Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 15-10-09, 09:28   #1
AR3S
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar AR3S
 
Rafał
Zarejestrowany: Jun 2006
Postów: 1 201
Domyślnie Kierownica przed i po lifcie - dlaczego nie działa klakson?

Jakiś czas temu pisałem, że zmieniłem kierownicę na obszytą skórą, która wygląda tak :



Po założeniu nowej (instrukcje "how to" są w FAQ - Greg i MisiekT) i skręceniu tylnych śrub do oporu okazało się, że klakson trąbi bez przerwy. Rozwiązaniem tymczasowym problemu było poluzowanie śrub. Jak się jednak potem okazało było to tylko lekarstwo na samoistne trąbienie, bo gdy chciałem wcisnąć klakson okazało się, że się nie da. Trzeba było użyć naprawdę dużo siły aby wdusić poduszkę i usłyszeć bipnięcie ... moja żonka np. juz nie mogła trąbić ... Myślałem, że dalsze poluzowanie śrub załatwi sprawę - ale po zdobyciu klucza nasadowego 5,5 i praktycznie całkowitym wykręceniu śrub, sytuacja wcale się nie poprawiła. To dało mi do myślenia - były dwie opcje albo coś blokuje albo coś się uszkodziło...

No i do sedna - mam autko z 2004 roku a więc po lifcie. Kierownica okazała się z 2001 - przed liftem. Niby na pierwszy rzut oka są identyczne - ale tak naprawdę różnią się od siebie. W poliftowej wersji focusa nie tylko poduszka jest inna ale i wytłoczenia w gumie na kole kierownicy.

Kierownica poliftowa :



Porównanie dolnych wytłoczeń :



W moim przypadku (wkładanie poduszki poliftowej na kierownicę przedliftową) kołki / zatrzaski od listewki włączającej sygnał klaksonu (znajdującej się pod poduszką) oparły się o gumę koła kierownicy i uniemożliwiły ruch poduszki w dół - czyli brak możliwości wciskania klaksonu. Po zdjęciu poduszki okazało się, że wspomniane zatrzaski pozostawiły ślad w gumie i po porównaniu z moja org. kierownicą już wiedziałem co trzeba zrobić.



W ruch poszedł nożyk tapicerski i śrubokręt. Najpierw wziąłem się za najbardziej widoczne dwa miejsca na dole koła kierownicy. Przed liftem są to okrągłe otwory po licie podłużne. Nożykiem tapicerskim przedłużyłem otwory - zachuwując odpowiednią ich głębokość.

Po tym zabiegu dokładnie porównałem obie kierownice i okazało się, że różnice budowy to nie tylko dół ale i góra kierownicy. Na górze tych różnic było więcej i na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Znowu za pomocą nożyka wyciąłem odpowiednie fragmenty gumy w kole kierownicy. Najpierw odciąłem do równego z "płaszczyzną kierownicy" podłużne kawałki gumy oraz prostokąty przy krawędzi. Następnie wyciąłem dwa otwory powyżej - w nie wchodzą jakieś pojedyncze styki kabli od poduszki. Styki te przed skręceniem zaizolowałem na wszelki wypadek.

Całość po zabiegach wygląda tak:



A poniżej szkic co należy wyciąć :



Całość po zamontowaniu działa jak należy a tylne śruby są dokręcone maksymalnie. Poduszka chodzi lekko i klakson działa bez problemu ... ta klakson czas go wymienić bo ta piskawka jest straszna
__________________

2005 : Focus MK2 1.6 Sport Sedan
2006 : Mondeo MK3 FL 2.0 TDCI
AR3S jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u