Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 10-11-09, 19:33   #11
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Też już jestem po takiej operacji ale nie do końca. Wydawało mi się że przeczytałem na forum wszystko w tym temacie a okazało się że nie do końca. Hamulce tarczowe w focusie były tylko jedne i nie ma najmniejszego znaczenia z jakiego auta są mogą być nawet od 1.4 a i tak będą pasować do 1.8 TDDi.
Otóż wiedziałem to że należy kupić:
piasty do hamulców tarczowych
zaciski
tarcze
klocki
osłony do hamulców tarczowych (nr części 1138516 i 1138517 - tanie i bardzo potrzebne i raczej nie powinno się ich pomijać bo mogą się pojawić problemy z ABS - choć trochę chronią pierścienie przed całym syfem).

A w rzeczywistości okazało się że to nie wszystko. Mój focus jest przed liftem. Przewody hamulcowe wyglądały następująco: (opisuje tylko to co już jest widoczne) kawałek przewodu gumowego a potem przewód metalowy aż do samego tłoczka. No i niestety podłączenie zacisku w takim układzie nie było możliwe. Należało wymienić również przewody. Otóż z tego co teraz się zorientowałem to przewody przy tarczach z tyły wyglądały następująco. Były dwa rodzaje:
1. cały gumowy przewód o długości 41cm
2. kawałek gumowy (taki sam jak przy bębnach) potem kawałek metalowy i potem znowu kawałek gumowy do samego zacisku.
Do tego przy tarczach jest uchwyt który przytrzymuje przewody (nr 1128198 i 1128199 - mocuje się je na wahaczu) i też moim zdaniem jest raczej niezbędny żeby przewody dobrze leżały.
Podejrzewam że jeśli przy bębnach mamy ten drugi układ czyli guma-metal-guma to nic nie trzeba wymieniać natomiast jeśli układ jest taki jak u mnie czyli guma-metal nic nie podejdzie i trzeba wymienić przewody. Ja zauważyłem że muszę zmienić przewody dopiero jak zdjąłem koła :smt106 a wystarczyło dużo wcześniej zajrzeć pod auto i potem bez nerw wymieniać hamulce ale i tak się udało.
Wymienić bębny na tarcze od biedy idzie nawet pod blokiem robota nie jest trudna jest troszkę problemu z odkręceniem piast od wahacza ale daje rady. Natomiast wymiana linki bez podnośnika lub jakiegoś kanału jest raczej nie możliwa.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Zmiana bębnów na tarcze .... Pretorian Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 01-08-09 13:50
[FFI] Z bębnów na tarcze tył Jacek145_JJ Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 13-03-09 15:45
Tarcze zamiast Bebnow PILOT Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 15-05-06 17:53
Zmiana bebnów na tarcze?? dizi5 Inne techniczne 8 13-07-05 13:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u