, manipulator się rozkręca a w zasadzie rozsuwa bez zbędnych problemów. Nie mam niestety zdjęcia z jakich elementów się składa, ale o ile pamiętam to dwie plastikowe części, sam ten bolec z miejscem na trzy linki oraz sprężyna. Tu dodatkowe fotki:








Jak to działa ? więc... ciągnąc za linki poruszamy tą podstawką. Zatem linki muszą być zaczepione w tym metalowym bolcu, ale to nie wszystko. Jak widać na zdjęciach powyżej, sam pancerz nie może tam luźno wejść do środka, tylko wpaść w tą dziurkę niżej - zablokować się, bo otwór jest za mały aby on przeszedł.
Właśnie podczas szarpnięcia za lustro wszystkie te linki u mnie powypadały, najpierw podejrzewam że zrobił się luz na podstawce, a wraz z tym posypał się manipulator.
Jak złożyć manipulator ? nie tak łatwo naciągnąć ten pancerz.... więc -> wsadziłem manipulator w imadło, jednocześnie dając dużą śrubę na bolec, bo w końcu nacisk na niego być nie może, a z drugiej strony - tej z której wchodzą linki dałem śrubę.... skręcając imadło część ta weszła głębiej do środka, sprężyna w środku się stopniowo poddawała i powstał lekki luz, dzięki któremu mogłem spokojnie przesunąć całą linkę i zahaczyć pancerz w dziurce niżej - po wyjęciu z imadła całość zrobiła się sztywna i regulacja zaczęła działać jak nowa, wkład nie latał już w lusterku.

Dodatkowo, mając na biurku całość postanowiłem zrobić podgrzewane wkłady -w końcu nie jest to dużo pracy a jednak przydaje się, w zimę podczas obfitych opadów śniegu zawsze musiałem otwierać szybę i czyścić lusterka co parę kilometrów oraz prosić pasażera, aby zrobił to samo.... całe lustra z wkładem są dostępne w internecie za nie duże pieniądze - 40zł/szt., ale.... cóż to za radość - kupiłem same maty grzewcze na allegro i postanowiłem zrobić to samemu, potrzebne do tego tylko wiaderko i duuużo gorącej wody:


Moczymy całość w wodzie, pięknie nam się plastik nagrzeje i próbujemy wyjąć wkład - najgorszy jest sam początek, znaleźć miejsce w którym go wyjmiemy, potem wkładamy znów do wody i wyjmujemy i próbujemy...i tak po centymetrze w końcu całość jest nasza. Wkład najlepiej przemyć z kleju, odtłuścić i przykleić matę. A, zanim przykleimy, warto przypasować go, bowiem w końcu mata nie jest dedykowana do forda i różnie mogą wyjść wsuwki - u mnie, jak widać na zdjęciach, wystarczyło delikatnie powiększyć oryginalne otwory i "blaszki" pięknie przez nie przeszły. Składamy wkład podobnie - znów po centymetrze, co jakiś czas wsadzając całość do wody aby się plastik nagrzał i nabrał elastyczności.








Jeżeli chodzi o kwestie elektryczną, to nie ma z tym większego problemu - odkręcamy sobie skrzynkę bezpieczników, kładziemy na podłogę i z miernikiem w ręce szukamy kabla który odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby - można również poprostu znaleźć kabel który idzie do tylnej szyby. Kupujemy zwykły przekaźnik, używany np. przy światła od malucha, i teraz tak:
Masę do maty bierzemy skąd nam się podoba np. jakaś śrubka wkręcona do karoserii auta, plus od maty podpinamy pod PIN 87 przekaźnika. Następnie pod PIN 85 podpinamy masę (znów obojętne skąd, Tu nie będzie dużego obciążenia), pod PIN 30 plus - tutaj warto już wziąć z solidnego źródła, np bezpośrednio z kabla który dochodzi do skrzynki bezpieczników, a pod PIN 86 podłączamy kabelek od ogrzewania szyb.
W tedy sposób, opisując przy okazji działanie przekaźnika, jeżeli na PIN 86 podamy plus (czyli włączymy ogrzewanie tylnej szyby), to przekaźnik przeskoczy z styku na styk i PIN 30 zostanie połączony z PINem 87 i popłynie nam plus do maty grzewczej. Acha - warto plus idący do PINu 30 zabezpieczyć bezpiecznikiem oraz zaraz za przekaźnikiem na kablu idącym z PINu 87 również dać bezpiecznik, na wypadek przetarcia się kabla itd - myśle że wystarczą spokojnie 5 lub 7,5A.
Kabel od przekaźnika oraz ten idący do przekaźnika na PIN 30 warto dać jakiś ciekawszy, taki np 0,3mm2 raczej się średnio do tego nadaje, ja dałem 1mm albo 1,5mm - nie pamiętam.

NIE BIORE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIA, USTERKI KTORE POWSTANĄ W TRAKCIE PRACY WEDŁUG WSKAZÓWEK TU ZAWARTYCH ORAZ KTÓRE MOGĄ POWSTAĆ PÓŹNIEJ, W TRAKCIE EKSPLOATACJI.
Pominąłem pewnie parę rzeczy, ale np. dla mnie naturalne jest, że wpinając się w kabel plus który idzie do skrzynki bezpieczników musimy uważać aby gdzieś nie zewrzeć go do masy i nie pisze o tym-choć starałem się pamiętać o bezpieczniku na tym kablu (tak, to ten idący do PINu 30). Jak ktoś nie ma podstawowej wiedzy o elektryce, to niech najpierw spróbuje podłączać żarówki/diody bezpośrednio do akumulatora czy pod zapalniczkę w aucie od tego w końcu większość pewnie zaczynała. Poza tym to też kwestia szczęścia i wprawy, jednemu wkład pięknie wyskoczy z oprawki, a drugiemu pęknie i będzie musiał zamówić nowy.

Jest to mój pierwszy turutorial, zatem proszę o komentarze i krytykę. Próbowałem wkleić zdjęcia tak jak na innych forach, żeby pokazywały się miniaturki, ale tutaj pokazywały się same linki i to na dodatek jako odnośnik do miniaturek - stąd wkleiłem poprostu zwykłe linki.
Jak wszystko będzie ok, to opisze mój drugi projekt - ogrzewane siedzenia, które są idealne na porę roku która się nieubłaganie zbliża...

Pozdrawiam
Kacper


---

z edytowałem zdjęcia, poprawiłem linki i wstawiłem miniaturki. teraz jest tak jak trzeba

Ostatnio edytowane przez Kacper85 ; 21-11-09 o 13:05
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u